Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#1761 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 20 maj 2013 - 16:57

Zabiegi fungicydowe już się zdecydowałem 0,6l duett ultra + 0,6l acanto, teraz tylko poogarniam kukurydzę i wjeżdżam w pszenicę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 03:24
  •  

#1762 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 20 maj 2013 - 17:15

Zabiegi fungicydowe 6 maja dawałem wirtuoz i teraz na drugi zabieg dam Falcon tylko nie wiem czy przed kłoszeniem, w trakcie czy po kłoszeniu ? wirtuoz ładnie trzyma do tej pory to może po kłoszeniu dać dopiero ? jak radzicie ? pszenica będzie się kłosić za jakiś dobry tydzień :)
ZETOR Team !!!

#1763 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 20 maj 2013 - 18:40

Zabiegi fungicydowe Panowie zabiegi fungicydowe w pszenicy ozimej w tym roku zaczynam od 1 kolanka - Witrtuozem i na kłos Artea. Ktoś ma jakieś inne propozycję. Czy zamiast Arteę na kłos zastąpić Duetem Ultra co lepsze będzie w kłos??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1764 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 20 maj 2013 - 18:43

Zabiegi fungicydowe widze że nie ja pierwszy ma problem z mączniakiem, na T1 poszedł Bumper+Atak i na jednej odmianie tragedia jest, pryskać to jeszcze czy czekać na kłoszenie jeśli teraz to czym najlepiej i w miarę tanio to przejechać?

#1765 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 maj 2013 - 19:19

Zabiegi fungicydowe Do dobrej ochrony kłosa wystarcza zwykłe triazole jak propikonazol i cyprokonzaol. Więc artea sobie poradzi, może być tez menara, zamiennik artei, większa koncentracja substancji aktywnych, mniejsza dawka na ha. Ja właśnie dawałem menarę na kłos w życie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1766 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 20 maj 2013 - 19:21

Zabiegi fungicydowe

6 maja dawałem wirtuoz i teraz na drugi zabieg dam Falcon tylko nie wiem czy przed kłoszeniem, w trakcie czy po kłoszeniu ? wirtuoz ładnie trzyma do tej pory to może po kłoszeniu dać dopiero ? jak radzicie ? pszenica będzie się kłosić za jakiś dobry tydzień :)

dwa tygodnie temu robiles zabieg więc wirtuoz spokojnie trzyma.falcon podaj jak pszenica sie wyklosci i zacznie kwitnąć.

Edytowany przez slawek2209, 20 maj 2013 - 19:36.

#1767 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 20 maj 2013 - 19:41

Zabiegi fungicydowe duett moim zdaniem lepszy od artei.cena podobna za zabieg

#1768 Share szakk

szakk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 maj 2013 - 19:55

Zabiegi fungicydowe Mam okropny problem z mączniakiem w pszenicy stosowałem 10 dni temu tebu + bumper ale chyba na nic to się zdało zastanawiam się czy nie prysnąć artea 0,5l + olympus 2l /ha albo podzielić i teraz samą artea a za 10 dni powtórka olympus jak sądzicie doradźcie jedno uderzenie mocne czy ochronę rozłożyć w czasie może poprzedni zabiek jeszcze działa i wystarczy wzmocnić narazie tylko arteą, jest sucho umnie a mączniak lubi jak niema deszczu, stanowisko po rzepaku + obornik z zewnątrz ładny łan ale w środku masakra się robi.

#1769 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 20 maj 2013 - 20:01

Zabiegi fungicydowe kendo lub talius sa typowo na maczniaka.

#1770 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 20 maj 2013 - 20:24

Zabiegi fungicydowe cześć-czy już ktoś pryskał już t2-ja dziś pojechałem nie wiem czy aby nie za wcześnie ale wydawało mi się że liście dostają jakieś przebarwienia jak patrzyło się od słońce.Pojechałem rewellerem 1 l+ gwarant 1l+ odrobina nawozu dolistnego.Wirtuozem pryskałem miesiąc temu.Pszenica liść flagowy,pszenżyto tam gdzie mniej nawozu juz się zaczyna kłosić.Na t3 nigdy nie pryskałem-i w tym roku też nie planuje-zboza bo rzepaku i ziemniakach i grochu-to chyba fuzariozy nie wejdą na kłos?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1771 Share szakk

szakk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 maj 2013 - 21:10

Zabiegi fungicydowe Sławek a więc radzisz odpuścić artee na m ączniaka i popryskać np. taliusem

#1772 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 20 maj 2013 - 21:47

Zabiegi fungicydowe U mnie 29,04 poszedł Duet Ultra, pszenica trzyma się bardzo ładnie, nie długo chcę pryskać Falconem, gdzie nie gdzie widzę że pokazuje się mączniak, zostało mi trochę Duetu, czy dolać go do Falconu, czy nie ma sensu?
Według etykiety można go stosować w dwóch różnych terminach.

Edytowany przez Toru, 20 maj 2013 - 21:50.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#1773 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 20 maj 2013 - 21:58

Zabiegi fungicydowe

Mam okropny problem z mączniakiem w pszenicy stosowałem 10 dni temu tebu + bumper ale chyba na nic to się zdało zastanawiam się czy nie prysnąć artea 0,5l + olympus 2l /ha albo podzielić i teraz samą artea a za 10 dni powtórka olympus jak sądzicie doradźcie jedno uderzenie mocne czy ochronę rozłożyć w czasie może poprzedni zabiek jeszcze działa i wystarczy wzmocnić narazie tylko arteą, jest sucho umnie a mączniak lubi jak niema deszczu, stanowisko po rzepaku + obornik z zewnątrz ładny łan ale w środku masakra się robi.

Tebukonazol i propikonazol to za słabe na mączniaka. Trzeba było dać tilt turbo, morfina w postaci fenpropidyny by sobie poradziła. Teraz trzeba lecieć czymś co podziała szybko, artea ma jeszcze triazol w postaci cyprokonazolu, powinno sobie poradzić. Dodatek olympusu to dobry pomysł chociaż wiedz o tym że jego 2 substancje aktywne będą głównie zabezpieczać. Dlatego sam olympus nie, ale z artea już tak.
Zapraszam na swój profil

#1774 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 20 maj 2013 - 22:11

Zabiegi fungicydowe Na T3 nie musi być jakiś super środek żeby sobie z chorobami kłosów poradził, traizole dają radę. Duet jak dla mnie jest specyficznym fungicydem, od chorób podstawy źdźbła do chorób kłosów. Chociaż fajnie ujmują w etykiecie że ogranicza choroby podstawy źdźbła. Tiofanat metylowy i epoksykonazol to lepsze substancje na T2, na choroby kłosów są dobre. Cyprokonazol jest bardzo dobry w zwalczaniu chorób kłosów. Wg mnie artea lepsza ale to moje osobiste zdanie.
Zapraszam na swój profil

#1775 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 21 maj 2013 - 05:03

Zabiegi fungicydowe Ma silna infekcje wiec powinien dac srodek ktory ma najwyzsze dzialanie na maczniaka .artea do super srodkow nie nalezy w tej dziedzinie

Edytowany przez slawek2209, 21 maj 2013 - 05:05.

#1776 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 21 maj 2013 - 05:17

Zabiegi fungicydowe epoksykonazol z duetu ma lepsze dzialanie na septorioze plew.nie zapominajmy tez o niej .tiofanat dziala na fuzariozy.artea bardziej na rdze

#1777 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 21 maj 2013 - 07:01

Zabiegi fungicydowe

już się zdecydowałem 0,6l duett ultra + 0,6l acanto, teraz tylko poogarniam kukurydzę i wjeżdżam w pszenicę

Jak z faza rozwojową u ciebie w pszenicy?? U mnie Jantarka, Ludwig i Arkadia miejscami powyrzucały po liściu flagowym prawie w całości, Muszelka dopiero wypuszcza. Niewiem czy pryskać bo zero objawów chorób, a jakiś niecały miesiąc temu poszedl Tilt Turbo 0.5 + prochloraz 0.8.
W pszenżyto chyba trzeba wjeżdzać bo zbiera się już do kłoszenia.

#1778 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 21 maj 2013 - 10:42

Zabiegi fungicydowe U mnie dziś rozciołem pszenicę ale nie widze kłosa , drugie kolanko dopiero 5-8 cm nad ziemią .
Gdzie niegdzie znajde liść taki brązowo żółty w paski.

#1779 Share szakk

szakk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 21 maj 2013 - 11:58

Zabiegi fungicydowe A czy łączycie zabiegi fungicydowe z nawożeniem dolistnym, czy może nie jest to zalecane np. z mocznikiem i czy waszym zdaniem takie łączenie nie odbija się negatywnie na skutezności zabiegu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1780 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 21 maj 2013 - 15:02

Zabiegi fungicydowe

Jak z faza rozwojową u ciebie w pszenicy?? U mnie Jantarka, Ludwig i Arkadia miejscami powyrzucały po liściu flagowym prawie w całości, Muszelka dopiero wypuszcza. Niewiem czy pryskać bo zero objawów chorób, a jakiś niecały miesiąc temu poszedl Tilt Turbo 0.5 + prochloraz 0.8.
W pszenżyto chyba trzeba wjeżdzać bo zbiera się już do kłoszenia.

Triazolowe fungicydy działaja około 4 tygodni.lepiej zrobić t2 trochę wcześniej niż pojawi się choroba.jakie masz spostrzeżenia na temat pszenicy arkadia?planuje ją jesienią posiać