Polecane posty

tomek73    576

Dzisiaj pryskałem pszenicę, faza 33 początek liścia flagowego.

125g strobi, 125 g piotkonazolu i 250 tebu,

do tego 0,35 modusa, intermag opty 1,5 kg

adiuwanty to 0, 1 Faster , 0,01 desinger to jest latex i 0,2 Rondo Turbo na zmiejszenie PH wody.

0, 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Aleście sie uparli na tego Milanreala i syngente :rolleyes:

Czekaj nauczę się całej oferty śor to ciekawe co wtedy powiedzą :P

 

A tak poważnie to ja wiem że na forum są osoby z większą wiedza i doświadczeniem ode mnie, z nimi dyskutować nie będę. Ja się ich nie czepiam ich metod i oczekuje tego samego. A że odpowiadam rolnikom którzy szuka pomocy to już moja sprawa i jak komuś się nie podoba to nie musi czytać moich postów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64
Napisano (edytowany)

Jak to w przysłowiu "mądry Polak po szkosdzie" po swoich doświadczeniach z Atreą która nie dała rady doczytałem zę środki triazolowe mozna stosować w temperaturze powyżej 12 stopni, tak więc teraz zamierzam pryskać Falconem, chyba, że polecicie coś tańszego na mączniaka.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Falcon też zawiera tebukonazol, który jest triazolem ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Można stosować powyżej 12" a najlepiej działają poniżej 12" tak pisze na etykiecie Tilt Turbo.

Wczoraj jak pryskałem było 8"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9
Napisano (edytowany)

do jakiej fazy mozna bezpiecznie stosowac modusa w pszenicy ozimej?

Edytowano przez maromaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Ja w tamtym roku stosowalem w muszelce 3 dni przed wykloszeniem i nic sie nie stalo dawka 0,3 , tak pozno stosowalem bo dalem w 1 zabiegu 1.7l ccc i w 3 dawkach ok 200kg N , a nie wiedzialem ze muszelka tak szybko sie klosi bo to wczesna odmiana , jakos 10 dni wczesniej od innych odmian sie klosi

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

A co lepiej dać reveller czy fandango na t2/t3 z tych środków, koszt podobny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisma    17
Napisano (edytowany)

Reveller ma 200g strobiluryny i 80g cyprokonazolu, Fandango 100 i 100. Zależy czy jeszcze na T3 będziesz pryskał. Ja będę stosował reveller.

Edytowano przez Krisma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie środków Caramba 60 SL w ilości 0,7 l/ha + Swing Top 183 SE 0,7 l/ha na: pszenżyto i dwie odmiany pszenicy, jednej kłosy wychodzą na wierzch, druga pewnie jeszcze z 10 dni poczeka, pszenżyto z kłosami już na wierzchu.

Liść flagowy udało się uratować przed grzybem, co prawda znajdują się na nim śladowe ilości mączniaka (1-3 malutkie ogniska na co 10-30 liść). Natomiast na wszystkich poniższych niż flagowy grzyb w pełni rozwinięty (nie wiem może zabieg który był przeprowadzony w fazie 2-3 kolanka go trochę przyhamował mimo wszystko boję się o kłos. Nie chcę dopuścić do rozwinięcia się tego patogenu na kłosie, plewach itd. Czy wybrana mieszanina i dawki będą odpowiednie?

 

Teraz poszły by te trzy substancje:

metkonazol (związek z grupy triazoli)

epoksykonazol (fungicyd z grupy triazoli)

dimoksystrobina (fungicyd z grupy strobiluryn)

 

A wcześniej:

pszenżyta dostały falcon w ilości 0,7 l/ha

spiroksamina (związek z grupy ketoamin)

tebukonazol (związek z grupy triazoli)

triadimenol (związek grupy triazoli)

pszenice:

tebukanazol (związek z grupy konazoli – triazoli)

prochloraz (związek z grupy imidazoli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

amistar najlepiej radzi sobie z chorobami kłosów, więc lepiej zaaplikować go na opóźniony T2 zaniech*jąc T3, natomiast teraz trzeba coś dorzucić na przykład epoksynazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Albo zamiast Caramba 60 SL dał bym tego amistara? Niby wcześniej i na pszenice i na pszenżyto poszło coś z grupy triazoli. Co o tym myślicie, doradźcie mi coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

No właśnie reveller ma więcej strubiluryny w 1 litrze i wychodzi troche taniej niz fandango, już nie planuje po tym innego zabiegu. Krisma po ile kupiłeś reveller za litr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ile tego revllera dajecie ? przy 200 g strobi nie bedzie trzymal za dlugo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

0,8 litra tak mi podpowiedział znajomy agronom, wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisma    17

Elwis, jeszcze nie zakupiłem. Myślę zastosować 1l/ha i bez pryskania już na T3. Jak myślicie nie za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak to w przysłowiu "mądry Polak po szkosdzie" po swoich doświadczeniach z Atreą która nie dała rady doczytałem zę środki triazolowe mozna stosować w temperaturze powyżej 12 stopni, tak więc teraz zamierzam pryskać Falconem, chyba, że polecicie coś tańszego na mączniaka.

Coś tańszego? Raczej ciężko będzie znaleźć.

Falcon też zawiera tebukonazol, który jest triazolem ;)

Nie zapominaj triadimenolu który też jest triazolem. I ostatni składnik spiroksamina z gr ketoamin.

do jakiej fazy mozna bezpiecznie stosowac modusa w pszenicy ozimej?

Do fazy liścia flagowego.

można na T2 dac samego amistara? Da sobie rade. 0.8litra

Na T3 sam amistar tak, na T2 nie. Jeżeli na T2 dorzucisz traizol to będzie dobra mieszanina.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

uderzyłem z acanto 0,6l + odżywki, wjazd z duett ultra jeszcze trochę opóźnię (do pełnego wykłoszenia) to może obejdzie się bez dodatkowego zabiegu na kłos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Przy o.6 Falconu i 12 kg mocznika liscie zostaly lekko poparzone, moze w ogole nie dodajecie mocznika ?


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

czy można zastosować jeszcze modus w pszenżycie które już jest w fazie kłoszenia a może cerone, nie stosowałem dotychczas nic a te deszcze i raczej dobre nawożenie w tym roku mogą spowodować wylegnięcie niestety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ja dziś pojechałem 6ha Reveller 0,8l/ha, pszenica w fazie kłoszenia, praktycznie wykłoszona, po godzinie spadło trochę deszczu, będzie coś z tego oprysku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

a dodałeś jakiegoś olejanu? Ta godzina to trochę mało ale coś tam zawsze zadziała. A kolego wyżej-o co chcesz skracać jak już masz kłos, no chyba nie właśnie kłosa? Teraz to już za późno na zabieg skracania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Panowie nie porównujcie triazoli z Revellera i Fandango zupełnie inny poziom :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj