Polecane posty

waldeko    15
Mecha napisał:

Czy nie dokładnie płukany opryskiwacz po pictorze będzie przypalał pszenice?

W zeszłym roku pryskalem po pictorze pszenice i nic złego nie zaobserwowalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisu    17

Kolego LOSKTOS Stwierdziłem że dam 1litr Track i 0,4 lub 0,5 Tazera .Tanio nie wyjdzie ale działanie powinno być piorunujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Hm 0,5 litra Mirage i 0,5 Tebu + 7 kg siarczanu magnezu i jakiś decis na skrzypionki będzie dobrze czy dorzucić więcej Mirage na T2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Ta mieszanka to na T3, na T2 prochloraz nie potrzebny, zamień go z azoskystrobiną, np. Tazerem. Teraz akurat prochloraz jest prawie w cenie azoksystrobiny więc daj nie 0,5 Mirage a 0,5 Tazera plus Tebu 0,7l, i to będzie chyba będzie najlepsze rozwiązanie za te pieniądze, takie ekonomiczne rozwiązanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423
Napisano (edytowany)

Priaxor solo na t2 będzie dobrym rozwiązaniem w pszenżycie i pszenicy? W jakiej dawce stosować? Pszenżyto czyste - t1 było mocne

Sorry, mało mam tego Priaxora. Na stanie mam Keypro, Tazer, Duo. Co dać w tym tygodniu żeby podziałało bo od poniedziałku zimno

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

@krilan06 bez problemu Priaxor powinie dać sobie radę chyba że celujesz w jakiś wysoki plon 7-8 ton to dałbym do tego jeszcze tebukonazol , dorzucasz jeszcze cos do t2 poza fungi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

No właśnie tego Priaxora mam mało ale mam Keypro, Tazer, Duo. Oprócz fungi daję siarczan, mocznik, jakiś nawóz dolistny i decis mega na skrzypionki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Czy sama woda wystarczy do opłukania opryskiwacza po glifosacie żeby nic nie przypalić? Planowany zabieg T2.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

co myślicie na t2 srodek  topsin  M na grzyba w pszenicy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Gdzie tam Topsin na  T2 , może na T3 to  tak , na T2 są lepsze  środki ale to według siebie  musisz wybrać i  tego co  w polu  masz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10
4 minuty temu, SawekBraczyk napisał:

Gdzie tam Topsin na  T2 , może na T3 to  tak , na T2 są lepsze  środki ale to według siebie  musisz wybrać i  tego co  w polu  masz .

to proszę o doradę jaki środki na t 2 wynalazłem też soligor mam gdzieniegdzie żółty liść to jeszcze nie jest liść flagowy proszę o podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Soligor może być na T2 ale cena nieadekwatna do jakości środka- przynajmniej tak większość uważa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
1 godzinę temu, darkoza napisał:

to proszę o doradę jaki środki na t 2 wynalazłem też soligor mam gdzieniegdzie żółty liść to jeszcze nie jest liść flagowy proszę o podpowiedz

przeczytaj 2-3 strony wstecz to będziesz wiedział jaki środek


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
14 godzin temu, Axd529 napisał:

Czy sama woda wystarczy do opłukania opryskiwacza po glifosacie żeby nic nie przypalić? Planowany zabieg T2.

Wystarczy woda ale trzeba 2-3 opłukać opryskiwacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Czy Priaxor/Keypro jutro wypryskane dobrze podziałają jeżeli od poniedziałku ochłodzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3521

Zalezy jaki opryskiwacz ja ma duzy 3 tyś rozwadniacz duzo metrów węża ,nie wyobrazam samą woda zreszta 20 żł na srodek czyszczący nie majątek,płucze najpierw sama woda 300 l ,nastepnie 200 l z srodkiem czyszczącym i 300 na wypłukanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

Witam czy do Soligora na t2 w pszenicy dodawać basfoliar siarczan magnezu mocznik i żelazo? Czy oddzielnie robić zabiegi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Już bym wolał odpuścić to żelazo, basforiar i zrobić T2 porządne a przynajmniej, z lepszym stosunku cena do efektu. Jaki koszt tego zabiegu na 1ha?

Możesz wszystko w jednym przejeździe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Stosował ktoś z was fungicyd Amon? Jakie macie opinie? Wart 90 złotych czy za drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
pablo6234 napisał:

Stosował ktoś z was fungicyd Amon? Jakie macie opinie? Wart 90 złotych czy za drogo

prohloraz jak prohloraz tylko ta cena za wysoka kupowałem po 70 zl /l


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj