Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

9916 odpowiedzi na ten temat

#1821 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9154 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 maj 2013 - 18:23

Zabiegi fungicydowe Szkoda że nie dodałeś np olympusu to może 2 zabiegi by wystarczyły. W takim wypadku będziesz prawdopodobnie musiał dać na T3, najlepiej na początku fazy kłoszenia przed kwitnieniem.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 14:29
  •  

#1822 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 23 maj 2013 - 18:47

Zabiegi fungicydowe Strobiluryna...

#1823 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2543 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 23 maj 2013 - 19:02

Zabiegi fungicydowe

Oba mają strobuliny czyli na T2 będą dobre. Z tą różnicą że wg mnie amistar lepszy będzie w późniejszej fazie, teraz lepszy jest olympus, oprócz strobuliny ma tez ftalan co jeszcze dłużej będzie zapobiegać następnym infekcjom.
Jeżeli są podane środki zamiast substancji aktywnych to chyba widziałem tą tabele już gdzieś.
Menary stosuje się 0,5l/ha, artee 1l wiec ilość cyprokonazolu jest taka sama na ha. Wiec nie wiem jak mogło tam wyjść że podobna zawartość substancji aktywnych na ha w 1 środku zwalcza choroby kłosów, a w 2 środku już nie. Czytałem że cyprokonazol jest bardzo dobry na choroby kłosów więc zarówno artea jak i menara są dobre na T3. Tebukonazol powinien ochronić, choć po tej tabeli zwątpiłem w to.
Inne choroby to głownia pyląca i śnieć cuchnąca ale przed tymi chorobami trzeba zapobiegać stosując dobre zaprawy nasienne.

a ja znowu czytałem że cyprokonazol i propikonazol są słabo skuteczne przy zwalczaniu chorób kłosa, szczególnie fuzariozy. U mnie w ubiegłym roku Tebukonazol się sprawdził
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1824 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2058 postów

Napisany 23 maj 2013 - 19:23

Zabiegi fungicydowe

To nie jest wcale tak wcześnie, wg mnie to optymalny termin zabiegu na T1 tym bardziej jeżeli dajesz środek na choroby podstawy źdźbła. Jezeli mączniak już jest to teraz koniecznie musisz zrobić zabieg. Tilt jest dobry ale nie daje pewności że ochroni łan do zbioru. Powinieneś dać mieszaninę która zwalczy obecnie mączniaka i ochroni łan przed kolejnymi chorobami. Na myśli mam np menara+olympus.

dzięki za rady czyli jak tylko pogoda pozwoli to muszę jechać- jedna pszenica w fazie 4 kolanka, inna ma je dopiero lekko wyczuwalne. Jednak w mojej okolicy właściwie dostępne są raczej podstawowe środki jak, Duet Ultra, Falcon, Artea, Amistar(kosmiczna cena 270zł), Tebu, to który z nich wybrać lub jakie mieszaniny i czy jak teraz zrobię zabieg, to szykować się na 3 bo raczej zawsze kończyłem na 2 jednak robiłem go w fazie kłoszenia.

#1825 Share seremiak

seremiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 23 maj 2013 - 20:01

Zabiegi fungicydowe Panowie doradzcie, pryskać teraz od grzybka zabieg T2 Duett Ultra gdy w dzien jest 15st a w nocy spada do 5st ?? Ta temperatura w nocy nie obinży skuteczności działania fungicydu?? Doradzcie bo juz nie wiem co robić ;/

#1826 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2619 postów

Napisany 23 maj 2013 - 20:09

Zabiegi fungicydowe Pan moderator dziwnym trafem tylko produkty syngenty poleca.Inne firmy słabe środki robią?

#1827 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 23 maj 2013 - 20:17

Zabiegi fungicydowe Ja zakupiłem już Fandango i jade po całości na T2.
Co bedzie to bedzie.
Tomek i Sławek mnie przekonali.

B) Jak nie zbiorę 10t z 1ha to podaje was do sądu za złe doradztwo :lol:

#1828 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1385 postów

Napisany 23 maj 2013 - 20:17

Zabiegi fungicydowe dołączam sie do pytania poprzednika-czy pryskać teraz w tych niższych temp chcoć w dzień podczas zabiegu byłoby z 15-17 stopni? Pszenica zaczyna się kłosić i czas bo ostatni zabieg na grzyba był niecałe 3 tyg temu

#1829 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2619 postów

Napisany 23 maj 2013 - 20:33

Zabiegi fungicydowe podczas zabiegu temperatura musi byc 12 stopni minimum.póżniejsze skoki nie wpływaja szczególnie na działanie no chyba ze są przymrozki.dzisiaj jechalem soligorem w temperaturze 14 stopni

#1830 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3900 postów

Napisany 23 maj 2013 - 20:35

Zabiegi fungicydowe

Oba mają strobuliny czyli na T2 będą dobre. Z tą różnicą że wg mnie amistar lepszy będzie w późniejszej fazie, teraz lepszy jest olympus, oprócz strobuliny ma tez ftalan co jeszcze dłużej będzie zapobiegać następnym infekcjom.
Jeżeli są podane środki zamiast substancji aktywnych to chyba widziałem tą tabele już gdzieś.
Menary stosuje się 0,5l/ha, artee 1l wiec ilość cyprokonazolu jest taka sama na ha. Wiec nie wiem jak mogło tam wyjść że podobna zawartość substancji aktywnych na ha w 1 środku zwalcza choroby kłosów, a w 2 środku już nie. Czytałem że cyprokonazol jest bardzo dobry na choroby kłosów więc zarówno artea jak i menara są dobre na T3. Tebukonazol powinien ochronić, choć po tej tabeli zwątpiłem w to.
Inne choroby to głownia pyląca i śnieć cuchnąca ale przed tymi chorobami trzeba zapobiegać stosując dobre zaprawy nasienne.

chlorotalonil zawarty w Olympusie nie ma za zadanie przedłuzania działania innyc substancji, jest jedną z lepszych substancji na septoriozy.

Powie ktoś coś o środku Feniks?? Niby nowość, w zastępstwie za Bravo 500sc tylko że nie znalazłem nic takiego zarejestrowanego w Polsce a w macedoni, znalazłem tylko produkt Phoenix 500sc firmy Makhteshim ale inna substancja wogole jakis folpet 500g/l.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1831 Share konio1011

konio1011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 23 maj 2013 - 21:19

Zabiegi fungicydowe A co polecasz? Chciałem dać ale maja tylko w 20l opakowaniach( cena cos ok 1700zl ;o) T3 przed kwitnieniem zabezpieczy plantacje do samych żniw?

#1832 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1125 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 23 maj 2013 - 21:43

Zabiegi fungicydowe

Pan moderator dziwnym trafem tylko produkty syngenty poleca.Inne firmy słabe środki robią?

Chłopak się stara, chce coś doradzić a ty go zaraz o reklamę posądzasz. :P

#1833 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 23 maj 2013 - 23:08

Zabiegi fungicydowe

Amistar(kosmiczna cena 270zł),

w HaGe jeszcze w poniedziałek mieli amistar poniżej 160zł/l (opakowanie 20l), teraz zdecydowałbym się na duett ultra 0,6l + amistar 0,6l i jeśli uda się opóźnić zabieg to już może być koniec ochrony

#1834 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 23 maj 2013 - 23:41

Zabiegi fungicydowe Zostało mi troche Pictora z rzepaku. Mogłbym go pomieszac z falconem i opryskac na lisc flagowy? Jezeli tak to w jakiech dawkach?

#1835 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 24 maj 2013 - 08:05

Zabiegi fungicydowe a co najlepsze jest na T3 duet star, duet ultra czy moze falcon? albo cos innego w podobnej cenie

#1836 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9154 postów

Napisany 24 maj 2013 - 11:36

Zabiegi fungicydowe

a ja znowu czytałem że cyprokonazol i propikonazol są słabo skuteczne przy zwalczaniu chorób kłosa, szczególnie fuzariozy. U mnie w ubiegłym roku Tebukonazol się sprawdził

Hmm każde źródło co innego podaje... Wychodzi chyba na to że najlepiej sprawdzić na swoich polach i będzie wiadomo.

Pan moderator dziwnym trafem tylko produkty syngenty poleca.Inne firmy słabe środki robią?

Tylko syngenty? Przypadek. No i nie znam wszystkich środków wszystkich producentów, kojarzę zazwyczaj te popularniejsze.

chlorotalonil zawarty w Olympusie nie ma za zadanie przedłuzania działania innyc substancji, jest jedną z lepszych substancji na septoriozy.

Źle tam napisałem. Chlorotalonil zatrzymuje się na powierzchni liścia i chroni przed kolejnymi infekcjami.
Zapraszam na swój profil

#1837 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9154 postów

Napisany 24 maj 2013 - 11:46

Zabiegi fungicydowe Menara jest zalecana na T3 ale lepiej 2 razy nie pryskać tym samym. W takim razie możesz dać np amistar z chorobami kłosa sobie poradzi.
Zapraszam na swój profil

#1838 Share lszczepa1

lszczepa1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 24 maj 2013 - 11:50

Zabiegi fungicydowe mam pytanie, pszenica rywalka pryskana capallo 14 maja, dawka 1,5 litra, mączniak jak był tak jest, czy już moge pryskać t2 i czym.

#1839 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2619 postów

Napisany 24 maj 2013 - 11:53

Zabiegi fungicydowe A już podejrzewałem reklamę.U mnie w tym roku ochrona z trzech firm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1840 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 24 maj 2013 - 12:44

Zabiegi fungicydowe Każdy reklamuje co uważa za sprawdzone.
Widocznie u MilanReala środki Syngenty sprawdzają się najlepiej.
Ja też złego słowa na Syngentę nie powiem bo ta firma ma środki z wysykiej półki.
Chodzby takie jak Moddus , Tilt Turbo,Ridomil itd.
Dla mnie to kapitalne srodki.
Który srodek jest tak dobry jak np. Ridomil na zaraze w ziemniaku ????? żaden!!! testowałem wiele i zaden nie zabezpieczy ziemniaka tak jak Ridomil , a te zamienniki to o du....e utrzeć taka prawda.
Albo Moddus?
jest jakiś podobnie działajacy środek?
Bo jak czytam to nic takiego nie znalazłem.

Można by wiele wymieniać ale po co?
Jeden woli "Żywca" inny Karmi :lol: i to i to da się wypić tylko po wypiciu kilku zapewne nasze głowy inaczej reagują po tych dwuch srodkach , tak samo jest z środkami :D

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 24 maj 2013 - 12:49.