Polecane posty

usieq96    10

Wracam jeszcze raz :) Co ostatecznie wybrać? A może coś innego będzie lepsze w podobnej cenie?

T2/3 pszenżyto o. (T1 Duet star 1l +0,8l prochloraz) 180N i jęczmień j. (T1- nieplanowane, systiva) 170N:

1. Priaxor 1l + Tebu 1l [ fluksapyroksad 75g + piraklostrobina 150g + tebukonazol 250g] (200zł)

2. Priaxor 1l + Tebu 0,75l [ fluksapyroksad 75g + piraklostrobina 150g + tebukonazol 190g] (185zł)

3. Adexar Plus 1,5l [ fluksapyroksad 62g + piraklostrobina 100g + epoksykonazol 62g] (210zł)

 

Pszenica ozima (T1 Duet star 1l +0,8l prochloraz) 180N:

1.

T2: Priaxor 1,2l [ fluksapyroksad 90g + piraklostrobina 180g] (180zł)

T3: [metkonazol 45g + tebukonazol 190g] (115zł)

2.

T2: Adexar Plus 1,5l [ fluksapyroksad 62g + piraklostrobina 100g + epoksykonazol 62g] (210zł)

T3: [metkonazol 45g + tebukonazol 125g] (100zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Co do pszenżyta i jęczmienia wszystkie rozwiązania będą ok. Śmiało wystarczy 1 l priaxora + 0,7 tebu. Taka sama sytuacja w pszenicy. Jeżeli będzie trochę infekcji przed zabiegiem to bardziej szedłbym w adexar


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdy epoksy kosztował ok.80 za litr i był powrzechnie dostępny, zupełnie nie opałacalne było stosowanie Adexaru, tylko Priaxor + epoksy. Co do T3, to po co tebu + metko ? Te dwa triazole całkowicie się dublują..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    615

Pryskacie przy takiej temperaturze? 12 stopni to minimum dla triazoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    42
Napisano (edytowany)

Ponawiam pytanie. Jęczmień w fazie kłoszenia i czy jest sens jechać priaxorem przy małej presji choroby, czy lepiej zrobić w późniejszej fazie tylko T3 ?

Edytowano przez Zetix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

czy do priaxora dorzucić metkonazol jest sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To już lepiej tebu. Koszt niższy, a spektrum działania takie samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Nie wierzę po prostu, dwa posty wyżej ludzie rozmawiają o dodawaniu triazoli do priaxora a tu pytanie czy jest sens dodawać metkonazol do priaxora. Tak jest sens jeśli planujesz opóźnić trochę zabieg lub gdy są objawy chorób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
mraukot napisał:

Gdy epoksy kosztował ok.80 za litr i był powrzechnie dostępny, zupełnie nie opałacalne było stosowanie Adexaru, tylko Priaxor + epoksy. Co do T3, to po co tebu + metko ? Te dwa triazole całkowicie się dublują..

w T3 jeśli chcesz załatwić fuzarioze, 2 substancję są po prostu konieczne. Chodzi o wyeliminowanie jak największej liczby szczepów fuzariozy.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
Napisano (edytowany)

Zawsze w miejsce drugiego triazola można dac prochloraz, on też niszczy dużo grzybów z rodziny fusarium

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dino555    5

A może lepiej dać pełną dawkę priaxora 1l a tebukonazol zostawić na T3. Co myślicie lepiej zadziała pełna dawka czy zostać przy 0,8 + 0,7 tebu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
loquito napisał:

Zawsze w miejsce drugiego triazola można dac prochloraz, on też niszczy dużo grzybów z rodziny fusarium

Prochloraz jak najbardziej, a jeszcze lepszym rozwiązaniem byłby fluchinkonazol, substancja obecnie nie występująca w fungicydach.. Kiedyś była fabryczna mieszanina fluchinkonazolu z prochlorazem, Vista 228. Przeciwko fuzaroziom skuteczny był też bromukonazol w preparacie Granit, niedostępny przez kilkanaście lat, teraz chyba ponownie w sprzedaży w jakiejś mieszaninie fabrycznej....


losktos napisał:

w T3 jeśli chcesz załatwić fuzarioze, 2 substancję są po prostu konieczne. Chodzi o wyeliminowanie jak największej liczby szczepów fuzariozy.

U nas ostatnie lata są najczęściej suche i ciepłe w fazie kwitnienia pszenicy i pszenżyta, to i fuzarioz się nie spotyka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427
Napisano (edytowany)

Zeszły rok  stosowałem Priaxor 0,8l/ha w pszenżycie  i Fandango 1l/ha  na  tym samym  polu ,  obydwa bardzo dobrzę się  spisały , nie było  jakiś strasznych różnic  .  

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

😂😂😂 Fandango wogóle to jakaś porażka, jak za taką cenę oczywiście.. 180 zł. za 100 g. protiokonazolu i tyle samo strobiluryny !! Gdyby było chociaż po te 125g. to można by to jeszcze "przełknąć" 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisu    17

Ja mam pytanie do kolegi Lokstos. Co bedzie lepsze 1litr priaxora czy 1,2litra track? Priaxor znam bo stosuje 3 rok. Tracka nigdy nie stosowałem

W tracku jest boskalid który nalezy do grupy SDHI tak samo jak xemium. Ale czy po boskalidzie jest ten efekt zieloności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Mam pytanie zostało mi 2 litry symetra z rzepaku a termin ważności minie czy mogę to na t2 w pszenicy wykorzystać czy to nic nie pomoże i zostawić na przyszły rok  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
Napisano (edytowany)

Możesz jechać

@sisu Jest, stosuje w T1 i ładnie trzyma. Co do T2 w sumie w oba rozwiązania można by iść. Track będzie nieco bardziej działał interwencyjnie. Priaxor będzie bardziej zabezpieczający. Osobiście wolałbym Priaxor, strobiluryna zabezpieczająca, fluksapyroksad też, ale działa też trochę interwencyjnie. Epoks przy wysokich temperaturach lubi trochę przypalić końcówki. Raczej nie jest to zbytnio szkodliwe, ale jak to kogoś w oczy kłuje to można tego uniknąć

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Epoksykonazol wolniej i bardziej "równomiernie" przemieszcza się w całym liściu, nie powodując tak silnej kumulacji w wierzchołkach liści jak np. tebukonazol czy protiokonazol..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Różnice nie są duże, szczególnie między tebukonazolem a epoksykonazolem. Protiokonazol bardziej się wyróżnia bo jego działanie bardziej podchodzi pod wgłębne niż silnie systemiczne.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Czy nie dokładnie płukany opryskiwacz po pictorze będzie przypalał pszenice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Akurat wczoraj rozmawiałem z sąsiadem i tak przy gadce wyszło, że po T1 w pszenicy, płucze opryskiwacz przed zabiegiem herbicydowym w buraku 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj