Polecane posty

Tomek90    2200

Wcześnie dajesz T3 jeśli T2 było tydzień temu, jakiś nie trafiony czy jak? Troche przespałeś 3 rzut saletry trzeba było rzucać jak już kłosy zaczynają wychodzić na światło dzienne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie trafiono, bo to acanto czyli nie zabezpieczy kłosa, a warunki inwazji grzybów jak najbardziej sprzyjają, azot jest potrzebny do 14-20 dni po kwitnieniu czyli jeszcze jest czas, chociaż może jeszcze zaniecham aplikacji w postaci saletry, gdyż zbyt późne zasilenie azotem pogarsza właściwości wypiekowe, może ograniczę się do jeszcze jednego zasilania dolistnego,

 

spotkaliście już mszycę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak rozpoznać kwitnącą pszenicę, albo jeszcze lepiej jak rozpoznać że pszenica już przekwitła? Mszyc nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2200

W pszenżycie widziałem na jednym kłosie, w pszenicy tylko skrzypionki ale jeszcze znacznych szkód nie wyrządzają więc poczekam z bi58 do T3. Ja dałem tebukonazol w T3 + pikoksystrobine + folpet i jak narazie niemam zastrzeżeń więc poczekam z zabiegiem na kłos jeszcze. Zastanawiam się tylko co dać tebukonazol 0.5 + epoksykonazol 0.5, tebukonazol 0.5 + Gwarant 0.5 czy poprostu sam tebukonazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kwitnaca ma takie pylki na klosach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx1    0

No i pech wczoraj poszedł falcon i od opryku ostatniego pola po godzinie ulewa kaska w błoto czy cokolwiek zadziała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Który z fungicydów lepiej zwalczy septoriozy i fuzariozy Prosaro,Falcon czy Fandango.Do opryskania mam pszenice Fidelius.Zabieg na T3

Edytowano przez SAUTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Czy zabieg fungicydowy można wykonać w każdej fazie kłoszenia bez skutków ubocznych dla pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Lepiej unikac fazy kwitnienia chociaż tez można byle nie mieszać z nawozem, potem do wodnej dojrzalości.

Edytowano przez Merkoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

WIęc jak to jest dokładnie z tym kwitnięciem pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2200

Faza kwitnięcia pszenicy to najlepszy moment na zabezpieczenie kłosa i zabieg fungicydowy, oczywiście wszystko zależy kiedy był robiony T2 o ile wogole był. Inaczej sprawa ma się z pszenżytem i żytem gdzie zabieg w trakcie kwitnięcia może zredukować plon, chodz 2x juz ojciec pryskał jakiejś tragedi nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisma    17

Pestka, przeprowadziłem taką samą ochronę jak Ty, tylko revellera dałem 1l.

O T3 mam zamiar zapomnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Yamato zawiera tiofanat metylowy i jakiś triazol, to prędzej na t3 by pasowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

będe pryskał prosaro co moge do niego dodać w jednym zabiegu na skrzypionke żeby nie przypaliło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Sądzę że nie powinno być przeciwwskazań do takiej mieszaniny.

będe pryskał prosaro co moge do niego dodać w jednym zabiegu na skrzypionke żeby nie przypaliło?

Przypaliło? Nie powinno być żadnych przypaleń bo nie wiem co miałoby zaszkodzić. Jak już wcześniej pisałem wariantów jest kilka na skrzypionki, mszyce i inne insekty które nawiedzają zboża w okresie kłoszenia. Tańszy wariant to pyretroidy typu karate, droższy eforia z dłuższym okresem działania, ma 2 substancje aktywne neonikotynoid i pyretroid.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

No i pech wczoraj poszedł falcon i od opryku ostatniego pola po godzinie ulewa kaska w błoto czy cokolwiek zadziała ?

godzina to trochę mało, najlepiej 2-3 godziny.

 

ja tez miałem taka sytuacje. jak uważacie lepiej poprawic? je zeli tak to taka sama mieszaniną czy też sam tebukonazol wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naskom    10

@Milanreal1 Jeżeli kłos był zabezpieczony ochrona fungicydowa to patogeny się nie namnożą i zostanie tylko żółta obwódka. A zgodzę się z tobą w 100% ze jest to idealne miejsce na rozwój patogena ale przy braku ochrony fungicydowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

Tematy połączone

koledzy ratujcie. Tydzień temu nie było ani grama grzyba, a dziś jest masakra. Czym to zwalczyć teraz żeby nie spalić pszenżyta? Jeśli jest już taki temat to prosze o połączenie, ale nie mam czasu szukać. Dodam że pole jest klinowate, a słyszałem że jak sie oprysk na grzyba nałoży to można spalić zboże :/

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj