Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#1781 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 maj 2013 - 15:02

Zabiegi fungicydowe

Jak z faza rozwojową u ciebie w pszenicy??

Legenda i Ostroga mają już liść flagowy od połowy zeszłego tygodnia, Julius nieco przyhamowany przez suszę ma ponad tydzień opóźnienia, z grzybówką wjadę najwcześniej w piątek już nie ma chyba na co czekać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 04:32
  •  

#1782 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 21 maj 2013 - 15:24

Zabiegi fungicydowe

A czy łączycie zabiegi fungicydowe z nawożeniem dolistnym, czy może nie jest to zalecane np. z mocznikiem i czy waszym zdaniem takie łączenie nie odbija się negatywnie na skutezności zabiegu?

W ubiegłym roku łączyłem Mikrokomplex + Kristalon + Fungicyd + CCC i nie byłem zadowolony, niby nie było widac poparzeń ale rośliny tak dziwnie rosły.
W tym roku ze względu na spiętrzenie prac zastosowałem również mieszanke, Mikrokomplex + Folicare + Moddus + CCC + Fungicyd i jakoś nie widze efektów ubocznych. Nie wiem jak z mocznikiem ale myśle ze nie powinno być problemów.
Kiedyś w przypadku nawozów dolistnych Wuxal pisano że dodanie nawozu do oprysku polepsza skuteczność zabiegu (zmniejsza napięcie powierzchniowe wody i coś jeszcze ale nie pamiętam)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1783 Share wikus666

wikus666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 21 maj 2013 - 16:55

Zabiegi fungicydowe witam chce zrobic taka mieszanke w pszenicy na t2 wczesniej na t1 poszedl bumper super lecz wczoraj zauwazylem maczniaka.
leader 0,2
gwarant 0,7
orius 0,3
danadim 0,5 z powodu mszycy oraz skrzypionek
trimmer 20g gdzie samosiewy rzepaku
tomigan 0,5 gdzie przytulia
plonvit z 1,5l

prosze o ocene i podpowiedz czy dodac jeszcze jakis adiuwant??????

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1784 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 maj 2013 - 17:38

Zabiegi fungicydowe cóż to za choróbsko? pojedyncze rośliny mają uschnięte końcówki liści (byłem przekonany, że są przypalone, ale na wszystkich działkach wygląda to podobnie) - tak jak pierwszy z prawej, ale szukając znalazłem też inne kwiatki, cóż to jest?

http://zapodaj.net/9...926268.jpg.html

#1785 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 maj 2013 - 18:43

Zabiegi fungicydowe

Ma silna infekcje wiec powinien dac srodek ktory ma najwyzsze dzialanie na maczniaka .artea do super srodkow nie nalezy w tej dziedzinie

Wiem dlatego zaleciłem dodatek amistaru lub olympusu. I na przyszłość zbiegi lepiej robić trochę wcześniej niż za późno.

witam chce zrobic taka mieszanke w pszenicy na t2 wczesniej na t1 poszedl bumper super lecz wczoraj zauwazylem maczniaka.
leader 0,2
gwarant 0,7
orius 0,3
danadim 0,5 z powodu mszycy oraz skrzypionek
trimmer 20g gdzie samosiewy rzepaku
tomigan 0,5 gdzie przytulia
plonvit z 1,5l

prosze o ocene i podpowiedz czy dodac jeszcze jakis adiuwant??????

Kolego na przyszłość pisz dokładnie nazwy środków, domyślam się ze chodzi o leander, a który orius to nie mam pojęcia. Do tego herbicyd stosuj oddzielnie. Trochę dziwna wg mnie ta mieszanina. Tebukonazol lepiej zostaw na T3. Fenpropidyna działa już w niskich temperaturach wiec jest lepsza na T1, choć na T2 tez dobra o ile nie była stosowana wcześniej. Powinieneś dać coś mocnego bo propikonazol z bumperu na mącznika to słabe rozwiązanie. Prochloraz chroni głównie od chorób podstawy źdźbła, na mącznika jest słabszy. Przykłady mieszanek już podawałem.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1786 Share seremiak

seremiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 21 maj 2013 - 18:45

Zabiegi fungicydowe Panowie na dniach planuje zrobic zabieg T2+cerone żeby trochę jeszcze skrucic,patrzac na pogode to za dwa dni nocami temperatura ma nie przekraczać 5st,zastanawiam się czy to negatywnie nie wpłynie na rośline po oprysku ponieważ cerone zalecają by temp. była powyżej 15st. Co robić pryskać i jak to wpłynie na roslinki??

#1787 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 21 maj 2013 - 18:53

Zabiegi fungicydowe Więc może dojdźmy do takiego kompromisu ze każdy jest dobry ale w trochę innych warunkach i sytuacjach.
Zapraszam na swój profil

#1788 Share szakk

szakk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 21 maj 2013 - 20:37

Zabiegi fungicydowe Wielkie dzięki za cenne rady opryskam taliusem a za 12-14 dni arteą

#1789 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 maj 2013 - 21:13

Zabiegi fungicydowe Panowie jak oceniacie Revllera? , bede stosowal go w tym roku pierwszy raz moze jutro bo troche warunki nie pozwalaja :/ jak nie wiatr to deszcz cholerka

#1790 Share Krisma

Krisma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 21 maj 2013 - 21:27

Zabiegi fungicydowe

cóż to za choróbsko? pojedyncze rośliny mają uschnięte końcówki liści (byłem przekonany, że są przypalone, ale na wszystkich działkach wygląda to podobnie) - tak jak pierwszy z prawej, ale szukając znalazłem też inne kwiatki, cóż to jest?

http://zapodaj.net/9...926268.jpg.html

Prawdopodobnie jest to septorioza paskowana liści

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1791 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 21 maj 2013 - 21:46

Zabiegi fungicydowe

Panowie na dniach planuje zrobic zabieg T2+cerone żeby trochę jeszcze skrucic,patrzac na pogode to za dwa dni nocami temperatura ma nie przekraczać 5st,zastanawiam się czy to negatywnie nie wpłynie na rośline po oprysku ponieważ cerone zalecają by temp. była powyżej 15st. Co robić pryskać i jak to wpłynie na roslinki??

Możesz dać moddusa który jest mniej wrażliwy na niskie temperatury. Optymalna temperatura to 10-12 stopni, a działa dobrze nawet od 7-8 stopni. Ale szczerze nie wydaje mi się żeby aż tak temperatura spadła....
Zapraszam na swój profil

#1792 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 21 maj 2013 - 22:24

Zabiegi fungicydowe W jakiej fazie zastosować fungicyd na drugi zabieg przy ochronie dwuzabiegowej pszenicy ozimej? Na t1 stosowałem duet ultra (2/3 zasiewów) i tposin (1/3 zasiewów), na t2 planuje falcon.

#1793 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 22 maj 2013 - 06:14

Zabiegi fungicydowe Zależy w jakiej stosowałeś t1. Ja dosyć późno wyjechałem z t1 więc t2 będę dawał na kłos.

#1794 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 22 maj 2013 - 06:20

Zabiegi fungicydowe Tylko dla ścisłości. Jeżeli teraz wyjechałeś z T1 to to nie był zabieg T1 tylko T2. :) T1, T2, T3 nie liczy się od ilości oprysków tylko od fazy rozwojowej zboża.

#1795 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 22 maj 2013 - 07:42

Zabiegi fungicydowe

Triazolowe fungicydy działaja około 4 tygodni.lepiej zrobić t2 trochę wcześniej niż pojawi się choroba.jakie masz spostrzeżenia na temat pszenicy arkadia?planuje ją jesienią posiać

Arkadia pierwszy sezon. Spostrzeżenia pozytywne jak najbardziej narazie. Krzewi się ładnie, śmiem twierdzić że nawet lepiej niż muszelka. Siana 150-160kg/ha po zalaniu wodą w całości i dotknięciu w tym roku przez pleśń jest naprawde ładna.

Wczoraj zrobiłem rundkę znowu i miejścami coś się znajdzie na podflagowym i trzeba pryskać tak jak mówisz, bo T3 i tak bedzie.

#1796 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 maj 2013 - 08:01

Zabiegi fungicydowe w NU maj 2013 znajduje się tabela wskazująca jaka jest skuteczność fungicydów na T3 (uwzględnili tylko septoriozę plew, fuzariozę kłosów i czerń zbóż) amistar ogarnia wszystko, acanto wyłącznie septoriozę, a tebukonazol (np tarcza łan) też wyłącznie septoriozę plew, czy to oznacza, iż na T2 lepiej zaaplikować amistar zamiast acanto, a na t3 tebukonazol nie będzie dostatecznie skuteczny? czy też zestawienie jest zrobione na zlecenie?

#1797 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 22 maj 2013 - 08:02

Zabiegi fungicydowe Ja T1 pryskałem dość wcześnie - pierwsze kolanko gdzieś było, to kiedy powinienem pojechać na T2 (generalnie planowałem 2 zabiegi)?, Problem tylko z tym że duzo mączniaka się pokazuje. Jedną odmiane przejechałem wczoraj nawet Tiltem i teraz nie wiem czy poprawiać na mączniaka reszte czy czekać na T2 no i kiedy go zrobić i czym jeśli tak mocno mączniak daje się we znaki.

#1798 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 22 maj 2013 - 08:05

Zabiegi fungicydowe Jaka masz teraz faze? Jeżeli masz już flagowy i mączniak się nasila to rób zabieg.

@kissmy Tebukonazol zwalcza fuzarioze kłosa i septorie tzn. w tych co czytałem i użytkowałem.

Edytowany przez Tomek90, 22 maj 2013 - 08:07.

#1799 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 22 maj 2013 - 08:14

Zabiegi fungicydowe A co powiecie o Charisma ® 207 EC?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1800 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 maj 2013 - 10:06

Zabiegi fungicydowe

w NU maj 2013 znajduje się tabela wskazująca jaka jest skuteczność fungicydów na T3 (uwzględnili tylko septoriozę plew, fuzariozę kłosów i czerń zbóż) amistar ogarnia wszystko, acanto wyłącznie septoriozę, a tebukonazol (np tarcza łan) też wyłącznie septoriozę plew, czy to oznacza, iż na T2 lepiej zaaplikować amistar zamiast acanto, a na t3 tebukonazol nie będzie dostatecznie skuteczny? czy też zestawienie jest zrobione na zlecenie?

przyjrzałem się etykietom i owszem amistar ma rejestracje na wszystkie te choroby kłosów, a acanto nie, czyli chyba korzystniej byłoby opóźnić T2 i zaaplikować amistar zamiast acanto