Polecane posty

Mecha    110

Przede mną r2 i t2.Czy 1l kier + 0.25kg medax max przypali pszenicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ja planuje 0.5 soprano i 0.75 tazer ale niewiem czy nie bedzie za duzo azokstrybiny.Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedyś dałem w pszenicy na flagę 0,85 Amistaru Xtra ( 170 g azoksystrobiny), to w żniwa słoma była surowa, ale wtedy lało cały maj i czerwiec więc wody było opór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
21 minut temu, hardkor113 napisał:

Ja planuje 0.5 soprano i 0.75 tazer ale niewiem czy nie bedzie za duzo azokstrybiny.Jak myslicie?

trochę dużo. Tak jak pisze @mraukot słoma będzie długo zielona. Okolice 125 g będą wystarczające. Max 150


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Panowie na jęczmień jary jako jedyny zabieg co lepiej się sprawdzi azoksysyrobina 150g i tebukonazol 200g czy kier 450?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, losktos napisał:

trochę dużo. Tak jak pisze @mraukot słoma będzie długo zielona. Okolice 125 g będą wystarczające. Max 150

Ale wtedy (2013 rok) panowały inne warunki hydrologiczne. W miejsach z piachem, pszenica wyglądała "mocniej" niż na ilastej glebie.. Pierwszy pokos siana (wtedy jeszcze suszyliśmy), dosłownie zgnił... "to se ne wrati" (chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9
loquito napisał:

Fenpropidyna w jakim celu i dodatkowo w tej dawce? Daj azoksystrobinę za miast fenpropidyny.

Tak mi doradził agronom z jednej z firm... Środki już kupione , ale dokupie Amistar i zrobię nowa kombinacje Azoksystrobina 150g/ha + Tebukonazol 125g/ha Dodać do tego coś tej nieszczęsnej Fenpropidyny czy zostawić ją na kolejny sezon na T1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

O jakiej porze najlepiej zrobić zabieg T2 rano czy wieczorem? Po sąsiedzku są ule pszczół i zastanawiam się czy nie zaszkodzę?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
zdzichu124 napisał:

loquito napisał:

Fenpropidyna w jakim celu i dodatkowo w tej dawce? Daj azoksystrobinę za miast fenpropidyny.

Tak mi doradził agronom z jednej z firm... Środki już kupione , ale dokupie Amistar i zrobię nowa kombinacje Azoksystrobina 150g/ha + Tebukonazol 125g/ha Dodać do tego coś tej nieszczęsnej Fenpropidyny czy zostawić ją na kolejny sezon na T1 ?

Jeżeli jest mączniak to możesz dodać. Jeżeli nie ma to nie ma sensu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wieczorem po ustaniu lotów najlepiej. Ja u siebie też mam ule i teraz obok pszenicę, pryskałem nie wcześniej niż po 17-18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Na t2 w pszenicy i pszenżycie lepszy Priaxor 0,8l czy prosaro 0,9l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Ja z T2 czekam do soboty.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

czekamy do soboty ze wszystkim, zboża i rzepak musi odpocząć bo spadł snieg i u nas wstał ale nie u wszystkich gospodarzy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Epoksykonazol wycofany (170 preparatów) , sprzedaż do 1 marca 2021 ( zużycie do 1 marca 2022 )  , następny w kolejce tebukonazol .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189
fezoi napisał:

Epoksykonazol wycofany (170 preparatów) , sprzedaż do 1 marca 2021 ( zużycie do 1 marca 2022 )  , następny w kolejce tebukonazol .

Skur**syny! 🙆🙆🙆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Na liść T2

Safir 125 +Phoenix 500 (folpet) + Azoksar 250. W jakich proporcjach 0,8+0,4+0,5 może być czy coś dodać urwać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Ja właśnie też od jakiegoś czasu próbuje się dowiedzieć ale chyba nikt nie wie na tym forum , jutro jadę pryskać i zdam się na siebie. Zapytam jeszcze raz jeśli ktoś byłby łaskaw odpowiedzieć byłbym wdzięczny. azoksystrobina 150g Tebukonazol 180g i chce dolozyc do tego Fenpropidyne, chce zapytać ile dołożyć i czy w ogóle jest sens ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

epoks to najlepszy/najbardziej uniwersalny triazol; następny jest tebukonazol, któremu kończy się zezwolenie; likwidują te bez ochrony patentowej żeby więcej kasy kosić na nowych, głownie basf i bayer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz86    23
ansu napisał:

Na liść T2

Safir 125 +Phoenix 500 (folpet) + Azoksar 250. W jakich proporcjach 0,8+0,4+0,5 może być czy coś dodać urwać??

0,5-0,6 + 1-1,5 + 0,5-0,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj