Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 19:44

Zabiegi fungicydowe koledzy stosowal ktos z was taki srodek na podstawe zdzbla jak FUNABEN EXTRA . jak myslicie dobry jest ????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 07:27
  •  

#102 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 20:19

Zabiegi fungicydowe Ja dzisiaj mam pierwsze kolanko 2cm nad węzłem na głównym pędzie.Pszenice siałem 18 września i dobrze się rozkrzewiła jesienią.
W tym roku chcę spróbować efektów samego moddusa
W czasie zabiegu było 17 stopni C a dziś 18 i silne nasłonecznienie.
Obserwuje pogodę na Interii bo ta dla mnie ma najlepszą sprawdzalność i jeśli w nocy popada to jutro drugie 200 saletry leci

#103 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 13 kwiecień 2010 - 20:33

Zabiegi fungicydowe ile kosztuje??
sądząc po subst. aktywnej to zależy jaki plon zakładasz,(gleba, nawożenie) to nie są to cuda, ale...

sam na 1 oprysk daję jakiś karbendazyn, na pszenicę, pszenżyto czasem jak zostanie jęczmień jary, uprawiam na paszę własną i poprawa plonu zauważalna żeby nie powiedzieć spora bo mnie spece zakrzyczą, że to nic nie daje , + jakiś antywylegacz

jak jeszcze 1 raz stosowałem jakieś 5 lat temu to mnie chcieli zakrzyczeć, że więcej pola zjeżdże niż zyskam (chodzi o 2 oprysk) a od 3 lat nawet nie muszę nikomu mówić, że trzeba kupić coś na "grzyba"

na 2 jakaś artea, alert, zależy co by nie dublować subst. czynnej +na skrzypionke i "odżywka"

prawdę mówiąc z tym modusem... to i na inż pracy z żytka i na mgr z pszeniczki nie spotkałem się w poważnej literaturze z jakimś potępieniem CCC

fakt CCC skracało żyto o 2 cm mniej niż moddus ale skracało, i nie powodowało jakichś zaaników korzeni i na pszenicy też :)

zwykle wnioski prac zawierały teksty typu " mimo znacznego zahamowania elongacyjnego (czyt. wydłużeniowego) wzrostu części nadziemnej nie towarzyszy temu zahamowanie wzrostu korzeni", piszę tu o życie i pszenicy bo tymi gat. się zajmowałem i nie dokopałem się do innych poza ulotkami reklamowymi ale to nie są źródła naukowe na równi z pracami badawczymi

i badania raczej wskazują na pozytywny wpływ CCC na korzenie lub są statystycznie nieistotne

wybierając metodę analizy statystycznej w pewnym sensie wpływamy na otrzymane wyniki analizy, analizując te same wyniki różnymi metodami można "różnie udowadniać" sęk w tym żeby to robić uczciwie a nie chronić się za parasolem najlepszej ochrony prawniczej "bo mamy kasę" i nacisk na sprzedaż

dobry statystyk czasem udowodni że 3 jest równe 4, czasem że 3 jest mniejsze od 4 z czasem nawet, że większe, mówię to przykładowo i dość ogólnie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 21:18

Zabiegi fungicydowe Wiecie może ile kosztuje Modena (generyk Moddusa)? U mnie u dystrybutora nie mają go - Syngenta ma lepsze dojścia :)
Everything is dust in the wind

#105 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 13 kwiecień 2010 - 21:45

Zabiegi fungicydowe mi maja przywies modusa po 223zł za 1l

#106 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 21:53

Zabiegi fungicydowe Mam o 10zł taniej, ale chciałbym wcześniej porównać z modeną - jutro podzwonię po okolicznych dystrybutorach, ale zdaje się, że ktoś ma go na wyłączność.

#107 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 01:51

Zabiegi fungicydowe Modena to również środek syngenty

#108 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 14 kwiecień 2010 - 10:10

Zabiegi fungicydowe A do fungicydów można dodawać nawozy (np. Mocznik, siarczan Magnezu insol itp. )??? Pytam bo słyszałem różne opinie na ten temat.
-----

#109 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 13:00

Zabiegi fungicydowe właśnie zaraz jadę po zakupy tylko już totalnie nie wiem co na pszenice czy jeden raz zabieg czy może dwa ale chyba zrobię jeden raz tiltem Turbo. co o tym sadzicie??????

#110 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 13:53

Zabiegi fungicydowe Wiem, że na pewno można mieszać balfoliar z Tilt Turbo. Najpierw dodajemy nawóz dolistny, następnie fungicyd. Dla pewności najlepiej zrobić sobie próbę. Wziąć wiaderko i pomieszać te rzeczy, którymi ma się zamiar pryskać. Jeśli nie wystąpi osad, nie skrystalizuje się to chyba wszystko jest ok.
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 14:30

Zabiegi fungicydowe

właśnie zaraz jadę po zakupy tylko już totalnie nie wiem co na pszenice czy jeden raz zabieg czy może dwa ale chyba zrobię jeden raz tiltem Turbo. co o tym sadzicie??????

Dobry środek na mączniaka, rdze i septeriozy, ale nie radzi sobie z chorobami podstawy źdźbła, które mogą być w tym mokrym roku dotkliwe. Dla różnych odmian inna jest też wrażliwość na różne choroby, dlatego warto przy doborze środka wziąć i to pod uwagę.

#112 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 14 kwiecień 2010 - 14:31

Zabiegi fungicydowe

właśnie zaraz jadę po zakupy tylko już totalnie nie wiem co na pszenice czy jeden raz zabieg czy może dwa ale chyba zrobię jeden raz tiltem Turbo. co o tym sadzicie??????

Ja daje jeden zabieg Bumperem i mysle że wystarczy a koszt na 1ha to ok 50zł
-----

#113 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 19:07

Zabiegi fungicydowe kolego pandanger a co polecisz na choroby podstawy źdźbła?? bo już nie mogę tego wszystkiego ogarnąć :) i jakie środki na pszenice ozimą jakie na jarą?? co polecacie??? piszcie propozycje i kto co stosuje :)

#114 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:11

Zabiegi fungicydowe Z tego co mi się obiło to Modena ok 160zł w Kątach WROCŁAWSKICH FIRMA Agro Nowa.

Na podstawę to ja stosuję w tym roku Atak 450ec[sub aktywna Prochloraz 450g/l] -0,7l+Impuls500 -0,5l lub Tern 0,4l koszt ok 85zł [nie jestem pewny].Stosuję od paru lat Prochloraz [+ np cerelux]i jestem zadowolony.

#115 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:15

Zabiegi fungicydowe Jest kilka dobrych rozwiązań proponowanych przez kilka wiodących firm min. Tilt turbo w mieszaninie z Unixem, Capallo, Wirtuoz i jeszcze kilka innych. Niemniej są to dość drogie rozwiązania i osobiście z nich nie skorzystam (puszczam oczko do firm żeby się troszkę obudziły - albo może do rolników [pszenica po 400 z małą górką] i proponowanie rozwiązania fungicydowego "zjadającego" tonę zboża to lekka przesada). W każdym razie do wcześniej wspomnianego Tiltu dorzuciłbym jakiś prochloraz (Mirage, Sportak, Porok) w proporcji (0,7-0,8l)/ha:(0,7-0,8l)/ha. W niższej z dawek masz cenę samego Tiltu, a dobrą ochronę źdźbła i liści. :)

#116 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:23

Zabiegi fungicydowe dobra ok to normalnie daje Tilt w dawce jeden litr plus Mirage o,7litra?? i to wszystko w jednym zabiegu?? czy robię najpierw Tiltem później Mirage??

#117 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:30

Zabiegi fungicydowe a u mnie w okolicy jest tak masz 6 ton z ha dobrze ale trzeba cos zrobic zeby bylo 7 jest 7 dobrze ale mozna by bylo 8 jest 8 ale cos trzeba zrobic zeby bylo 9
ja 7 - 8 ,mialem takie plony a raz udalo sie 9 ale tylko na jednym polu a niekturzy maja srednia ponad 7
w tym roku tez chcem miec ponad 7 srednia na wiosne planuje jeden zabieg funabenem extra a na klosa moze tebu co o tym sadzicie dobre rozwiazanie ??
do tego odrzywki jakies i 550 kg saletry na ha

#118 Share bugjo22

bugjo22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 21:44

Zabiegi fungicydowe czy tilt turbo i unix mozna mieszac?jesli tak to w jakich proporcjach?1Ltiltu+1kg unixu??

#119 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 07:30

Zabiegi fungicydowe

dobra ok to normalnie daje Tilt w dawce jeden litr plus Mirage o,7litra?? i to wszystko w jednym zabiegu?? czy robię najpierw Tiltem później Mirage??

W jednym zabiegu tilt(0,7l/ha) i prochloraz (0,7l/ha).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 08:24

Zabiegi fungicydowe pandanger dziękuje Ci kolego bardzo;)