Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

10086 odpowiedzi na ten temat

#961 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 24 luty 2013 - 19:03

Zabiegi fungicydowe

a będzie 2 czy 3 zabiegi?? ja zmniejszył bym falcona o setkę i dolał tebukonazolu ze 3 setki

planuję ochronę dwu zabiegową :)

a tak po za tym porównując Tilt Turbo 575 Sc i nowy preparat Duett Star 334 Sl to Tilt Turbo będzie dużo lepszy ponieważ substancje mają z takich samych grup ( triazoli i morfolin) a Tilt Turbo ma dużo więcej g w litrze środka nawet żeby Duettu dać 1,5l to i tak więcej g będzie w drugim środku:) ale to tylko moje spostrzeżenia jak źle mówię to poprawić :) no chyba, że cena będzie niższa niż Tiltu Turbo w co nie sądzę...
ZETOR Team !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 10:11
  •  

#962 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1862 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:29

Zabiegi fungicydowe duet i tilt darował bym sobie na pierwszy zabieg , są to raczej środki na t2 w trzy zabiegowym programie , jeśli w drugim zabiegu dasz falcon co uważam za jeden z lepszych środków to na pierwszy możesz prochloraz z epoksykonazolem, jeśli odmiana podatna na mączniaka i w monokulturze zbożowej to możesz dodać na przykład leander, ale to jest tylko moje zdanie, dobrym wyborem będzie również alert solo + prochloraz a epoksy na drugi zabieg z tebu można dać

Edytowany przez malkolm, 24 luty 2013 - 20:32.

#963 Share Mateusz93

Mateusz93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:33

Zabiegi fungicydowe Co sądzicie na T1 :
propikonazol - 100g
fenpropidyna - 360g
prochloraz - 225g

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#964 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4157 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:57

Zabiegi fungicydowe Chyba za mało prochloraz,powinno być 300-350gr/ha

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#965 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4131 postów

Napisany 24 luty 2013 - 21:01

Zabiegi fungicydowe Alert chyba także potrzebuje coś na mączniaka musiałbym się upewnić dokładniej, co do Tilt to jak najbardziej nadaje się na T1 ale nie solo!
@malkom przy ochronie dwuzabiegowej zgadza się fajnie epox+tebu może działać, ale jakby przyszło się T3 robić to tanio wyjdzie pojechać tebukonazolem ale można czymś drozej w konieczności :)
@Mateusz93 możesz fenporpidyne zmniejszyć do 300g/ha a podnieść prochloraz do 400g/ha.

#966 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 25 luty 2013 - 10:13

Zabiegi fungicydowe

Szukam opisu jakie substancje są najlepsze na dane choroby, i zjakiej grupy pochodzą. Może znacie tytuł pjakieś publikacji czy ksiązki która takie coś zawiera, albo link do strony. Z góry dzieki, i npewno przyda sie wielu uzytkownikom.

Zeskanowałem taką tabelkę z gazety może się przydać :)
2013-02-25 09;58;36.jpg
ZETOR Team !!!

#967 Share Jony0913

Jony0913

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Sport piłka nożna kamieniarstwo rolnictwo dobra muzyka nowoczesne maszyny

Napisany 25 luty 2013 - 16:18

Zabiegi fungicydowe Witam a co sądzicie o takiej ochronie na t1 Atak 450 0,8 l/ha+ bumper 250 0,8 l/ha+ leander 750 0,6 l/ha koszt około 150zł a na t2 i t3 chciałbym połączyć ale nie wiadomo jak będzie ? falcon 460 0,5 l/ha +Duet Ultra 497 0,5 l/ha koszt około 150 zł co o tym sadzicie dodam że taką mieszankę chcę zastosować na pszenica pszenżyto i żyto razem taka ochrona 300 zł ha

#968 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 25 luty 2013 - 19:16

Zabiegi fungicydowe te zalecenia to deko nie aktualne i nie na czasie sporo hehe:P podobno epoxykonazol nie bierze mało co podstawy:P

#969 Share stef3

stef3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 25 luty 2013 - 21:14

Zabiegi fungicydowe można mieszać na pierwszy zabieg capalo z moddusem, czy ogólnie można mieszać retandanty z fungicydami

#970 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2013 - 21:17

Zabiegi fungicydowe .

Edytowany przez e1leex, 19 luty 2014 - 23:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 25 luty 2013 - 21:34

Zabiegi fungicydowe Na t1 zastanawiam się nad duettem star, a na t2/t3 to mam kilka propozycji np;olympus(1,6l)+artea(0,4), credo+riza te same dawki, albo acanto(0,4l)+duett ultra(0,4l), niewiem jak to cenowo wychodzi ale muszę popytać w sklepie ze środkami. Z tego co się dowiedziałem to dwa dobre zabiegi zabezpieczają plon do 8 ton z ha, powyżej 3 zabiegi, u mnie nieosiągalne na moich glebach..

#972 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 25 luty 2013 - 21:49

Zabiegi fungicydowe Zawsze stosowałem w zbożach Tilt turbo na pierwszy zabieg i Artea na kłosa lub Falcon. Ale Myślę że nie był to zbyt dobry pomysł. Jednak podoba mi się firma syngenta bo ma dobre środki i rozsądne cenowo. Czy Seguris jako nowy środek w połączeniu np z Sarfunem który ochroni podstawę będzie dobrym rozwiązaniem i na późniejszy zabieg menara plus olympus np?

#973 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3069 postów

Napisany 25 luty 2013 - 22:13

Zabiegi fungicydowe Kolego, gdzie kupujesz Sarfun? U mnie nigdzie nie ma.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#974 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 808 postów

Napisany 25 luty 2013 - 23:24

Zabiegi fungicydowe Jak na razie nie kupuje, ale Agrolok czy Delgaty powinny mieć. Szukam coś rozsądnego i jak na razię tylko myślę nad ochroną dwu zabiegową, co i jake środki by tu dać.

#975 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2224 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 26 luty 2013 - 07:20

Zabiegi fungicydowe A fungicydy można łączyć z CCC??? i jakby do tego jakąś odżywkę bez N? Myślałem np o insolu3 + intermag Cu. Czy to będzie za dużo na jeden raz?

#976 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1862 postów

Napisany 26 luty 2013 - 07:27

Zabiegi fungicydowe

. Jednak podoba mi się firma syngenta bo ma dobre środki i rozsądne cenowo.

a ja uważam całkowicie odwrotnie, na przykład tilt jest o wiele za drogi jaki na swój skład, podobnie amistar, ale z tym drugim są problemy z zamiennikami

#977 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 808 postów

Napisany 26 luty 2013 - 09:16

Zabiegi fungicydowe to co proponujesz w takim razie zamiast tiltu ? chcę zrobić ochronę dwuzabiegową i w fazie krzewienia prysnąć aby trzymało do flagowego i później jak zacznie się kłosić to zrobić drugi oprysk. Stosowalem Falcon ale nie jestem zadowolony z tego środka Koszt na 1 zabieg w jakim chcę się zamknąć to 125zł

#978 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 26 luty 2013 - 09:45

Zabiegi fungicydowe Najskuteczniejszym rozwiązaniam na mączniaka i choroby podstawy źdźbła będzie Capalo, efekt będzie nie tylko zabezpieczający ale i wyniszczający
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#979 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 26 luty 2013 - 10:02

Zabiegi fungicydowe

Faktycznie troche sie pomyliłem myślalem ze capalo mozna stosować w dawce 1.2-1.4 a z racji tego ze pszenzyto rosnie na slabej glebie chcialem zastosowac minimalna dawke. West co do tego Lotusa to on bierze jedynie maczniaka bumper rowniez go bierze wiec po co podwojna ochorna na ta sama chorobe. Moze ktos cos poleci jakis oprysk w cenie do 130 zł ktory by zrobil porzadek z chorobami na t1 bo na t2 bedzie falcon w tamtym roku sie sprawdził. Capalo drogo kosztuje jak na pszenzyto w dawce 1.4 l. West zamawiajac falcon na np rudnik.agro.pl falcon wychodzi około 90 zł brutto chyba ze ceny z rudnika sa podane jako netto.

Capalo, można stosować w obniżonej dawce, z zastrzeżeniem, że planuje Pan kolejne zabiegi. W technologii dwuzabiegowej można zejść z dawką 1,4l/ha, a np w trzyzabiegowej nawet do 1l. Wszystko kwestia zaplanowania dalaszej ochrony
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 808 postów

Napisany 26 luty 2013 - 12:02

Zabiegi fungicydowe Przedstawiciel Polecił mi Mirage z Lotusem, stosował ktoś może? Ponoć fajnie i długo działa. Może macie jakąś taką stronę gdzie można zobaczyć jaka substancja aktywna działa na jaką chorobę i ile trzeba jej zastosować?