Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#1201 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 17:04

Zabiegi fungicydowe Podtrzymuje pytanie do @BASF zadane przez kolege Tomka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 01:09
  •  

#1202 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 19:26

Zabiegi fungicydowe Rolnictwo musi być pasją żeby na forum i stronach do tego przeznaczonych rano i wieczorem siedzieć.
Kolego Akacja możesz ujawnić swój plan fungicydowy ? czy to lekko tajne?

#1203 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 16:27

Zabiegi fungicydowe Witam. Potrzebuje rady. Chodzi o wybór fungicydu. Uprawiam pszenice ozimą i żyto hybrydowe ozime. Żyto siane 1 raz od przeszło 10 lat chociaż sąsiad na polu obok sieje corocznie żyto u mnie płodozmian wyglądał mn.w tak rzepak- pszenica ozima- pszenica jara bądz rzepak ziemie IIIa-IVb średnie i lekkie. mam zamiar zastosowac ochrone po raz pierwszy na t1 topsin na t2 artea lub zestaw input+fandando na t1 t2. co będzie lepszym wyborem bo różnica w cenie jest niewielka. patogen najczęściej atakujący u mnie to łamliwośc podstawy. a na lżejszych glebach choroby kłosa + łamliwośc+choroby liścia. Chodzi mi o ochrone żyta jak i pszenicy. Prosze o rade.

Edytowany przez BENNY82, 24 marzec 2013 - 16:29.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Szukaj pierwszego kolanka! zobacz »

•  

#1204 Share dragon0102

dragon0102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 19:04

Zabiegi fungicydowe W uprawie żyta hybrydowego Ballistic stosowałem T1 Capalo 1.5l i na kłos przed kwitnieniem Duett Ultra 0.6l plon 10t z ha. W tym roku żyto odmiana Sklatio SU na kłos Falcon 0.6l na T1 Capalo 1.5 lub Menara 0.4l + Lotus 0.4l + Mirage 0.7l

#1205 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 09:23

Zabiegi fungicydowe planuje zrobic jeden zabieg fungicydem na pszenice ozima. spodziewam sie plonu okolo max 5t/ha. Doradzcie jakim srodkiem byscie proponowali i w jakiej fazie?

Edytowany przez marluk, 25 marzec 2013 - 09:25.

#1206 Share szymon18022005

szymon18022005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:majsterkowanie

Napisany 25 marzec 2013 - 10:52

Zabiegi fungicydowe witam.jaki przedplon,jakie nawożenie azotem i w jakiej cenie ma być ten jeden zabig bo może lepiej by było 2 tańsze niż jeden droższy?

#1207 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 10:57

Zabiegi fungicydowe odmiana tacitus, przedplon ziemniaki, przedsiewnie okolo 150kg polifoski 8. cena zabiegu ma byc taka zeby byla jak najbardziej ekonomiczna. Czyli maksymalny stosunek ceny srodka do efektu jego dzialania. :)

Edytowany przez marluk, 25 marzec 2013 - 11:08.

#1208 Share szymon18022005

szymon18022005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 11:10

Zabiegi fungicydowe

Witam. Potrzebuje rady. Chodzi o wybór fungicydu. Uprawiam pszenice ozimą i żyto hybrydowe ozime. Żyto siane 1 raz od przeszło 10 lat chociaż sąsiad na polu obok sieje corocznie żyto u mnie płodozmian wyglądał mn.w tak rzepak- pszenica ozima- pszenica jara bądz rzepak ziemie IIIa-IVb średnie i lekkie. mam zamiar zastosowac ochrone po raz pierwszy na t1 topsin na t2 artea lub zestaw input+fandando na t1 t2. co będzie lepszym wyborem bo różnica w cenie jest niewielka. patogen najczęściej atakujący u mnie to łamliwośc podstawy. a na lżejszych glebach choroby kłosa + łamliwośc+choroby liścia. Chodzi mi o ochrone żyta jak i pszenicy. Prosze o rade.

kolego Benny różnica w cenie między tymi zabiegami to tak około 100 zł . na podstawę żdżbła to bym proponował coś na bazie prochlorazu ew. capalo, tiofanat już sobie nie radzi przynajmniej solo artea to bardziej na t3.ale przy tym płodozmianie skłaniałbym sie ku pakiecie univo jeżeli pszenica siana po rzepaku z tym że do inputu dodatek taliusa na mączniaka

odmiana tacitus, przedplon ziemniaki, przedsiewnie okolo 150kg polifoski 8. cena zabiegu ma byc taka zeby byla jak najbardziej ekonomiczna. Czyli maksymalny stosunek ceny srodka do efektu jego dzialania. :)

ile azotu planujesz

#1209 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 11:11

Zabiegi fungicydowe @szymon, no wlasnie nie wiem za bardzo jaka dobrac dawke na plon 5t/ha..

#1210 Share szymon18022005

szymon18022005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 11:17

Zabiegi fungicydowe po ziemniakach 5 ton to bez nawożenia i ochrony heh..to jest przedplon na min 8 no chyba że na piasku

i jeszcze pewnie ziemniaki na oborniku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1211 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 11:19

Zabiegi fungicydowe szymon, tak na oborniku ale gleba moze byc troche kwasna i nie ma mowy o 8t. chce osiagnac 5t. jaka dawke azotu i jaki zabieg fungicydowy bys proponowal?

#1212 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 11:29

Zabiegi fungicydowe

Witam. Potrzebuje rady. Chodzi o wybór fungicydu. Uprawiam pszenice ozimą i żyto hybrydowe ozime. Żyto siane 1 raz od przeszło 10 lat chociaż sąsiad na polu obok sieje corocznie żyto u mnie płodozmian wyglądał mn.w tak rzepak- pszenica ozima- pszenica jara bądz rzepak ziemie IIIa-IVb średnie i lekkie. mam zamiar zastosowac ochrone po raz pierwszy na t1 topsin na t2 artea lub zestaw input+fandando na t1 t2. co będzie lepszym wyborem bo różnica w cenie jest niewielka. patogen najczęściej atakujący u mnie to łamliwośc podstawy. a na lżejszych glebach choroby kłosa + łamliwośc+choroby liścia. Chodzi mi o ochrone żyta jak i pszenicy. Prosze o rade.

Przez rok siejesz rzepak?? Problemów z kiłą jeszcze nie miałeś?? Topsin za słaby na podstawe, artea solo nie nadaje się na T2 jak pisał kolega wyżej. Wieć ta druga ochrona wygywa ale jest i droższa niestety, a na kłosa starczy tebukonazol.

po ziemniakach 5 ton to bez nawożenia i ochrony heh..to jest przedplon na min 8 no chyba że na piasku

i jeszcze pewnie ziemniaki na oborniku

Niewiem czy tutaj żartujesz czy co, ale bez nawożenia to i niewiem czy 3t bedzie.

#1213 Share szymon18022005

szymon18022005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 11:33

Zabiegi fungicydowe wg mnie potencjał jest dużo wyższy niż 5 ton tęż mam ziemie o ph w granicach 5 i da sie wyciąnać 7 ton ale niech ci będzie 5ton .myśle że 80-100 kg czystego N w dwóch dawkach i jeden zabieg na liść flagowy wystarczy np.duet ultra lub artea na kłos

a w ogóle to skąd jesteś i jakie masz ziemie że piszesz o 3t po ziemniakach

#1214 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 11:44

Zabiegi fungicydowe dzieki kolego, a jesli planuje jeden wiosenny termin nawozenia azotem a drugi w formie dolistnego dokarmiania mocznikiem to jaka dawka bedzie dobra?

#1215 Share szymon18022005

szymon18022005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 11:52

Zabiegi fungicydowe zalęży od tego jaka będzie obsada i stan pszenicy po zimie ale w przybliżeniu 150-220 kg saletry na pierwszy rzut powino wystarczyć mocznik dolistnie tęż zależy od fazy rozwojowej ja przy strzelaniu w żdżbło daje 12% stężenie czyli 12kg na 100 l wody

#1216 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 11:53

Zabiegi fungicydowe Niewazne skąd Ja, ważne skąd ty jestes że osiągasz takie plony bez nawożenia, gdzie z nawożeniem nie jest łatwo osiągnąć średnią 8t/ha na średnich glebach.
Ochrona licha, bo jak podstawa nie chroniona wogóle to dalesze zabiegi psu w bude niestety.

@marluk Dokarmianie dolistne nie jest 2 terminem nawożenia tylko jak sama nazwa wskazuje dokarmianiem, lepiej zrezygnuj z tego dolistnego na rzecz zwykłego pogłównego nawożenia azotem, napewno nie stracisz a zyskasz.

#1217 Share szymon18022005

szymon18022005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 12:09

Zabiegi fungicydowe przykładowo przy 2 zabiegach po 300 l na ha dasz 2 razy po 36 kg mocznika czyli72 kg razy 46N=33 kgN to samo co 100 kg saletry

Niewazne skąd Ja, ważne skąd ty jestes że osiągasz takie plony bez nawożenia, gdzie z nawożeniem nie jest łatwo osiągnąć średnią 8t/ha na średnich glebach.
Ochrona licha, bo jak podstawa nie chroniona wogóle to dalesze zabiegi psu w bude niestety.

@marluk Dokarmianie dolistne nie jest 2 terminem nawożenia tylko jak sama nazwa wskazuje dokarmianiem, lepiej zrezygnuj z tego dolistnego na rzecz zwykłego pogłównego nawożenia azotem, napewno nie stracisz a zyskasz.

kolego Tomek u mnie też są średnie ziemie i nie pisze o średniej 8 ton tylko o plonie po ziemniakach na oborniku który uzyskuje przy kompleksowej ochronie i nawożeniu

a kolega prosił o jeden ekonomiczny zabieg, przy tym nawożeniu nie będzie niewiadomo jakiej presji chorób

#1218 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 12:31

Zabiegi fungicydowe Nawożenie to nie jedyny czynnik wpływający na presje chorób.

#1219 Share szymon18022005

szymon18022005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 13:15

Zabiegi fungicydowe ale jeden z kilku czynników,więc zamiast pisać że to licha ochrona może pomóż koledze w doborze środka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1220 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 14:08

Zabiegi fungicydowe dokladnie, dzieki szymon za twoje zdanie. jeszcze ponowie moje pytanie. w mojej sytuacji zabieg jakim srodkiem fungicydowym bedzie najodpowiedniejszy i w jakiej fazie?