Polecane posty

ursus55    11

Chwalisz się tym że tyle wydajesz na ochronę? Bo coś mi się tak wydaje. Każdy stosuje zazwyczaj tańsze rozwiązania. Do pięt dorasta seguris, też wysoka półka, a wychodzi nawet taniej bo chyba coś koło 220zł. Ale to środki najlepsze na T2, a rozmawiamy o T3.

Nie chwalę się tylko miałem okazję kupić go okazyjnie i zastanawiałem się tylko czy wskrzesi jeszcze moje pszenżyto, wcześniej nie stosowałem T1 ani T2 z braku funduszy teraz udało mi się go kupić dużo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikPawel    1

Mam problem. Podczas mojej nieobecności w domu ojciec pryskał pszenicę i tak na części zastosował na T1 Capalo 1,6l/ha, na T2 Duet 0,6l/ha, a na kilka podmokłych kawałków pojechał

chyba tebu dobrze nie wiem bo ojciec jest w szpitalu. No tak myślałem żeby teraż wszystko jak tylko pogoda będzie to prysnąć strobiluryną i jakiegoś triazola dobełtać. No tak mam kupione starami no i nie wiem co do tego dokupic żeby jaki taki efekt był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Aviator na T1, teraz dałbyś Fandango i mógłby być spokój do żniw ( wszystko zależy od pogody). W najbliższy czwartek jade lustrować plantacje z ochroną Bayer Crop być może bedzie któraś z taką ochroną więc zobaczymy co to cudo potrafi.

 

@Daros 5t/ha wole dać sam tebukonazol.

 

Według hgca cyprokonazol jest lichy na fuzariozy kłosa.

 

@rolnikPawel dorzuć 0.5 epoksykonazolu bądz 0.5 tebukonazol + 1l folpet.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

okej, dzięki bardzo. zostanę przy menarze solo z ewentualnym powtorzeniem tego zabiegu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Co zastosować na T2 w jęczmieniu jarym,na T1 był Bumper?

Edytowano przez TEVEZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Dziwi mnie tylko to że na etykiecie niema nic o chorobach kłosa a zawarte w soligorze substancje aktywne tj tebukonazol czy protiokonazol są jednymi z lepszych na tą faze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s17    15

Czy można stosować Falcon w pszenżycie i pszenicy tydzień po wykłoszeniu? Na etykiecie jest napisane, że do końca fazy kłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Skoro napisali to jak myslisz? pewnie że można ale są lepsze środki na kłos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

a jakie polecasz?? i jak to wygląda cenowa na ha

 

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0298032c475269b0.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd004931ca904b74.html

 

mam problem z pszenica dostala bumper duet ultra i dobromir i falgowy czysty ale na dole to masakra jest czym to opryskac?

 

to sie da jeszcze uratowac?

 

do tego chyba od modusa i ccc porobily sie progi tam gdzie sie zalozylo troche pszenica karlowata liscie przypalone nawet tam gdzie sie nie zalozylo wydaje mi sie ze ma jakis negatywny wplyw na pszenice tam gdzie nie dopryskalem ma eleganckie liscie jeszcze tydzien pszenica wygladal bardzo ladnie a teraz tak ja bierze moze ktos cos doradzi zanczyna sie klosic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Mączniak szaleje. Daj coś z fenpropidyną Leander czy Lotus.

Jeśli pryskałeś moddus+ccc w odpowiednich warunkach to nie jest wina tej mieszanki.

 

@s17 Falcon jak najbardziej ok będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Jezeli kupiłeś juz Falcon to może być na pszenżyto, Podobnie cenowo wychodzi Artea lub Duet Ultra. Taniej wyjdzie Zafir ale nieznacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

morfoliny no tak potrafią odbarwiać roślinki


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgol    0

Tematy połączone

 

witam. mam pytanie czym pryskac pszenice ozima na grzyba. widzialem ze ma na lisciach lekka rdze mozna ja jakoś zwalczyc? z gory dzieki za informacje

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

pryskalem w normalnych warunkach pozniej bylo sucho przez 2 tygodnie nie padalo ale nic sie nie dzialo bylo dobrze a teraz po deszczach widac efekty

 

wlasnie patrzylem na innej pszenicy tez po zabiegu duet 06 i dobromir 04 i tez jest maczniak lisc flagowy na razie ok lcaly zielony bez infekcji ale nie wiem jak dlugo to wytrzyma jeszcze....pszenica sie jeszcze nie klosi

 

efekt modusa i ccc widac wyraznie zboze jak sprezyna dziwnie to wyglada na pszenzycie bo nadal sie nie klosi odmiana borwo a juz chyba dawno powinno

 

moze za malo azotu? dostalo tylko 100N tak jak i ta pszenica wiec nie powinien jej maczniak tak atakowac tyle ze stanowisko bo grochu...

jutro trzeba pryskac nie ma sie na co ogladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Ja też mam pszenżyto Borwo to dopiero sie kłosi a na innym kawałku z pszenicą rosną samosiewy pszenżyta z zeszłego roku to juz dawno sie wykłosiło. A co do odmiany borwo, nie skracaj na przyszłość ccc (czytałem ostatnio o tej odmianie). Ja tez skracałem ccc i chyba dlatego tak sie rozwinął grzyb bo gęste a niskie ( trochę za kolano)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

A co ccc ma do chorób grzybowych?? U mnie jedna pszenica przed kolano może i zielona więc to raczej niema wpływu. Chyba że dokrzewiałeś z powodu słabego rozkrzewienia jesienią, ale to tez nie powinno mieć znaczenia jeśli wysiana odpowiednia norma jak na pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

a mi sie wydaje ze to skracanie to ma wplyw na zdrowotnosc bo tam gdzie jest mijas zrobiony roslinny wyzsze i o wiele zdrowsze niz pozostale....wiec cos w tym jest

 

moze ktos mi doradzi jakis srodek? na niektorych roslinach widac ze robi sie zgorzel podstawy zdzbla bo jest ciemne i robi sie ciensze w tym miescju trzeba szybko czyms prysnac

 

myslalem nad falconem soligor? cos dobrego zeby podzialalo na maczniaka i cala impreze bo pszenica pojdzie a dopiero zaczyna sie klosic i to tak bardzo powoli....

 

sadzicie ze ilosc wodny ma wplyw przy skracaniu ? ja zawsze pryskam 200 na ha moze to za malo.....

Edytowano przez maly00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Nic nie zaszkodzi jeśli pryskasz w odpowiednich warunkach (brak przymrozków czy suszy w dzien zabiegu jak i najbliższe dni czy tygodnie długotrwałej suszy ale tego nikt nie przewidzi). Powiedz jeszcze jakie dawki zastosowałeś i jaka faza bo tu ccc mogło zaszkodzić chodz wątpie. Z chorobami juz niewiem o co ci chodzi, jeśli piszesz że zdrowy flagowy i dałeś juz na tą faze zabieg fungicydowy to po co falcon czy soligor? To nie są środki z substancjami głównie na mączniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj