Polecane posty

Gość   
Gość

Oryginalny Proline 250, a z generyków to Praktis 250, Promino 300, Protendo 300 i kilka innych nazw handlowych poszczególnych dystrybutorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
12 godzin temu, krychu napisał:

Unix + protio również mi się podoba. Tylko czy dawka 0,5 kg + 0,5 l nie będzie za mało

dawki po 0,5 to takie dolne graniczne aby portfela zbytnio nie rujnować i powinny dość dobrze podziałać. Dla pewności po 0,6 będzie lepiej

11 godzin temu, Michal014d napisał:

A czy na pszenżyto protiokonazol 250 + tern wystarczy na ekonomiczne T1 w dawkach 0.5l protio+ 0.5l tern bo tak by mi z opakowań padowalo.

Lepiej byłoby podciągnąć trochę Protiokonazol do 0,6-0,7 a tern nawet 0,3-0,4. Ale jak Ci tak pasuje z opakowań to próbuj


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395
20 godzin temu, mraukot napisał:

Dlaczego miałby być nielegalny ? W sprzedaży może znajdować się do 1 marca 2021.

Jesteś pewien ,raczej już nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
miwigos napisał:

20 godzin temu, mraukot napisał:

Dlaczego miałby być nielegalny ? W sprzedaży może znajdować się do 1 marca 2021.

Jesteś pewien ,raczej już nie

Racja, Duet Star nie powinien być już w sprzedaży. Epoksykonazol jako substancja czynna, może być w obrocie handlowym do 1 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    116

Czy Artemis w dawce 2l w T1 poradzi sobie w monokulturze pszenica po pszenicy?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

Ja chyba w tym roku 0,5kg unix + 0,4-0,5 tern + 100g protiokonazol. I polecę tym pszenicę i jęczmienie 

10 minut temu, Tomek90 napisał:

80 protiokonazol 150 spiroksamina 35 epoksykonazol 110 boskalid. 

Pszenica 

Masz zapas epoksy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

Patrząc na ceny z neta to przy dawce 0,5l fenpropidyny to ok 190 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Oj mam nadzieję że u mnie taniej wyjdzie. Nie lepiej dać protio z spiroksamina to poradzi z mączniakiem bez morfoliny? Zależy jeszcze od odmian. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Zbieracie po 10t? Czy uprawa w mono? Wg moich obserwacji wystarczy 0,7 prochlorazu, do tego 0,15 kendo i fajnie to wychodzi cenowo. Na T2 azoksystrobi 0.7 do tego tebu. Na 6-7 t wystarczy. A i odmiana Arkadia, która bardzo choruje🤣. Więcej na moich glebach nie ma co oczekiwać. Pszenica wyłącznie w płodozmianie po ziemniakach, qq i rapsie

Edytowano przez pasio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1105

yo jakie masz gleby ?

pasio napisał:

Zbieracie po 10t? Czy uprawa w mono? Wg moich obserwacji wystarczy 0,7 prochlorazu, do tego 0,15 kendo i fajnie to wychodzi cenowo. Na T2 azoksystrobi 0.7 do tego tebu. Na 6-7 t wystarczy. A i odmiana Arkadia, która bardzo choruje🤣. Więcej na moich glebach nie ma co oczekiwać. Pszenica wyłącznie w płodozmianie po ziemniakach, qq i rapsie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
26 minut temu, Tomek90 napisał:

U mnie po mono i po rapsie. Prochloraz teraz też do tanich nie należy. 

26 minut temu, Tomek90 napisał:

U mnie po mono i po rapsie. Prochloraz teraz też do tanich nie należy.   

26 minut temu, FarmerDyzio napisał:

yo jakie masz gleby ?

 

3- 5 klasa. Mam i VIrz ale tam nie sieję pszenicy.

Przed chwilą, pasio napisał:
27 minut temu, Tomek90 napisał:

U mnie po mono i po rapsie. Prochloraz teraz też do tanich nie należy.   

Ok 110 cała mieszanina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506
1 godzinę temu, pasio napisał:

Zbieracie po 10t? Czy uprawa w mono? Wg moich obserwacji wystarczy 0,7 prochlorazu, do tego 0,15 kendo i fajnie to wychodzi cenowo. Na T2 azoksystrobi 0.7 do tego tebu. Na 6-7 t wystarczy. A i odmiana Arkadia, która bardzo choruje🤣. Więcej na moich glebach nie ma co oczekiwać. Pszenica wyłącznie w płodozmianie po ziemniakach, qq i rapsie

Pytanie czy te mieszaniny dają radę czy nie patrzysz co później w polu. 

Ten rok był ciężki i te Twoje propozycje u mnie nie zdałyby egzaminu. U mnie najlepiej sprawdzał się boogie w pełnej dawce i do flagi czysto ale ostatnio jego cena poszła ostro do góry i zrezygnowałem z niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
46 minut temu, XTRO napisał:

Pytanie czy te mieszaniny dają radę czy nie patrzysz co później w polu. 

Ten rok był ciężki i te Twoje propozycje u mnie nie zdałyby egzaminu. U mnie najlepiej sprawdzał się boogie w pełnej dawce i do flagi czysto ale ostatnio jego cena poszła ostro do góry i zrezygnowałem z niego

A co stosowaleś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niewiadomo wogóle jakie środki będą dostępne w tym sezonie, a Wy już pryskocie na całego 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506
50 minut temu, pasio napisał:

A co stosowaleś?

Revyflex, adexar i tebu+prochloraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten cały revy + flex, raczej nie jest najsilniejszą bronią przeciwko podsuszkom... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

chyba tak, tak samo mączniaka mi przepuścił na jednej odmianie i to ostro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Metrafenon niby porównywalna skuteczność do prochlorazu, jeśli chodzi o podstawe żdźbła.. W tym sezonie ma sie pojawić w ofercie basf zestaw na T1 pod nazwą "Duet na Start" 😁 składający się z środków Empartis (boskalid 200g+ krezoksym metylu 100g) i Flexity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj