Polecane posty

slawek2209    161

No nareszcie ktos potwierdzil ze to dobry srodek.Caly czas podwazane sa argumentu na temat jego dzialania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Panowie co powiecie na taką technologie ochrony:

T1: Wirtuoz 1l

T2: Reveller 0,5l + epoksykonazol 0,6

T3 w razie mokrej końcówki czerwca: Tebu 0,4 + Gwarant 1l

Edytowano przez pasio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

@KamillaDeMon Bumper to chyba dla własnej satysfakcji że zastosowaliśmy fungicyd :mellow:

@sławek tu nikt nie podważa całego środka wirtuoz, dla mnie jedna niewiadomo ten proquinazid przy już występującym mączniaku czy sobie poradzi?? No i mam pytanie czemu uważasz że Fandango na kłos, jak tak samo jeśli nie lepiej zwalcza chroby w T2 triazol i strobiluryna ładnie działa poparte tym razem praktyka ;)

 

@pasio T2 fajne też na takim myśle, a T3 zastanawia mnie Tebukonazol 0.5 + 0.5 Gwarant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Fandango zawiera protiokonazol ktory zalecany jest do zwalczania fuzariozy.Stosowalem go zaraz po wyjsciu klosa.Na t1 bylo Capolo.Taki system u mnie sie sprawdzil.przesledz program firmy bayer tam tez fandango jest zalecane na klos.Poczytaj o samej substancji proquinazid to duzo sie dowiesz o dzialaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Protiokonazol tak samo działa choroby typu fuzarioz czy septerioz,rdzy a nawet podsuszkowych (Input) także nie widze różnicy, że ma strobilurne a nie tebukonazol jak Prosaro to ładnie chroni w T2 przy 160kgN/ha pszenżyto czy pszenica były zielone od spodu aż po liść flagowy. Prosaro wydaje się być lepszym rozwiązaniem na kłos chodzby temu że w etykiecie ma o jedna chorobe więcej niż Fandango i ma więcej substancji aktywnej na g/l, na koniec cena też na korzyść Prosaro nieznacznie ale jednak. Podeślij jak możesz ten pakiet ochrony z Bayer'u z Fandango na kłos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

na fuzariozy nie ma nic lepszego jak Prosaro - bynajmniej u mnie się tak sprawdziło. W ubiegłym roku miałem porównanie co do środków Prosaro i Swing który jest na strobilurynie. No i po Prosaro był dużo lepszy efekt.

 

Co do wariantów T1 Input T2 Fandango i T1 Wirtuoz T2 Reveller to wygrywa wariant drugi.

Stosowałem 2-3 lata temu i efekt po Wirtuozie i Revellerze o niebo lepszy i dużo taniej wychodzi. Input i Fandango według mnie przereklamowane - parę osób w mojej okolicy już się o tym przekonało i rezygnują z takiego wariantu.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Dwuzabiegowa ochrona mnie nie interesuje, zresztą nawet takie Input+Fandango w pełnych dawkach potrzebowało zabiegu na kłos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

No i był zabieg na kłos T2/T3

u mnie 2 zabiegowa ochrona wygląda tak, 1 zabieg tak na pierwsze kolanko a 2 - liść flagowy - pojawiające się pierwsze kłosy (chyba że występuje silne nasilenie danej choroby to zabiegi się przesuwają) Trochę jest za długi okres między 1 a 2 zabiegiem, ale.... W ubiegłym roku próbowałem ochrony na 3 zabiegi z tym że środkami tańszymi a mianowicie:

T1 Duet T2 Artea (na niektórych kawałkach Artea + Amistar) T3 Swing ( a na 5 ha Prosaro) no i nie byłem zadowolony,

Fakt, zdaje sobie sprawe że Duet jest za słaby na 1 zabieg ale efekt powinien być lepszy jak na 3 zabiegi. U mnie lepiej sprawdza się ochrona na 2 zabiegi konkretnymi środkami.

Każdy szuka oszczędności jak może..


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Pierwsza mieszanka wyjdzie kilka złotych taniej a chyba to to samo? ok 125zł

 

1l Bumber Super + 0,42l Tern

400 prochloraz, 90 propiko. 315 fenop.

 

0,7l Tilt Turbo + 0,9l Mirage

405 prochloraz, 87propiko. 315 fenop.

 

Czy do wirtuoza oraz powyzszych mieszanej smiało mozna dodać Siarczan magnezu+modus+antywylegacz? Ktoś ma jakies złe doswiadczenia z mieszankami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Jaki Duett, Star czy Ultra?? Ogólnie to słabe to jeden nie zwalcza łamliwości drugi mączniaka. T2 i T3 to nie takie tanie środki chodzi mi o Artea+Amistar bo sama Artea to raczej na kłos i Prosaro. Wyszło napewno coś koło 400zł/ha :P

Ja przy monokulturze musze przyspieszyć pierwszy zabieg, nastepny jest w okolicach liścia falgowego, no i 3 jesli pogoda sprzyja na kłos. Teraz po rzepaku muszelka to raczej też pójdzie 3 zabiegowa ochrona bo odmiana wrazliwa na fuzarioze.

Na pszenżyto dwuzabiegowa idzie.

 

@poznaniak mi Tilt 0.7+ 0.8 prochloraz 108zł netto. Śmiało możesz mieszać.

 

@losktos trzeba uważac przy mieszaniu triazoli i regulatorów, może jeszcze susza do tego?

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Ja bym Ci odradził taką mieszanke. Właściwie to nie powinno być problemów ale ja w ubiegłym roku na jednym kawałku zrobiłem coś podobnego (Folicare + Mikrokomplex + Duet + Stabilan) a na pozostałych było to rozbite na 2 zabiegi i była różnica. Pszenica po tej mieszance bardziej przyhamowała na pewien okres czasu. Nie było jakiś wyraźnych uszkodzeń, ale wzrost chyba trochę został zaburzony.

 

Duet Ultra - zwalcza i łamliwosć i mączniaka :P niezależnie od efektu jaki pozostawia :P no koszt tam gdzie był Duet, Areta + Amistar i Swing wyszedł ok. 380 zł

 

Suszy jakiejś wielkiej nie było. W tym roku robię to oddzielnie

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Wiesz jakie to zwalczanie mączniaka, bumper niby też zwalcza, w jakimś stopniu napewno ale ogólnie to takie to zwalczanie pic na wode hehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

U mnie reveler nie zdal egzaminu .stosowalem go na poczatku kloszenia i mialem problemy z septorioza.Ale usprawiedliwieniem jest ze na pierwszy zabieg dalem yamato ktore jest za slabe na septoriozy.Rozwazacie aviatora w systemie dwuzabiegowym?Co sadzicie o osirisie na klos jesli ktos planuje trzy zabiegi

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

No niema co się dziwić troche późno poszedł bo on bardziej na ochronę liści :mellow: Osiris nowość, jak z skutecznością grom wie i ~170zł/ha na kłos nie tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ponoć tiltu nie można mieszać z siarczanem magnezu przynajmniej tak jest podane na stronie intermagu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Dzisiaj byłem w sklepach aby porównać ceny fungicydów i facet powiedział że prochloraz spokojnie sobie poradzi z mączniakiem oczywiście nie zgodziłem się z jego opinią..... Na T2 polecał Sokół to samo co Falcon tylko ok. 15zł tańszy:)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja już zakupiłem Wirtuoz i Tilt Turbo& Mirage.

Na pół pszenicy dam Wirtuoz a na pół mieszanke.

Zobaczę różnicę by za rok mieć porównanie.

 

Ceny. 5l Wirtuoza 572zł

3l Tilt 330zł

3l Mirage 195zł

Mam 6.2ha pszenicy na połowie dam 3.8l wirtuoza , a na drugą połoze 2,7l Mirage i 2.1l Tilt.

Zobaczymy różnice.

 

Reszta co zostanie , zostanie na drugi rok.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj