Polecane posty

XTRO    1506
2 godziny temu, losktos napisał:

Jaka dawka Tracka? Jak 1 l to z podstawą wychodzi różnie.

Proponuje protiokonazol solo + cyflufenamid

1 lub 3

0,5 kg unix + 0,4 tern + 100g protiokonazol będzie ok na t1 w jęczmień i pszenice ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
7 godzin temu, krychu napisał:

240 zł na ha to za drogo. W tamtym roku 15 litrów wychodziło u mnie 1980 brutto

 

Niestety wszystko drożeje 😔

 

Gdzie kupowałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165
7 godzin temu, masa24 napisał:

Track limero na podstawę słabo bo tak jak pisałem czarne puste kłosy po tym i to po rzepaku 

Słabe agronomy tam w agrii 🤭🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

Niestety jakbym słuchał ich to bym w t1 duetem ultra robił .

A jak właśnie track + prochloraz , mączniaka nie puści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Track limero to ich firmówka. 

Track + prochloraz zależy od odmiany ale tu nic typowo na tego patogen niema. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

Moze właśnie za mała dawka track w moim przypadku dała te puste klosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Za niedługo będzie ruszał kolejny raz temat doboru środków wiec może się przyda.

 

tabela_fungi__big.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy jeżeli przedplonem dla pszenicy była facelia to takie dawki fungi na T1 wystarczą: epoksykonazol 80g + prochloraz 300g + fenpropimorf 300g.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
loquito napisał:

Za niedługo będzie ruszał kolejny raz temat doboru środków wiec może się przyda.

 

tabela_fungi__big.jpg

Boskalid nie należy do karboksyamidów 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151
loquito napisał:

Za niedługo będzie ruszał kolejny raz temat doboru środków wiec może się przyda.

 

tabela_fungi__big.jpg

Według tej tabeli wychodzi na to że priaxor w dawce 1,3 l/ha będzie najlepszy na łamliwość podstawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

Track limero dobry zabieg na t1 tylko faktycznie z jakiegoś powodu zrobiłem głupotę i dałem 1 l track zamiast 1.5 . Pewnie stad moje problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

Nie można kupić Capalo i ciężko sie na coś zdecydować na T1 w pszenicy i pszenzycie  co będzie najlepsze  Delaro 1 l ha

Wirtouz 1,5l ha    Czy

Boogie 1,5 l ha?

T2 napewno będzie Adexar

Chyba ze coś innego  proponujecie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ja daję w tym roku Delaro, dobre i przy bonie paliwowym z jesieni atrakcyjne cenowo.
Boogie - świetne, ale drogie. Z Bayera poleciłbym jeszcze Soligor, tańszy, trochę inny skład, ale też nie zawiódł u nas jeszcze.
Wirtuoz - niby też dobry, ale zależy dużo od ceny.
Poza tym Artemis wart uwagi

Edytowano przez lukasz222
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nie stosowałem. W Yamato masz jeden triazol i tiofanat, to nie jest jak dla mnie dobry zestaw na T1, idealny byłby raczej na T3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

Idealny to dużo za mocno powiedzzuane 

11 godzin temu, krychu napisał:

Według tej tabeli wychodzi na to że priaxor w dawce 1,3 l/ha będzie najlepszy na łamliwość podstawy.

Czasem nie najsłabiej działa wg tej tabeli po angielsku?

Ktoś tu polecał soligor. Hektar wiedzy tez polecał . Kompletne nieporozumienie . W 1 l tebu + 50 protiokonazolu i spiroksamina. Koszt 160 zł litr. Konpletna porażka. Przy 2 l koszt ponad 300 zł a ochrona podstawy kiepska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ja polecałem. Nie jest idealny, ale daje radę, po rzepaku nie miałem żadnych problemów z podstawą, tebu z protio tez w tej materii swoje zdziałają. Po kukurydzy czy przy odmianie mocno podatnej może być za słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

No nie daje rady . 50 g protiokonazolu za 160 zł to kiepski wybór na choroby podstawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Soligor, Falcon, Yamato, Skokół, Sokół Max ( to samo co Fandango droższy od Delaro, a skład o 1/3 zredukowany), sami ulubieńcy, to że markowe nie znaczy że ekonomiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Falcon/Sokół w życiu nie kupiłem i bym nie kupił, ze względów które napisałeś, Yamato nawet nie znam ceny, a Soligor - jak wspomniałem, mnie po odpowiednim przedplonie sie sprawdził w zeszłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2392
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Idealny to dużo za mocno powiedzzuane 

Czasem nie najsłabiej działa wg tej tabeli po angielsku?

Ktoś tu polecał soligor. Hektar wiedzy tez polecał . Kompletne nieporozumienie . W 1 l tebu + 50 protiokonazolu i spiroksamina. Koszt 160 zł litr. Konpletna porażka. Przy 2 l koszt ponad 300 zł a ochrona podstawy kiepska

Na  T1 soligoru nie stosowałem , ale na T2 stosuję z dodatkiem 0,3 litra Tazer  i myślę  że nie jest złe .

 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj