Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

10087 odpowiedzi na ten temat

#1881 Share tomcio124d

tomcio124d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Samochody i Sport

Napisany 26 maj 2013 - 11:06

Zabiegi fungicydowe Co sądzicie o nowym produkcie firmy BASF : Duett Star w stosowaniu na T2. Zawartość fenpropimorf czyli dimetylomorfolina (związek z grupy morfolin) 250g/l oraz epoksykonazal czyli triazol (związek z grupy triazoli) 84g/l.
Podobno doskonale zwalcza w pszenicy i pszenżycie mączniaka, rdzę brunatną, septerioza liści i plew, brunatną plamistość liści, fuzarioza kłosów i czerń kłosów. Do tego dość tani 95zł/ha,.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 23:23
  •  

#1882 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2440 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 26 maj 2013 - 11:08

Zabiegi fungicydowe 1 zabieg nic Ci w sumie nie da.
Ja zauważyłem że w pszenicy tylko i wyłącznie 3 zabiegi.
By była ciągła ochrona.

#1883 Share tomcio124d

tomcio124d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 maj 2013 - 11:13

Zabiegi fungicydowe Żależy od różnych czynników. Akurat w moich stronach zazwyczaj wszyscy co planują plon ok. 6t/ha stosują jeden zabieg.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Uwaga na choroby pszenicy! zobacz »

•  

#1884 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 26 maj 2013 - 11:13

Zabiegi fungicydowe

Mam pytanie na dniach planuje dać na T2 falcon 0.6l na ha pszenica zaczyna się kłosić,i teraz do tego chcę dać Basfoliar 36 i czy jak dam 12l na ha to nie zaszkodzi niby tak pisze na opakowaniu że dawka od 6-12l na ha

12l może zaszkodzić w tej fazie. Szczególnie w ciepły i słoneczny dzień. Można łatwo przypalić rośliny.

#1885 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 26 maj 2013 - 12:45

Zabiegi fungicydowe ja planuję tylko jeden zabieg fungicydowy ze względu na brak siana!! zastaniam się nad arteą 0,5l/ha lub falconem 0,6l/ha! co byście polecali? dodam e uprawiam pszenicę ozimą, jęczmień jary i żyto ?? co będzie lepsze??

#1886 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów

Napisany 26 maj 2013 - 13:08

Zabiegi fungicydowe A jak jest z mieszaniem fungicydów z siarczanem magnezu? Chodzi mi o Zafir 400 EW. Kilka Osób się na ten temat lakonicznie wypowiedziało.

#1887 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 26 maj 2013 - 13:48

Zabiegi fungicydowe

ja planuję tylko jeden zabieg fungicydowy ze względu na brak siana!! zastaniam się nad arteą 0,5l/ha lub falconem 0,6l/ha! co byście polecali? dodam e uprawiam pszenicę ozimą, jęczmień jary i żyto ?? co będzie lepsze??

Jeżeli juz chcesz zaoszczędzić to podaj artee 03+ falcon 04 na ha.Warunek podniesienia efektywności 120-150l cieczy na ha.Zwiekszamy stężenie substancji i zjerzdzamy z dawkami do 60-70%.Sama artea może być za slaba,już lepiej falcon 05l/ha przy tej ilości cieczy[artea sama ok,ale w momencie np.kwitnienia pszenicy].ńajlepszy efekt zabiegów fungicydowych pózny wieczór[nawet noc] temperatura min 15 stopni,jeszcze super jak dzień słoneczny przed zabiegiem[rozczep komurek,kąt światła ale to już inna bajka]

#1888 Share lukaasz

lukaasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 maj 2013 - 14:00

Zabiegi fungicydowe Akacja sam takie mieszanki stosujesz czy tak tylko z usłyszenia? Sam się zastanawiam żeby zrobić jakiś oprysk na grzyba w najbliższych dniach i to będzie tylko 1 oprysk i myśle co tu wybrać.

#1889 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 26 maj 2013 - 17:14

Zabiegi fungicydowe

Jeżeli juz chcesz zaoszczędzić to podaj artee 03+ falcon 04 na ha.Warunek podniesienia efektywności 120-150l cieczy na ha.Zwiekszamy stężenie substancji i zjerzdzamy z dawkami do 60-70%.Sama artea może być za slaba,już lepiej falcon 05l/ha przy tej ilości cieczy[artea sama ok,ale w momencie np.kwitnienia pszenicy].ńajlepszy efekt zabiegów fungicydowych pózny wieczór[nawet noc] temperatura min 15 stopni,jeszcze super jak dzień słoneczny przed zabiegiem[rozczep komurek,kąt światła ale to już inna bajka]

a co byś polecał do zastosowania w rozsądnych pieniądzach? no i żeby zadziałało dobrze?

#1890 Share tomcio124d

tomcio124d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 maj 2013 - 18:04

Zabiegi fungicydowe Ja bym zastosował Duett Star dość tano wychodzi 90zł/ha. Sąsiedzi stosowali i dość dobrze zdaje to egzamin.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1891 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3077 postów

Napisany 26 maj 2013 - 18:44

Zabiegi fungicydowe

Warunek podniesienia efektywności 120-150l cieczy na ha.Zwiekszamy stężenie substancji i zjerzdzamy z dawkami do 60-70%

Stosowałeś praktycznie oprysk 150 l/ha z grzybówką?

sprzedam

Przyczepa HL6011    https://www.olx.pl/o...57-IDoNAwc.html

#1892 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 26 maj 2013 - 18:54

Zabiegi fungicydowe

Ja bym zastosował Duett Star dość tano wychodzi 90zł/ha. Sąsiedzi stosowali i dość dobrze zdaje to egzamin.

a stosowałeś go już? a nie wiesz czy można prysnąć żyto które zaczyna kwotnąć bo widze że poszczególne kłosy już kwitną

#1893 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 26 maj 2013 - 19:29

Zabiegi fungicydowe

Co sądzicie o nowym produkcie firmy BASF : Duett Star w stosowaniu na T2. Zawartość fenpropimorf czyli dimetylomorfolina (związek z grupy morfolin) 250g/l oraz epoksykonazal czyli triazol (związek z grupy triazoli) 84g/l.
Podobno doskonale zwalcza w pszenicy i pszenżycie mączniaka, rdzę brunatną, septerioza liści i plew, brunatną plamistość liści, fuzarioza kłosów i czerń kłosów. Do tego dość tani 95zł/ha,.

Ja robiłem 08,07,05 fenpropidyna i epoksykanazol odpowiednio okolo 350g+ 60g/ha w pszenzycie i jestem zadowolony.
Do pszenicy (T1) dadalem jeszcze do tego prochloraz i tez wszysto ok. U mnie Duett Star 1l.-130zl. ;[ Od maja 32l wody na metr spadlo.
W przyszlym roku chyba sprobuje dac mniej fenpropidyny a wiecej epoksy.

#1894 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 26 maj 2013 - 20:01

Zabiegi fungicydowe czy tebukonazol na T1 działa również jak regulator wzrostu?

#1895 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2679 postów

Napisany 26 maj 2013 - 20:06

Zabiegi fungicydowe nie zauwazyłem aby działał a stosowałem ccc ,moddus, wirtuoz który zawiera tebukonazol

#1896 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 26 maj 2013 - 20:30

Zabiegi fungicydowe Na etykiecie Oriusa opisali że działa jako regulator w rzepaku na jesieni a posiada sam tebukonazol. Nawet na stronce MA o tym pisali i jakies obrazki z tym było. Być może trochę pomaga razem z regulatorem w zbożu. Ja pryskałem tebukonazol + ccc i strasznie małe cos te zboża

Edytowany przez Merkoo, 26 maj 2013 - 20:39.

#1897 Share kondek

kondek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 26 maj 2013 - 20:49

Zabiegi fungicydowe mozna samym Amistarem pryskac pszenice???

#1898 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4231 postów

Napisany 26 maj 2013 - 20:51

Zabiegi fungicydowe

Na etykiecie Oriusa opisali że działa jako regulator w rzepaku na jesieni a posiada sam tebukonazol. Nawet na stronce MA o tym pisali i jakies obrazki z tym było. Być może trochę pomaga razem z regulatorem w zbożu. Ja pryskałem tebukonazol + ccc i strasznie małe cos te zboża

Triazole w jakimś stopniu potęgują działanie ccc.

Amistar można czemu nie, ale lepiej dorzucić coś z grupy triazoli.

#1899 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 26 maj 2013 - 22:32

Zabiegi fungicydowe Triazole mają działanie skracające w zbożach mniejsze , w rzepaku większe . Stosując triazole z retardantami należy zmniejszyć ich dawkę o 10%<retardantów> .

a stosowałeś go już? a nie wiesz czy można prysnąć żyto które zaczyna kwotnąć bo widze że poszczególne kłosy już kwitną

Absolutnie żadnych zabiegów w kwitnącym życie , bo będziesz miał szczerbate kłosy

Edytowany przez strzechu, 26 maj 2013 - 22:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1900 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9219 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 maj 2013 - 23:24

Zabiegi fungicydowe

Na etykiecie Oriusa opisali że działa jako regulator w rzepaku na jesieni a posiada sam tebukonazol. Nawet na stronce MA o tym pisali i jakies obrazki z tym było. Być może trochę pomaga razem z regulatorem w zbożu. Ja pryskałem tebukonazol + ccc i strasznie małe cos te zboża

Tebukonazol w rzepaku i zbożach to 2 różne sprawy. W zbożach ma działanie fungicydu, różnica w regulowaniu wzrostu praktycznie nieistotna.

mozna samym Amistarem pryskac pszenice???

Można, bardzo dobre rozwiązania szczególnie na choroby kłosów. Ale warto dodać np artee czy menarę, to zwalczy dodatkowo infekcje chorób.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)