Polecane posty

Tomek90    2248

Sławek sam właśnie myśle nad taką mieszanką, jak myślisz 0.5 tebukonazol + 0.5 epoksykonazol powinno być ok. Chodzi mi jeszcze po głowie chlorotalonil, ale jego to mogłem na T2 dać zamiast folpetu.

 

@jarooo3013 efekty pewnie będą, poprawią się parametry tylko tyle mogę ci powiedzieć bo sami nie stosujemy mocznika dolistnie, jedynie co to rzutowo w tamtym roku. Dodawać możesz śmiało tylko patrz na stężenie żeby nie przypalić, jeśli mocznik to siarczan mg też ok podziała antyoparzeniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

takie dawki po 0,5l powinny wystarczyć,chyba ze septorioza atakuje to dałbym troche wiecej epoksykonazolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

W jakim celu Asahi na kłos??

Gdzieś czytałem na asahi albo w zaleceniach i poradach dla "muszeki" aby dać w czasie kwitnienia to poprawia parametry i plon.

 

najpierw fungicyd potem asahi

Piszesz o zbiorniku opryskiwacza czy oddzielnym stosowaniu?

 

Gdzieś czytałem na asahi albo w zaleceniach i poradach dla "muszeki" aby dać w czasie kwitnienia to poprawia parametry i plon.

 

 

Piszesz o zbiorniku opryskiwacza czy oddzielnym stosowaniu?

I jeszcze jak to jest z tymi triazolami chodzi mnie o to który zwalcza fuzariozy,czy tylko tebukonazol? a cyprokonazol już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wyszukaj sobie po nazwie substancji czynnej, środków z epoksykonazolem jest bardzo dużo (polecam duett ultra/intizam)

http://www.minrol.gov.pl/pol/Informacje-branzowe/Wyszukiwarka-srodkow-ochrony-roslin

 

mam problem z jednym stanowiskiem (ostroga) tam acanto na T2 poszło z tygodniowym opóźnieniem przez deszcze, potem doszedł jeszcze duett ultra, ale jest straszna presja septoriozy i jakiejś rdzy, i tak będę tam wjeżdżał na skrzypionkę, więc planuję dorzucić tebukonazolu (pszenica już kwitnie na całego) jaką zaaplikować teraz dawkę? czy też dać coś innego równie taniego i skutecznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Do jakiej fazy można stosować Falcon ?? pszenica aktualnie zaczyna kwitnąć . Czy po kwitnieniu można spokojnie opryskać tym środkiem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

to jak to jest z tym kwitnieniem mozna pryskac czy lepiej nie? ja wczoraj pryskalem i na jednym polu sa dwie odmiany jedn akwitnie druga jeszcze nie opryskalem wszytko duetem chyba nic sie nie stanie? z tego co wiem to pszenzyta lepiej nie pryskac jak kwitnie a pszenicy chyba to nie przeszkadza??

 

sam mam zamiar jutro falconem i artea czesc pszenicy opryskac i chyba juz bedzie kwitla czy to zly pomysl?

 

moze ktos doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@Milanreal1 Jeżeli kłos był zabezpieczony ochrona fungicydowa to patogeny się nie namnożą i zostanie tylko żółta obwódka. A zgodzę się z tobą w 100% ze jest to idealne miejsce na rozwój patogena ale przy braku ochrony fungicydowej

Zgadza się, dlatego gdy jedzie się na insekty warto dorzucić fungicyd.

stosował ktoś tilt turbo w owsie?

W owsie? Po co, tam grzyb atakuje rzadko, a jak nawet to inne grzyby niż pszenicę i jęczmień.

I jeszcze jak to jest z tymi triazolami chodzi mnie o to który zwalcza fuzariozy,czy tylko tebukonazol? a cyprokonazol już nie?

Cyprokonazol też, bardzo dobra substancja na T3, chociaż opinie czasami są podzielone wobec cyprokonazolu i tebukonazolu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

A co zrobić z zabiegiem na t3 jak pszenżyto jest w pełni kwitnienia?? Pryskac czy czekać? ? Predzej nie można bylo pryskac ze względu na opady deszczu...

Edytowano przez aadams7

Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Acanto0.3 + Spekfrii 0.4 +robak+Leander co myślicie o takiej mieszance na Kłosa w Pszenicy ?? 90zł/ha Proszę o radę czy brać to

Edytowano przez Adrenalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

W odniesieniu do przypaleń liścia flagowego, słyszałem, że wyższa dawka epoksykonazolu połączona z mocznikiem dolistnie mogą spowodować mocne poparzenie, szczególnie końcówki liścia. Wynika to z faktu, że epoksykonazol sam w sobie ma tendcencjędo szybkiego przemieszczania się do końcówek liści, zaś mocznik jeszcze wzmaga to zjawisko. Efektem jest zbyt duża koncentracja substancji aktywnej w końcówkach liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

zgadza się. w tamtym roku przypaliłem duetem ultra i mocznikiem.

Marian, chodzi o mieszanie w opryskiwaczu, bo o to pytałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Ja Duet zamienil bym na Tilt turbo bardzo dobrze radzi sobie z maczniakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Koledzy i tu nie chodzi tylko o Mączniaka ale ogólny oprysk na Kłosa aby na wszystko zadziałał. Mączniaka mam malutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

właśnie podałem Tobie mieszaninę która podziała na fuzariozę,septoriozę i przy okazji na mączniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Jeśli ten mączniak na dolnych liściach dopiero co wchodzi to szkód nie narobi gorzej jak będzie na L3 i L4. Zabieg na kłosa to raczej zejść z strobiluryny i samymi triazolami potrakotwać jak pisze sławek tebukonazol, epoksykonazol a na septorioze jedna z lepszych sub chlorotalonil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Panowie mam pytanie czy mieszanina :Duett Ultra :(tiofanat metylowy 310 g, epoksynazol 187g) + 0ptan: (piraklostrobina 133g,epoksynazol 50 g) była by dobra na kłos w pszenicy ewentualnie w jakich dawkach ? Z góry dzięki jakby ktoś się pochylił nad tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

wyszukaj sobie po nazwie substancji czynnej, środków z epoksykonazolem jest bardzo dużo (polecam duett ultra/intizam)

http://www.minrol.go...-ochrony-roslin

 

mam problem z jednym stanowiskiem (ostroga) tam acanto na T2 poszło z tygodniowym opóźnieniem przez deszcze, potem doszedł jeszcze duett ultra, ale jest straszna presja septoriozy i jakiejś rdzy, i tak będę tam wjeżdżał na skrzypionkę, więc planuję dorzucić tebukonazolu (pszenica już kwitnie na całego) jaką zaaplikować teraz dawkę? czy też dać coś innego równie taniego i skutecznego?

 

Jeśli chodzi o septorioze to możesz dać coś z chlorotalonilem, ale rdzy nie bieże to można zmieszać z tebukonazolem i wyjdzie fajna mieszanka na tą rdze i septorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

zgadza się. w tamtym roku przypaliłem duetem ultra i mocznikiem.

Marian, chodzi o mieszanie w opryskiwaczu, bo o to pytałeś.

Dzięki za odpowiedz,ja w tym roku opóznione t2 Duet ultra+mocznik 8kg+miedz- przypalony flagowy.Z tydzień nie byłem na polu bo padało a dzisiaj kosiłem ląkę i zajrzałem do pszenicy a tu flaga przypalona od zagięcia do końcówek aż sam przed sobą zawstydziłem się,myślę wieczorem dać asahi o,6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Po składzie poznaje że chodzi pewnie o olympus. Fungicyd bardzo dobry i za co tym idzie niezbyt tani, i stosować w zdecydowanie wyższych dawkach niż podałeś.

Ja Duet zamienil bym na Tilt turbo bardzo dobrze radzi sobie z maczniakiem

Bardzo dobrze sobie radzi ale wg mnie lepiej go stosowac na T1. Teraz warto dać też coś co dobrze rodzi sobie z chorobami kłosów.

epoksykonazol dobry na septorioze plew.tutaj nie chodzi tylko o mączniaka

Zgadza się, epoksykonazol na septoriozę, jeszcze tebukonazol lub cyprokonazol na fuzariozę i dobra ochrona kłosa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj