Polecane posty

slawek2209    161

http://host-zdjec.pl/image.php?di=3UL9

chyba czas na Fandango? bo zauważyłem że gdzie niegdzie liście żółkną.

Mam 2 pszenice niską i wysoką .

Niską już atakuje a wysoka eleganncka.

http://zapodaj.net/a...4eba32.jpg.html

http://zapodaj.net/0...71af90.jpg.html

http://zapodaj.net/1...01ae0a.jpg.html

zdecydowanie czas na fandango.masz wyrazne objawy septoriozy.

 

jak myslicie ile moze trzymac mieszanka duet ultra 0.6 i dobromir 04l na ha?? pryskalem 17 maja poprawka po nieudanym zabiegu na T1

 

choroba zatrzymala sie ale nie cofa sie i nie wiem co zrobic po tych deszczach do klosa wytrzyma??moze za jakies 10 dni zacznie sie klosic....

 

na pszenzycie pryskanym na T1 duetem pojawiaja sie przebarwienia artea wystarczy?? dawka cos 100 N na ha ale widac porazenie

triazole dzialaja okolo miesiaca.artea zastapiłbym soligorem w pełnej dawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek13    0

kulawa_koza ma podobne objawy ??

ja pryskałem 20.05 na T2 acanto+Tilt + siarczan 5kg/ha i myśle że oprysk przypalił końcówki ??

 

kulawa_koza mam podobne objawy ??

ja pryskałem 20.05 na T2 acanto+Tilt + siarczan 5kg/ha i myśle że oprysk przypalił końcówki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

Sławku już bym jechał Fandango ale niestety co dziennie leje.

Ścieżki mam w pszenicy więc nie problem.Tylko ta pogoda.

Mam nadzieje że Fandango coś poratuje ta pszenice bo już flagowy wychodzi około 4-5 cm.

Kłosa jeszcze nie ma bo dziś rozcinałem pszenice.

http://zapodaj.net/7...c45b38.jpg.html

 

http://zapodaj.net/f...a79e1e.jpg.html

 

 

 

http://zapodaj.net/f...b229bf.jpg.html

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx1    0

Mam pytanie na dniach planuje dać na T2 falcon 0.6l na ha pszenica zaczyna się kłosić,i teraz do tego chcę dać Basfoliar 36 i czy jak dam 12l na ha to nie zaszkodzi niby tak pisze na opakowaniu że dawka od 6-12l na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

Witam! Mam pytanie bo planuę tylko 1 zabieg fungicydowy ze względu na brak funduszy!! zastanawiam się na falconem lub artrea, ale nie wiem do końca które wybrać! zabieg będzie wykonywany na życie hybrydowym i pszenicy ozimej. Co Wy byście wybrali?

miało być falcon lub artea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio124d    7

Co sądzicie o nowym produkcie firmy BASF : Duett Star w stosowaniu na T2. Zawartość fenpropimorf czyli dimetylomorfolina (związek z grupy morfolin) 250g/l oraz epoksykonazal czyli triazol (związek z grupy triazoli) 84g/l.

Podobno doskonale zwalcza w pszenicy i pszenżycie mączniaka, rdzę brunatną, septerioza liści i plew, brunatną plamistość liści, fuzarioza kłosów i czerń kłosów. Do tego dość tani 95zł/ha,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

1 zabieg nic Ci w sumie nie da.

Ja zauważyłem że w pszenicy tylko i wyłącznie 3 zabiegi.

By była ciągła ochrona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio124d    7

Żależy od różnych czynników. Akurat w moich stronach zazwyczaj wszyscy co planują plon ok. 6t/ha stosują jeden zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Mam pytanie na dniach planuje dać na T2 falcon 0.6l na ha pszenica zaczyna się kłosić,i teraz do tego chcę dać Basfoliar 36 i czy jak dam 12l na ha to nie zaszkodzi niby tak pisze na opakowaniu że dawka od 6-12l na ha

12l może zaszkodzić w tej fazie. Szczególnie w ciepły i słoneczny dzień. Można łatwo przypalić rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

ja planuję tylko jeden zabieg fungicydowy ze względu na brak siana!! zastaniam się nad arteą 0,5l/ha lub falconem 0,6l/ha! co byście polecali? dodam e uprawiam pszenicę ozimą, jęczmień jary i żyto ?? co będzie lepsze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

A jak jest z mieszaniem fungicydów z siarczanem magnezu? Chodzi mi o Zafir 400 EW. Kilka Osób się na ten temat lakonicznie wypowiedziało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

ja planuję tylko jeden zabieg fungicydowy ze względu na brak siana!! zastaniam się nad arteą 0,5l/ha lub falconem 0,6l/ha! co byście polecali? dodam e uprawiam pszenicę ozimą, jęczmień jary i żyto ?? co będzie lepsze??

 

 

Jeżeli juz chcesz zaoszczędzić to podaj artee 03+ falcon 04 na ha.Warunek podniesienia efektywności 120-150l cieczy na ha.Zwiekszamy stężenie substancji i zjerzdzamy z dawkami do 60-70%.Sama artea może być za slaba,już lepiej falcon 05l/ha przy tej ilości cieczy[artea sama ok,ale w momencie np.kwitnienia pszenicy].ńajlepszy efekt zabiegów fungicydowych pózny wieczór[nawet noc] temperatura min 15 stopni,jeszcze super jak dzień słoneczny przed zabiegiem[rozczep komurek,kąt światła ale to już inna bajka]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

Akacja sam takie mieszanki stosujesz czy tak tylko z usłyszenia? Sam się zastanawiam żeby zrobić jakiś oprysk na grzyba w najbliższych dniach i to będzie tylko 1 oprysk i myśle co tu wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

 

 

Jeżeli juz chcesz zaoszczędzić to podaj artee 03+ falcon 04 na ha.Warunek podniesienia efektywności 120-150l cieczy na ha.Zwiekszamy stężenie substancji i zjerzdzamy z dawkami do 60-70%.Sama artea może być za slaba,już lepiej falcon 05l/ha przy tej ilości cieczy[artea sama ok,ale w momencie np.kwitnienia pszenicy].ńajlepszy efekt zabiegów fungicydowych pózny wieczór[nawet noc] temperatura min 15 stopni,jeszcze super jak dzień słoneczny przed zabiegiem[rozczep komurek,kąt światła ale to już inna bajka]

a co byś polecał do zastosowania w rozsądnych pieniądzach? no i żeby zadziałało dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio124d    7

Ja bym zastosował Duett Star dość tano wychodzi 90zł/ha. Sąsiedzi stosowali i dość dobrze zdaje to egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Warunek podniesienia efektywności 120-150l cieczy na ha.Zwiekszamy stężenie substancji i zjerzdzamy z dawkami do 60-70%

 

Stosowałeś praktycznie oprysk 150 l/ha z grzybówką?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

Ja bym zastosował Duett Star dość tano wychodzi 90zł/ha. Sąsiedzi stosowali i dość dobrze zdaje to egzamin.

a stosowałeś go już? a nie wiesz czy można prysnąć żyto które zaczyna kwotnąć bo widze że poszczególne kłosy już kwitną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Co sądzicie o nowym produkcie firmy BASF : Duett Star w stosowaniu na T2. Zawartość fenpropimorf czyli dimetylomorfolina (związek z grupy morfolin) 250g/l oraz epoksykonazal czyli triazol (związek z grupy triazoli) 84g/l.

Podobno doskonale zwalcza w pszenicy i pszenżycie mączniaka, rdzę brunatną, septerioza liści i plew, brunatną plamistość liści, fuzarioza kłosów i czerń kłosów. Do tego dość tani 95zł/ha,.

 

 

Ja robiłem 08,07,05 fenpropidyna i epoksykanazol odpowiednio okolo 350g+ 60g/ha w pszenzycie i jestem zadowolony.

Do pszenicy (T1) dadalem jeszcze do tego prochloraz i tez wszysto ok. U mnie Duett Star 1l.-130zl. ;[ Od maja 32l wody na metr spadlo.

W przyszlym roku chyba sprobuje dac mniej fenpropidyny a wiecej epoksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

nie zauwazyłem aby działał a stosowałem ccc ,moddus, wirtuoz który zawiera tebukonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24
Napisano (edytowany)

Na etykiecie Oriusa opisali że działa jako regulator w rzepaku na jesieni a posiada sam tebukonazol. Nawet na stronce MA o tym pisali i jakies obrazki z tym było. Być może trochę pomaga razem z regulatorem w zbożu. Ja pryskałem tebukonazol + ccc i strasznie małe cos te zboża

Edytowano przez Merkoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Na etykiecie Oriusa opisali że działa jako regulator w rzepaku na jesieni a posiada sam tebukonazol. Nawet na stronce MA o tym pisali i jakies obrazki z tym było. Być może trochę pomaga razem z regulatorem w zbożu. Ja pryskałem tebukonazol + ccc i strasznie małe cos te zboża

 

Triazole w jakimś stopniu potęgują działanie ccc.

 

Amistar można czemu nie, ale lepiej dorzucić coś z grupy triazoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
Napisano (edytowany)

Triazole mają działanie skracające w zbożach mniejsze , w rzepaku większe . Stosując triazole z retardantami należy zmniejszyć ich dawkę o 10%<retardantów> .

 

 

 

a stosowałeś go już? a nie wiesz czy można prysnąć żyto które zaczyna kwotnąć bo widze że poszczególne kłosy już kwitną

 

Absolutnie żadnych zabiegów w kwitnącym życie , bo będziesz miał szczerbate kłosy

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na etykiecie Oriusa opisali że działa jako regulator w rzepaku na jesieni a posiada sam tebukonazol. Nawet na stronce MA o tym pisali i jakies obrazki z tym było. Być może trochę pomaga razem z regulatorem w zbożu. Ja pryskałem tebukonazol + ccc i strasznie małe cos te zboża

Tebukonazol w rzepaku i zbożach to 2 różne sprawy. W zbożach ma działanie fungicydu, różnica w regulowaniu wzrostu praktycznie nieistotna.

mozna samym Amistarem pryskac pszenice???

Można, bardzo dobre rozwiązania szczególnie na choroby kłosów. Ale warto dodać np artee czy menarę, to zwalczy dodatkowo infekcje chorób.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj