Polecane posty

greg91    59

Właśnie u mnie też dopiero zaczyna się powoli kłosic a u innych to już jest ponad połowa wykłoszony, więc skracanie by to opuzniło kłoszenie czy t2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

To ja chyba dam sam tebu z prochloraz  ale mam pewne wątpliwości co do prochlorazu jest wiele naukowych publikacji o jego najlepszej skuteczności na choroby fuzarioza kłosa to dlaczego firmy nie polecają go na tą chorobę ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prochloraz działa na określone szczepy grzybów z rodzaju fusarium, ale może nie być to jednoznaczne ze zwalczaniem fuzarioz na kłosie, tylko np. na podstawie źdźbła.. Poza tym, trzeba mieć na uwadze fakt, że jest to substancja o działaniu wgłębnym, nie systemicznym, i robiąc zabieg "na kłos" należy dokładnie pokryć go cieczą opryskową (praktycznie jak w przypadku środków kontaktowych), co jest utrudnione gdy kłos "stoi" pionowo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
79damian    2

czy kier 450SC mogę jeszcze zastosować w pszenżycie, które kończy kłoszenie? nie było robione t2 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Koledzy czy do Duet Star 334 można dodać 5% roztwór mocznika i siarczan magnezu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pszenica jara Quintus. W zeszłą środę zrobiony zabieg Duett Star 1l/ha. FULL mączniaka. Pytanie co zrobić? 

DSC_0630.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Duett zawiera fenpropimorf. Ten mączniak musiał już występować w czasie oprysku, więc dziwne że go nie rusza.

Na takie porażenie, jeśli nie widać efektów, a mączniak dalej idzie w górę, to zalecałbym Kendo

Edytowano przez lukasz222
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko jest problem, ponieważ mam 1ha tej pszenicy, a Kendo ok. 240zl i wykorzystam z 0,2l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ok, olejmy temat Kendo.

W tej fazie zaawansowania choroby z gotowych środków, które na pewno zadziałają zastosuj Soligor, lub Falcon/Sokół, spiroksamina z tebu dają mączniakowi nieźle popalić.  Ewentualnie mieszanina fenpropidyny z tebukonazolem, ale nie wiem czy zakup środków do mieszaniny nie wyjdzie drożej. Ja bym nie kombinował.

Zajrzałem teraz do mądrych notatek i twój problem polegał na tym, że fenpropimorf z Duettu nie działa wyniszczająco, więc tak intensywnie rozwiniętego mączniaka Ci nie zwalczy. Z wyniszczających to jak wspomniałem najskuteczniej działa spiroksamina, fenpropidyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Falcon stosowałem w tamtym roku, ale w tym nie mozna go dostać. Czyli może zastosować np. Andros? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

Panowie mam pytanie . Kiedy z zabiegiem T3 w pszenżycie ozimym Rotondo. Jest już w końcowej fazie kłoszenia. Czekać po kwitnieniu czy pryskać już teraz? dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie co waszym zdaniem lepsze na tylko jeden zabieg w jęczmieniu jarym i pszenicy jarej Adexar Plus czy Elatus Era ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Na mój dość głupi rozum to możesz dać teraz KIER - jak od początku nie było prowadzone jak należy to myślę że zabiegiem na flagówkę/kłos mało co zwojujesz ale niech się wypowiedzą fachowcy...

 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

u mnie poszedł duet starr 1litr + azoksy 0,6litra a w ciągu 2-3 tygodni pójdzie właśnie KIER (powód? był akurat w 1 litrowych opakowaniach a trzeba było mi tylko 2 litry).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

@michal1993

A co bys polecił na szybko na kłos w pszenicy ? Byłem na polu i od za** larw skrzypionki plus zobaczyłem 2 klosy z żółtym czubkiem sam nie wiem czy przypalilem czy fuzarioza 2 tyg temu poszedł priaxor 1l/ha , 2kg Kristalonu czerw +0.5 optysil tydzień przed tym jeszcze 0.3 moddusa, który przypalil mi flagowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

Jeśli to razem prochloraz minimum 260-270, metkonazol min 45-50. Zamiast metkonazolu można 180-200 g tebu będzie o polowe taniej w porównaniu to metko. Tebu można 2x w sezonie.

Edytowano przez taux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, taux napisał:

Jeśli to razem prochloraz minimum 260-270, metkonazol min 45-50. Zamiast metkonazolu można 180-200 g tebu będzie taniej.

Tebu był na t2 i nie wiem czy można go dać na t3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tebu czy metko, bez większej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj