Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

9849 odpowiedzi na ten temat

#1901 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 27 maj 2013 - 07:42

Zabiegi fungicydowe Mam na pszenicy Tonacja silne nasilenie mączniaka, pryskałem 10 dni temu bo wcześniej nie dało się wjechać bo mokro i było pryskane Bumper Super 1l i słabo zadziałał czym mogę teraz poprawić aby było skutecznie Pilne !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 23:22
  •  

#1902 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 27 maj 2013 - 07:47

Zabiegi fungicydowe Dołączę się do pytania kolegi tylko u mnie pszenzyto pryskana Artea w teŻ 10 dni temu i maczniak dalej idzie w góre dziś byłem w WIORnie i panie mówiły że takiego nasielenia to jeszcze w tym sezonie nie widziały, czym najlepiej prysnąć aby pomogło i zawlczyło tego mączniaka, bo szkoda zboża.

#1903 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 27 maj 2013 - 07:49

Zabiegi fungicydowe

Triazole mają działanie skracające w zbożach mniejsze , w rzepaku większe . Stosując triazole z retardantami należy zmniejszyć ich dawkę o 10%<retardantów> .

Absolutnie żadnych zabiegów w kwitnącym życie , bo będziesz miał szczerbate kłosy

dzięki za radę!
a po kwitnieniu można przejechać grzybówką?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Uwaga na choroby pszenicy! zobacz »

•  

#1904 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 27 maj 2013 - 08:05

Zabiegi fungicydowe to jak to w końcu jest, można czy nie pryskac pszenicę w czasie kwitnienia ?

#1905 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 27 maj 2013 - 08:10

Zabiegi fungicydowe Bumper Super niby zwalcza mączniaka ale jest to słaby środek na niego.
Falcon, Soligor powinny sobie z nim poradzić i nie są drogie. Ja Falconem T2 większość pryskam.
Leander (fenpropidyna) też podobna cena i typowo na mączniaka jest.

Edytowany przez Kamilmkm, 27 maj 2013 - 10:47.

#1906 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 27 maj 2013 - 08:37

Zabiegi fungicydowe U mnie z mączniakiem też nie mogę sobie dać rady. Cały czas wilgoć i rosa.
Chciałem na T3 dać 0,6l Acanto + 0,6L Caramby. Ale nie mogę dostać Caramby. Co byście polecili za miast Caramby.??

#1907 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2306 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 27 maj 2013 - 09:24

Zabiegi fungicydowe Jeju wy już T3 pryskacie? :blink: :blink: :blink: a u mnie jeszcze nawet kłosa nie ma , dopiero malutki zalążek , a pszenica 40 cm dopiero.
Dziś poleciałem TILT TURBO na septorioze w KWS OZON bo ją zaczyna łapać a za tydzień wjeżdżam na calą pszenicę włącznie z KWS OZON Fandango.
Mysle że nic się jej nie stanie jak za tydzień dam kolejna grzybówkę.

#1908 Share roberto2005

roberto2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 27 maj 2013 - 09:24

Zabiegi fungicydowe Witam ,planuję na T2 dać Falcona na pszenicę ( w fazie liścia flagowego) i pszenżyto ( wfazie kłoszenia). Czy mogę dodać do roztworu mocznik i siarczan magnezu, jeżeli tak , to w jakiej ilości.

#1909 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2306 postów

Napisany 27 maj 2013 - 09:47

Zabiegi fungicydowe 18-20kg mocznika + 5kg siarczanu magnezu.

#1910 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 27 maj 2013 - 10:39

Zabiegi fungicydowe

Chciałem na T3 dać 0,6l Acanto + 0,6L Caramby. Ale nie mogę dostać Caramby. Co byście polecili za miast Caramby.??

to acanto to będzie lepsze na T2, na T3 to już tylko amistar po taniości pasuje tebukonazol

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1911 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 27 maj 2013 - 11:09

Zabiegi fungicydowe

Jeju wy już T3 pryskacie? :blink: :blink: :blink: a u mnie jeszcze nawet kłosa nie ma , dopiero malutki zalążek , a pszenica 40 cm dopiero.
Dziś poleciałem TILT TURBO na septorioze w KWS OZON bo ją zaczyna łapać a za tydzień wjeżdżam na calą pszenicę włącznie z KWS OZON Fandango.
Mysle że nic się jej nie stanie jak za tydzień dam kolejna grzybówkę.

Co puściłeś na T1 ??

#1912 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2306 postów

Napisany 27 maj 2013 - 11:21

Zabiegi fungicydowe Na 3ha pszenicy Wirtuoz a na 3 ha Tilt Turbo+Mirage.
W max dawkach.
Osobiście uważam że zboże po mieszance jest ładniejsze i narazie nie zaatakowane przez septorioze.

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 27 maj 2013 - 12:14.

#1913 Share kondek

kondek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 27 maj 2013 - 13:02

Zabiegi fungicydowe dobrze będzie jak na T2 dam falcon0.6l a na T3 amistar 0.8l ?

#1914 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 27 maj 2013 - 13:56

Zabiegi fungicydowe Witam, czy amistar w dawce 1 l/ha w pszenicy będzie dobrym rozwiązaniem? Bo rozmawiałem ze znajomym, który mówił, że maksymalnie 0,2l amistaru bo inaczej trzeba będzie kosić we wrześniu, Ja mu tłumaczę że wszedzie jest napisane o stosowaniu w dawce 1l/ha a on swoje. Jak żyć pytam?
hoduję króliki

#1915 Share Jony0913

Jony0913

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Sport piłka nożna kamieniarstwo rolnictwo dobra muzyka nowoczesne maszyny

Napisany 27 maj 2013 - 14:05

Zabiegi fungicydowe Panowie a jak się nazywa ta odmiana ojciec kupił od gościa i nie pytał ma wysokość 40-50 cm skracana 1l ccc+ modus BBCH 31-32 i za 12 dni sam modus 0,2 dostała 141N + obornik na jesień 25-30 ton na ha2013-05-20-022.jpg 2013-05-20-024.jpg 2013-05-20-025.jpg 2013-05-20-026.jpg

Edytowany przez Jony0913, 27 maj 2013 - 14:10.

#1916 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2616 postów

Napisany 27 maj 2013 - 14:42

Zabiegi fungicydowe ostroga prawdopodobnie

#1917 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9141 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 maj 2013 - 14:55

Zabiegi fungicydowe

Mam na pszenicy Tonacja silne nasilenie mączniaka, pryskałem 10 dni temu bo wcześniej nie dało się wjechać bo mokro i było pryskane Bumper Super 1l i słabo zadziałał czym mogę teraz poprawić aby było skutecznie Pilne !

Masz duży wybór, mogę polecić tilt turbo.

Dołączę się do pytania kolegi tylko u mnie pszenzyto pryskana Artea w teŻ 10 dni temu i maczniak dalej idzie w góre dziś byłem w WIORnie i panie mówiły że takiego nasielenia to jeszcze w tym sezonie nie widziały, czym najlepiej prysnąć aby pomogło i zawlczyło tego mączniaka, bo szkoda zboża.

Jak artea nie dała rady to już mocny ten mączniak jest. Możesz dać to do poleciłem wyżej. Jak 2 triazole nie dały rady to może morfina da radę. Dobry z triazoli jest jeszcze epoksykonazol, ma to np seguris, to środek z najwyższej półki.

U mnie z mączniakiem też nie mogę sobie dać rady. Cały czas wilgoć i rosa.

Daj menarę, solo 0,5l/ha w mieszaninach 0,4l/ha.

dobrze będzie jak na T2 dam falcon0.6l a na T3 amistar 0.8l ?

Ok, amistar bardzo dobre rozwiązanie na T3.

Witam, czy amistar w dawce 1 l/ha w pszenicy będzie dobrym rozwiązaniem? Bo rozmawiałem ze znajomym, który mówił, że maksymalnie 0,2l amistaru bo inaczej trzeba będzie kosić we wrześniu, Ja mu tłumaczę że wszedzie jest napisane o stosowaniu w dawce 1l/ha a on swoje. Jak żyć pytam?

Z jednej strony to dobrze że amistar daje efekt fitotoniczny, dłuższy okres wegetacji, wyższy plon. 0,2l to nawet w mieszaninę za mało. Jeżeli będą jakiej infekcje to dodaj artee lub menarę, triazole szybko je zwalczą, a azoksystrobina długo będzie chronić.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1918 Share Jony0913

Jony0913

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Sport piłka nożna kamieniarstwo rolnictwo dobra muzyka nowoczesne maszyny

Napisany 27 maj 2013 - 15:17

Zabiegi fungicydowe Dzięki Sławek a co to może być na liściach białe i dziurki są jakby pogryzione

#1919 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2616 postów

Napisany 27 maj 2013 - 17:14

Zabiegi fungicydowe skrzypionka żerowała

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1920 Share Naskom

Naskom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 27 maj 2013 - 17:19

Zabiegi fungicydowe Witam. Podzielę się z wami moimi obserwacjami z gospodarstwa. Obecnie uprawiam Jantarkę, Tonację i Arktis. Wszystkie są po rzepaku. Na podstawę źdźbła nie dawałem niestety nic, nie wiem z czego to wynikało może z mojego skąpstwa, lecz gdy je wtedy lustrowałem wydawał się w super kondycji. Nie było mnie w gospodarstwie do 2,5 tyg. Kiedy zjawiłem się na polu zobaczyłem ze moją Tonacje po prostu zjada mączniak. Arktis i Jantarka akurat były od niego wolne, lub pojawiał się w śladowych dosłownie ilościach. Za to na tych dwóch odmianach dostrzegłem pierwsze objawy septerioz, lekkie przebarwienia. Więc na t2 zastosowałem Tilt turbo 1l+epoksykonazol 1l (bodajrze rubric). Narazie minął tydzień od zabiegu więc na efekty za wcześnie lecz całe szczęście że zdążyłem przed deszczami bo juz od 3 dni pada. Na t3 zamierzam zastosowac w fandango+tebukonazol. Myślę że uda mi się uratowac Tonacje i uzyskac przyzwoity plon z Arktis i Jantarki. Pozdrawiam

Edytowany przez Naskom, 27 maj 2013 - 17:44.