Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#1681 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 maj 2013 - 19:56

Zabiegi fungicydowe .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 19:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 01:42
  •  

#1682 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 15 maj 2013 - 20:03

Zabiegi fungicydowe Nie mam doswiadczenia z pszenzytem ale stosowalem soligor w pszenicy i nie bylo problemu z maczniakiem,pierwszy byl wirtuoz.spiroksamina zawarta w soligorze ma dzialanie na maczniaka

#1683 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 15 maj 2013 - 20:21

Zabiegi fungicydowe moze ktos mi doradzic co jest powodem ze liscie zaczynaja sie robic takiego koloru to grzyb czy brak czegos?? kilka dni temu bylo w miare ok ale z dnia na dzien coraz gorzej to susza czy jak? nie pryskalem zadnym mocznikiem dolistnie dostala II dawke azotu150 kg hamocznika modus antywylegacz i ten bumper

http://www.fotosik.p...11c710770b.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1684 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 15 maj 2013 - 20:29

Zabiegi fungicydowe

witam, na T1 dałem tebukonazol + propikonazol w pszenicy. teraz gdy pszenica idzie do góry (wczoraj siałem saletrę z saletrzakiem) i zauważyłem że dolne liście trochę żółkną i górne też nie są w idealnym stanie. na T2 planowałem azoksystrobina + cyprokonazol (amistar extra), a na inne kawałki Tebukonazol + Spiroksamina + Triadimenol (Falcon)
czy te substancje dobrze sobie poradzą? czy dodać jeszcze czegoś? poradźcie :-)

Ciekawe rozwiązanie na T1, propikonazol który jest fungicydem praktycznie tylko z nazwy i tebukonazol który jest dobry na T3. I na T2 środek zalecany w rzepaku. Chociaż dobrze kombinujesz w tym żeby dać strobuline na T2. Jak amistar to ten do zbóż i do tego dodać np artea.

Mysle teraz czy nie poexperymentować coś z liściem flagowym np. na połowę dać Fandango , a na druga połowę jakąś mieszankę .....
Tylko jaką ? taką bym zamknął się w dwuch zabiegach? :rolleyes:
Tomek90 , sławek , Milan macie coś fajnego na mysli?

Chcesz poeksperymentować? Spróbuj seguris, drogi ale podobno super, tym bardziej że planujesz tylko 2 zabiegi więc ten zabieg musi byc mocny. Jak nie to spróbuj rozwiązania którego zaproponowałem wyżej. Tez dobre, mocne rozwiązanie.

sam tilt turbo na 2 zabieg jest dobry? i kiedy najlepiej pryskac na liśc flagowy? czy lepiej troche wczesnij, lub pózniej?, więcej zabiegów nie będzie

Tlit turbo na T2 może być. Jeżeli nie stosowałeś wcześniej żadnego fungicydu to dawaj już teraz, prawdopodobnie już zboże mocno Ci choruje.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1685 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 15 maj 2013 - 20:48

Zabiegi fungicydowe nie wygląda najgorzej, na pierwszy zabieg poszedł skromnie Topsin z CCC

#1686 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 15 maj 2013 - 22:06

Zabiegi fungicydowe poszukalem troche i wydaje mi sie ze bedzie to septorioza lisci pszenicy trzeba prsykac nie ma na co czekac myslicie ze Artea bedzie dobra? bo chce zrobic czyms jeszcze na flagowy....a do falgowe nie dotrwa bo jest bardzo widoczna na pszenicy....

#1687 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 15 maj 2013 - 22:16

Zabiegi fungicydowe Mały to skutki działania modusa ccc oraz wysokiej temp. i słońca

#1688 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 15 maj 2013 - 22:19

Zabiegi fungicydowe no nie wiem bo tam gdzie szedl duet to ladnie to wyglada.....nie wiem co z tym zrobic wygladala bardzo ladnie a z dnia na dzien jest coraz gorzej

#1689 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 15 maj 2013 - 22:25

Zabiegi fungicydowe poczekać na deszcz i nic nie robić

#1690 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 15 maj 2013 - 22:31

Zabiegi fungicydowe wiec to nie jest choroba grzybowa? to szczegolnie widac na odmianie turnia stara odmiana na akteur oraz muszelce praktycznnie nic tylko ze te prysklalem duetem a ta akurat tylko bumprem pewnie bedzie to mialo odzwierciedlenie w plonie bo pszenica wygladala bardzo ladnie a teraz nawet ladnie nie mozna powiedziec....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1691 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 15 maj 2013 - 22:40

Zabiegi fungicydowe @maly00 mam cos takiego na Mewie to septerioza lisci mam tez posianego Tacitusa i pszenica zdrowa nic jej nie jest a takie same zabiegi wykonalem;-)

#1692 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 15 maj 2013 - 22:51

Zabiegi fungicydowe obok tej turni jest akteur i sporo mniej ma takich lisci muszelka wyglada zdrowo tylko ta turnia niepotrzebnie sialem jeszcze ten mocznik teraz sucho to raczej tez nie pomoglo ....nie wiem wlasnie co zrobic moze ktos doradzi czy to pryskac i czym myslalem nad artea lub to co mam na t2 czyli duet i dobromir ewidentnie stan sie pogarsza dwa dni temu bylo lepiej....

znalazlem na agrofoto zdjecie turni z tego roku i podobnie te liscie wygladaja tylko ze u mnie jet o wiele ciemniejsza i wiecej tych lisci jest

http://www.agrofoto...._494_320229.jpg

Edytowany przez maly00, 15 maj 2013 - 22:53.

#1693 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 16 maj 2013 - 06:30

Zabiegi fungicydowe Ok zrobimy tak.
3ha Segurius , 3ha Fundango.
Zobaczymy kto wygra w starciu tytanów :rolleyes: Ten Segurius 30 zł droższy na litrze jak Fundango , a piszą o nim tak
----Seguris to technologia podwójnego wiązania, która zapewnia wyjątkową skuteczność zwalczania patogenów porażających górne liście i kłos oraz wyróżnia się długotrwale utrzymującym się efektem zabezpieczenia przed nowymi infekcjami - podaje Jesionek.
Preparat chroni zboża przed najważniejszymi chorobami górnych liści i kłosa, takimi jak septoriozy, rdze i wiele innych. Będzie dostępny na rynku już w sezonie 2012.
- Fungicyd wyróżnia się wysoką skutecznością oraz długotrwałym efektem zabezpieczenia przed powtórnymi infekcjami. Seguris 215 SC wpływa na poprawę plonowania zbóż, nie tylko poprzez ograniczenie negatywnego wpływu patogenów grzybowych, ale również dzięki zmianom w zarządzaniu procesami energetycznymi w roślinie - informuje Syngenta.----

:ph34r: Ciekawe czy tak jest w realu?

Gadałem w czoraj z sąsiadem to mówi że na T2 jak chce zamknąć grzybówkę to nie ma lepszej mieszanki i skuteczniejszej jak Fundango/Prosaro.
Co wy na to?

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 16 maj 2013 - 06:41.

#1694 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 16 maj 2013 - 06:31

Zabiegi fungicydowe maly00 mam ten sam problem z odmiana mewa ale mysle ze to wynik skracania moddus + ccc+fungicyd +wysoka temp 3 dni po herbicydach. ogladam codziennie jezeli dzisiejszy deszcz nie pomoże to jade z t2.

#1695 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 16 maj 2013 - 07:15

Zabiegi fungicydowe Seguris nie chroni od chorób kłosa w porównaniu do Fandango.

#1696 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 16 maj 2013 - 10:53

Zabiegi fungicydowe No przecie pisze że chroni :wacko: ...no to jak to jest?

#1697 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 16 maj 2013 - 13:07

Zabiegi fungicydowe Sprawdz etykiete :)

#1698 Share dragon0102

dragon0102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 maj 2013 - 13:25

Zabiegi fungicydowe

Mały to skutki działania modusa ccc oraz wysokiej temp. i słońca

Zadzam się z Tobą Sylwi. U mnie na 10ha Aktuera też lekko liście przypalone, a z resztą nic się nie dzieje. Tam gdzie pszenica jest pryskana wieczorem wszystko ok. a te 10ha zabieg wykonywałem o 11.00 Wczoraj dałem odżywkę na wzmocnienie.

#1699 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 16 maj 2013 - 13:33

Zabiegi fungicydowe Pokażcie te liście przypalone na zdjęciu, bo u mnie pryskane od rana do wieczora fungicyd+regulator bądz herbicyd i brak jakiegoś przypalenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1700 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 16 maj 2013 - 13:41

Zabiegi fungicydowe Kupiłem na T1 Tilt turbo ale że wylądowałem w szpitalu nie dalem rady popryskać. Jak ktoś wyżej napisał na T2 można też jego użyć,ale moje pytanie brzmi czy nie lepiej by było coś do niego nie domieszać? jak tak to w jakich proporcjach? W sklepie polecali Artea że cena do jakości jest dobra. Dodam że pszenica ma 4-5 liści.