Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#1881 Share rolniczek13

rolniczek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 26 maj 2013 - 09:32

Zabiegi fungicydowe kulawa_koza ma podobne objawy ??
ja pryskałem 20.05 na T2 acanto+Tilt + siarczan 5kg/ha i myśle że oprysk przypalił końcówki ??

kulawa_koza mam podobne objawy ??
ja pryskałem 20.05 na T2 acanto+Tilt + siarczan 5kg/ha i myśle że oprysk przypalił końcówki ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 06:02
  •  

#1882 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 26 maj 2013 - 10:06

Zabiegi fungicydowe Sławku już bym jechał Fandango ale niestety co dziennie leje.
Ścieżki mam w pszenicy więc nie problem.Tylko ta pogoda.
Mam nadzieje że Fandango coś poratuje ta pszenice bo już flagowy wychodzi około 4-5 cm.
Kłosa jeszcze nie ma bo dziś rozcinałem pszenice.
http://zapodaj.net/7...c45b38.jpg.html

http://zapodaj.net/f...a79e1e.jpg.html

http://zapodaj.net/f...b229bf.jpg.html

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 26 maj 2013 - 10:29.

#1883 Share onyx1

onyx1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 26 maj 2013 - 10:20

Zabiegi fungicydowe Mam pytanie na dniach planuje dać na T2 falcon 0.6l na ha pszenica zaczyna się kłosić,i teraz do tego chcę dać Basfoliar 36 i czy jak dam 12l na ha to nie zaszkodzi niby tak pisze na opakowaniu że dawka od 6-12l na ha

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1884 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 26 maj 2013 - 11:02

Zabiegi fungicydowe Witam! Mam pytanie bo planuę tylko 1 zabieg fungicydowy ze względu na brak funduszy!! zastanawiam się na falconem lub artrea, ale nie wiem do końca które wybrać! zabieg będzie wykonywany na życie hybrydowym i pszenicy ozimej. Co Wy byście wybrali?
miało być falcon lub artea

#1885 Share tomcio124d

tomcio124d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Samochody i Sport

Napisany 26 maj 2013 - 11:06

Zabiegi fungicydowe Co sądzicie o nowym produkcie firmy BASF : Duett Star w stosowaniu na T2. Zawartość fenpropimorf czyli dimetylomorfolina (związek z grupy morfolin) 250g/l oraz epoksykonazal czyli triazol (związek z grupy triazoli) 84g/l.
Podobno doskonale zwalcza w pszenicy i pszenżycie mączniaka, rdzę brunatną, septerioza liści i plew, brunatną plamistość liści, fuzarioza kłosów i czerń kłosów. Do tego dość tani 95zł/ha,.

#1886 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 26 maj 2013 - 11:08

Zabiegi fungicydowe 1 zabieg nic Ci w sumie nie da.
Ja zauważyłem że w pszenicy tylko i wyłącznie 3 zabiegi.
By była ciągła ochrona.

#1887 Share tomcio124d

tomcio124d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 maj 2013 - 11:13

Zabiegi fungicydowe Żależy od różnych czynników. Akurat w moich stronach zazwyczaj wszyscy co planują plon ok. 6t/ha stosują jeden zabieg.

#1888 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 26 maj 2013 - 11:13

Zabiegi fungicydowe

Mam pytanie na dniach planuje dać na T2 falcon 0.6l na ha pszenica zaczyna się kłosić,i teraz do tego chcę dać Basfoliar 36 i czy jak dam 12l na ha to nie zaszkodzi niby tak pisze na opakowaniu że dawka od 6-12l na ha

12l może zaszkodzić w tej fazie. Szczególnie w ciepły i słoneczny dzień. Można łatwo przypalić rośliny.

#1889 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 26 maj 2013 - 12:45

Zabiegi fungicydowe ja planuję tylko jeden zabieg fungicydowy ze względu na brak siana!! zastaniam się nad arteą 0,5l/ha lub falconem 0,6l/ha! co byście polecali? dodam e uprawiam pszenicę ozimą, jęczmień jary i żyto ?? co będzie lepsze??

#1890 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 26 maj 2013 - 13:08

Zabiegi fungicydowe A jak jest z mieszaniem fungicydów z siarczanem magnezu? Chodzi mi o Zafir 400 EW. Kilka Osób się na ten temat lakonicznie wypowiedziało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1891 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 26 maj 2013 - 13:48

Zabiegi fungicydowe

ja planuję tylko jeden zabieg fungicydowy ze względu na brak siana!! zastaniam się nad arteą 0,5l/ha lub falconem 0,6l/ha! co byście polecali? dodam e uprawiam pszenicę ozimą, jęczmień jary i żyto ?? co będzie lepsze??

Jeżeli juz chcesz zaoszczędzić to podaj artee 03+ falcon 04 na ha.Warunek podniesienia efektywności 120-150l cieczy na ha.Zwiekszamy stężenie substancji i zjerzdzamy z dawkami do 60-70%.Sama artea może być za slaba,już lepiej falcon 05l/ha przy tej ilości cieczy[artea sama ok,ale w momencie np.kwitnienia pszenicy].ńajlepszy efekt zabiegów fungicydowych pózny wieczór[nawet noc] temperatura min 15 stopni,jeszcze super jak dzień słoneczny przed zabiegiem[rozczep komurek,kąt światła ale to już inna bajka]

#1892 Share lukaasz

lukaasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 maj 2013 - 14:00

Zabiegi fungicydowe Akacja sam takie mieszanki stosujesz czy tak tylko z usłyszenia? Sam się zastanawiam żeby zrobić jakiś oprysk na grzyba w najbliższych dniach i to będzie tylko 1 oprysk i myśle co tu wybrać.

#1893 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 26 maj 2013 - 17:14

Zabiegi fungicydowe

Jeżeli juz chcesz zaoszczędzić to podaj artee 03+ falcon 04 na ha.Warunek podniesienia efektywności 120-150l cieczy na ha.Zwiekszamy stężenie substancji i zjerzdzamy z dawkami do 60-70%.Sama artea może być za slaba,już lepiej falcon 05l/ha przy tej ilości cieczy[artea sama ok,ale w momencie np.kwitnienia pszenicy].ńajlepszy efekt zabiegów fungicydowych pózny wieczór[nawet noc] temperatura min 15 stopni,jeszcze super jak dzień słoneczny przed zabiegiem[rozczep komurek,kąt światła ale to już inna bajka]

a co byś polecał do zastosowania w rozsądnych pieniądzach? no i żeby zadziałało dobrze?

#1894 Share tomcio124d

tomcio124d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 maj 2013 - 18:04

Zabiegi fungicydowe Ja bym zastosował Duett Star dość tano wychodzi 90zł/ha. Sąsiedzi stosowali i dość dobrze zdaje to egzamin.

#1895 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 26 maj 2013 - 18:44

Zabiegi fungicydowe

Warunek podniesienia efektywności 120-150l cieczy na ha.Zwiekszamy stężenie substancji i zjerzdzamy z dawkami do 60-70%

Stosowałeś praktycznie oprysk 150 l/ha z grzybówką?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#1896 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 26 maj 2013 - 18:54

Zabiegi fungicydowe

Ja bym zastosował Duett Star dość tano wychodzi 90zł/ha. Sąsiedzi stosowali i dość dobrze zdaje to egzamin.

a stosowałeś go już? a nie wiesz czy można prysnąć żyto które zaczyna kwotnąć bo widze że poszczególne kłosy już kwitną

#1897 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 26 maj 2013 - 19:29

Zabiegi fungicydowe

Co sądzicie o nowym produkcie firmy BASF : Duett Star w stosowaniu na T2. Zawartość fenpropimorf czyli dimetylomorfolina (związek z grupy morfolin) 250g/l oraz epoksykonazal czyli triazol (związek z grupy triazoli) 84g/l.
Podobno doskonale zwalcza w pszenicy i pszenżycie mączniaka, rdzę brunatną, septerioza liści i plew, brunatną plamistość liści, fuzarioza kłosów i czerń kłosów. Do tego dość tani 95zł/ha,.

Ja robiłem 08,07,05 fenpropidyna i epoksykanazol odpowiednio okolo 350g+ 60g/ha w pszenzycie i jestem zadowolony.
Do pszenicy (T1) dadalem jeszcze do tego prochloraz i tez wszysto ok. U mnie Duett Star 1l.-130zl. ;[ Od maja 32l wody na metr spadlo.
W przyszlym roku chyba sprobuje dac mniej fenpropidyny a wiecej epoksy.

#1898 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 26 maj 2013 - 20:01

Zabiegi fungicydowe czy tebukonazol na T1 działa również jak regulator wzrostu?

#1899 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 26 maj 2013 - 20:06

Zabiegi fungicydowe nie zauwazyłem aby działał a stosowałem ccc ,moddus, wirtuoz który zawiera tebukonazol

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1900 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 26 maj 2013 - 20:30

Zabiegi fungicydowe Na etykiecie Oriusa opisali że działa jako regulator w rzepaku na jesieni a posiada sam tebukonazol. Nawet na stronce MA o tym pisali i jakies obrazki z tym było. Być może trochę pomaga razem z regulatorem w zbożu. Ja pryskałem tebukonazol + ccc i strasznie małe cos te zboża

Edytowany przez Merkoo, 26 maj 2013 - 20:39.