Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
5145 odpowiedzi na ten temat

#1721 slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1708 postów

Napisany 24 maj 2013 - 14:41

Zabiegi fungicydowe efekt stosowania medaxu widzialem u kolegi.cenowo wychodzi podobnie .medax nie odbiega jakościowo od moddusa.przewaga moddusa jest uniwersalność w zbożach
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 15:49
  •  

#1722 KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1448 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 24 maj 2013 - 14:57

Zabiegi fungicydowe Uniwersalność czyli?
Moddus też w każdym zbożu mozna stosować.
  • 0

KUPIĘ C-330 W ORYGINALE.

#1723 slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1708 postów

Napisany 24 maj 2013 - 15:16

Zabiegi fungicydowe wlaśnie przewagą moddusa jest mozliwosc stosowania we wszystkich zbożach.medax ma rejestracje na pszenice ozimą i pszenżyto.
  • 0

#1724 Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • 24026970
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 24 maj 2013 - 15:19

Zabiegi fungicydowe T2 miałem stosować dopiero po wykłoszeniu ale zauważyłem że występuję septorioza liści lub brunatna plamistość liści nie jestem pewien... i chyba nie ma co czekać tylko opryskać Falconem jak się tylko będzie dało wjechać bo od rana ciągle leje, woda na polach stoi a po takim deszczu jeszcze więcej będzie się rozwijać chorób.... Pszenica jest w fazie grubienia pochwy liściowej :) mogę dorzucić do oprysku jeszcze Mikrokomplex?
  • 0
ZETOR Team !!!

#1725 KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1448 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 24 maj 2013 - 15:28

Zabiegi fungicydowe U mnie też leje codziennie i tak ma być według prognozy do 05.czerwiec
  • 0

KUPIĘ C-330 W ORYGINALE.

#1726 slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1708 postów

Napisany 24 maj 2013 - 15:43

Zabiegi fungicydowe po takich opadach choroby na zbożach będą jeszcze bardziej szalały
  • 0

#1727 Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 24 maj 2013 - 15:48

Zabiegi fungicydowe Mam problem mączniaka w przenżycie, na T1 dostało tebukonazolu ok 100g/h. Mój bład że nie zastosowałem środka na T2 bo jeszcze 1,5 tyg temu nie było śladu porażenia a teraz ma 1-2 liście juz zaawansowane stadium. Wczoraj poszedł zafir 1l\h ktory trzmałem na kłos ale trzeba było cos zastosować. Teraz myslę aby poprawić Tilt turbo w następnym tygodniu. Przenzyto jest w fazie przed kłoszeniem, niktóre już ma kłos na wierzchu. A powód takiego porażenia to chyba dlatego że strasznie wybujało, tak gestego nigdy nie miałem. Warto dać na kłosa Tilt turbo? bo boje się że zafir jest zbyt łagodny i sobie nie poradzi. Czy może jest jakiś lepszy środek interwencyjny na mączniaka i septorioze liści.

Edytowany przez Merkoo, 24 maj 2013 - 15:52.

• 0

#1728 Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2128 postów
  • 6637172

Napisany 24 maj 2013 - 17:26

Zabiegi fungicydowe Pare ha pszenicy i pszenżyta udało się dziś obskoczyć ale i lekko kropilo. Od ostatniego zabiegu mineło +-3h i pada już fajnie. Zapowiadają opady opada i jeszcze raz opady, w niedziele jeszcze niby bez chyba trzeba bedzie kończyć resztę B)
Pszenica Acanto 0.5 + Tebu 0.5 + Phoenix 1l + Foliq 36 azotanowy 2l
Pszenżyto Falcon 0.6l i po części Soligor 0.7l pszenżyto już nieźle zainfekowane na podflagowym :mellow:

Co do moddusa to jest Optimus 175g/l trinku i znajdzię się jeszcze pare :)

@Merkoo daj 0.4 Leandera bądz Lotusa wyjdzie taniej.

Edytowany przez Tomek90, 24 maj 2013 - 17:27.

• 0

#1729 slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1708 postów

Napisany 24 maj 2013 - 17:49

Zabiegi fungicydowe u mnie w okolicach lublina przez cały dzień około 30 l na m2.na szczęście udało się wczoraj pszenice opryskać soligorem

Edytowany przez slawek2209, 24 maj 2013 - 17:51.

• 0

#1730 navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 24 maj 2013 - 17:54

Zabiegi fungicydowe Merccoo, na T1 nie daje się tebukonazolu. Moje pszenżyto jest rewelacyjne i dopiero zaczyna wchodzic maczniak i septorioza, a na T1 pryskałem prochloraz i morfolina. A tebu mam na T2
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#1731 slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1708 postów

Napisany 24 maj 2013 - 17:58

Zabiegi fungicydowe septorioza rozwija sie około 2-3 tygodnie za nim będzie widoczna wiec szalu nie zrobiłes taką ochroną
  • 0

#1732 Jurass

Jurass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 24 maj 2013 - 18:51

Zabiegi fungicydowe Witam pryskałem na t1 wirtuozem i co polecacie na t2 mam na 3ha falconu. Ale nie wystarczy na wszystko może Zafir??.Coś dobrego w dobrej cenie bo już cieniutko z kasa.P.s jak tam z pogoda u was?? U mnie leje już 2 dni. Do jutra jak tak bedzię to kajakiem bedę pływał:)
  • 0
Pisze bez polskich znakow.Brak polskiego windowsa

#1733 Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 24 maj 2013 - 19:10

Zabiegi fungicydowe Z tym tebukonazolem to mi tak w sklepie doradzil. Chciałem kupic capalo i miałbym teraz czysto, nie bylo to wcisnął najtanszy i spoko:P. Tak szczerze to dopiero w tym roku wziąłem sie za intenstwną uprawę bo ojciec nigdy nie pryskał na grzyba ale zboże jakies 4t dawało średnio, Za rok już bedę wiedział co zastosować
  • 0

#1734 lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 24 maj 2013 - 19:36

Zabiegi fungicydowe Ja też mam zamiar stosować Zafir 400 EW, ale nie ma pogody. Pada codziennie i ma padać do następnego wtorku! Na dolnych liściach pszenicy widać jasne plamy (chyba mączniak). Trochę żałuję, że nie prsykałem wcześniej Zafirem, ale też trzymam go własnie na ochronę kłosa. W mojej Bogatce faza kłoszenia już od wtorku.
A mieszał Ktoś Zafir z mocznikiem, siarczanem magnezu i innymi nawozami dolistnymi?

Edytowany przez lukaszm, 24 maj 2013 - 19:40.

• 0

#1735 wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1211 postów
  • 2965302

Napisany 24 maj 2013 - 19:48

Zabiegi fungicydowe Ja dzisiaj opryskałem Falconem na liść flagowy ale za 2 godziny zaczeło lekko kropić! No rzeczywiście teraz zapowiadają ciągłe opady i będzie ciężko wjechać w pole. Choć nie narzekajmy na deszcz!
  • 0

#1736 Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 24 maj 2013 - 20:06

Zabiegi fungicydowe Ja mieszałem zafir z siarczanem + wuxal top 36, Poszło na pszenice i pszenżyto wczoraj wieczorem a padac zaczęło dzis wieczorem. Teraz sie rozpadało z tym, że ulewy nie ma na szczęście a u mnie nie zaszkodzi nawet spory deszcz bo sie sucho robiło. A z tym Zafirem zwlekałem bo pszenicę mam koło domu i jeszcze sie nie kłosi a oglądałem ją co 2 dni praktycznie i nie było grzyba, teraz zauważyłem to poszedł oprysk, a pole z pszenżytem jest dosyć daleko ale należało sie przejechać na kontrole, zadziałołoby się wcześniej.

Edytowany przez Merkoo, 24 maj 2013 - 20:14.

• 0

#1737 tomekgeo2

tomekgeo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • 5167217
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna,sport

Napisany 24 maj 2013 - 20:28

Zabiegi fungicydowe Panowie a co dobrego na jęczmień jary polecicie plamistosc siatkowa prawdopodobnie

• 0

#1738 navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 24 maj 2013 - 22:07

Zabiegi fungicydowe

septorioza rozwija sie około 2-3 tygodnie za nim będzie widoczna wiec szalu nie zrobiłes taką ochroną

Może szału nie ma, ale do progu szkodliwości jeszcze daleko:)
Drugi rok stosuję fungicydy i uczę się na własnych doświadczeniach, bo uważam, że tak najlepiej. Dwa zabiegi na grzyba w pszenżycie to w mojej okolicy jakaś fanaberia.
Na jęczmien jary mam przygotowany soligor, pewnie bez szału, ale powinno wystarczyć. Zobaczymy
  • 0

#1739 milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8154 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 25 maj 2013 - 01:40

Zabiegi fungicydowe

wlaśnie przewagą moddusa jest mozliwosc stosowania we wszystkich zbożach.medax ma rejestracje na pszenice ozimą i pszenżyto.

W Niemczech medax ma rejestracje na żyto.

Mam problem mączniaka w przenżycie, na T1 dostało tebukonazolu ok 100g/h. Mój bład że nie zastosowałem środka na T2 bo jeszcze 1,5 tyg temu nie było śladu porażenia a teraz ma 1-2 liście juz zaawansowane stadium. Wczoraj poszedł zafir 1l\h ktory trzmałem na kłos ale trzeba było cos zastosować. Teraz myslę aby poprawić Tilt turbo w następnym tygodniu. Przenzyto jest w fazie przed kłoszeniem, niktóre już ma kłos na wierzchu. A powód takiego porażenia to chyba dlatego że strasznie wybujało, tak gestego nigdy nie miałem. Warto dać na kłosa Tilt turbo? bo boje się że zafir jest zbyt łagodny i sobie nie poradzi. Czy może jest jakiś lepszy środek interwencyjny na mączniaka i septorioze liści.

Możesz dać tilt turbo na kłosa ale jak poradzi sobie z chorobami kłosów to nie daje gwarancji, ale jak dodasz np amistar to już wg mnie to będzie dobra ochrona. A w przyszłym roku zrób odwrotnie. Tilt turbo daj na T1.
  • 0
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#1740 slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1708 postów

Napisany 25 maj 2013 - 07:07

Zabiegi fungicydowe

Może szału nie ma, ale do progu szkodliwości jeszcze daleko:)
Drugi rok stosuję fungicydy i uczę się na własnych doświadczeniach, bo uważam, że tak najlepiej. Dwa zabiegi na grzyba w pszenżycie to w mojej okolicy jakaś fanaberia.
Na jęczmien jary mam przygotowany soligor, pewnie bez szału, ale powinno wystarczyć. Zobaczymy

soligor dobry srodek w jeczmieniu i pszenicy.
  • 0