Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

10087 odpowiedzi na ten temat

#9721 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 14 maj 2017 - 21:42

Zabiegi fungicydowe

Jutro zamierzam zrobić zabieg t1 w pszenicy i pszenżycie, pójdzie duett star 0,9+ mondatak 0,8+ siarczan magnezu 8kg+makro3kg, wyczytałem że mondatak do pierwszego kolanka, co stanie się gdy poda sie go w 2-3 kolanka

przeczytaj całą ulotkę, możesz pryskać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 11:44
  •  

#9722 Share Gamzi

Gamzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 15 maj 2017 - 15:08

Zabiegi fungicydowe Witam Na t1 24 kwietnia na pszenice dałem po pol litra duet star i Mondatak. Teraz zostało mi z rzepaku 2.5l tazera. Planuję na t2 dać 0.65l tazer + 0.6l tebu. Jak myslicie starczy? Czy może 0.65 tazer + 0.8 tebu?

#9723 Share Artis

Artis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 15 maj 2017 - 15:21

Zabiegi fungicydowe

daj epoksykonazol zamiast tebukonazolu, tebu zostaw na t3

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9724 Share Romanzio

Romanzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 15 maj 2017 - 16:39

Zabiegi fungicydowe Czy zastosowanie 250g/ha tebukonazolu to odpowiednia dawka ? Podobno działa też jak antywylegacz i się zastanawiam czy w takiej dawce za bardzo nie przytrzyma pszenzyta

#9725 Share Gamzi

Gamzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 15 maj 2017 - 19:05

Zabiegi fungicydowe Może być: 0.65 tazera (około 160g/ha azoksystrobiny) + 70g/ha epoksykonazolu starczy?

#9726 Share pszycha1

pszycha1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 15 maj 2017 - 20:29

Zabiegi fungicydowe

może trochę za mało epoksy

#9727 Share Gamzi

Gamzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 15 maj 2017 - 21:19

Zabiegi fungicydowe Ok To będzie 160g/ha azoksystrobiny + 100g/ha epoksykonazolu. Powinno byc dobrze. Akurat tak opakowania pasują. Oby jutro pogoda dopisała to się opryska.

#9728 Share Robroy

Robroy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 15 maj 2017 - 23:24

Zabiegi fungicydowe

Dobre środki ale bardzo okrojone dawki ja bym proponował tak:

100-125g strobiluryny (7-8l)+ 100-125g(15l) epoksykonazolu + 500g chlorotalonil (15l) w nawiasach masz opakowania jakie byś kupił

Wtedy masz pewność jest odpowiednia ilość strobi, epoksy, chloratalonilu co wspomoże od septoriozy

ja strobiluryne mam po 107 netto/litr tazer osadkowski, 110 zaftra flora praszka

epoksykonazol 70 netto osadkowski, flora podobnie

gwarant 33zl/litr netto flora osadkowski koło 40zł 

t3 tebukonazol lub tebukonazol+topsin

Jak już ma być kombinacja alpejska to 0,5l symetra + epoksy 0,5-0,8

Dzięki za odpowiedź! Rzeczywiście może trochę za małe dawki dla Olympusa dałem. Przy 1,2l/ha wtedy powinna wyjść w porządku dawka (100 g strobiluryny i 500 g chlorotalonilu) na zabieg.

Ja jednak nie mam chyba na tyle zaufania do generyków by robić tylko z nich samych takie mieszanki na tyle pól, jeśli mogę jednak pojechać z opryskiem z pewnymi i sprawdzonymi środkami. A już tym bardziej że są za porownywalne pieniadze. :)

Z twoim rozwiązaniem i tak wyjdzie jakieś 130 zł/ha przy 140-150 zł/ha za Seguris, Olympus+Soprano. Moim zdaniem niewielka różnica cenowa, a jednak większy spokój o plony i mimo wszystko większa pewność że dobrze zadziała.

Dobre określenie z tą kombinacją alpejską z Symetrą. :D Byłaby fajna opcja ale nie ma rejestracji na zboża. :(

#9729 Share peterd12

peterd12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 maj 2017 - 10:26

Zabiegi fungicydowe

W pszenicy całkiem dobrze sprawdza się mieszanina 1,2 l Olympusa ( może być też Amistar Opti) plus 1 l Duett Star na ha jako T2 ( w jednym zabiegu podajemy cztery substancje aktywne).

#9730 Share lukihah

lukihah

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 16 maj 2017 - 13:01

Zabiegi fungicydowe

Witam czy słusznie podejrzewam że to rdza brunatna? Jeśli tak to czym jechać T2 żeby to zwalczyć?
T1 10 dni temu. Pszenica Arkadia

Bardziej mi to na brunatną plamistość liści - DTR wygląda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9731 Share siciliano1987

siciliano1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 maj 2017 - 13:49

Zabiegi fungicydowe

na wstepie prosze o zatwierdzenie posta :)

dwa krotko panowie:

FALCON 0,7 L + 0,6 AMISTAR 250 - jak sadzsicie warto, czy bedzie to dobry zabieg interwencyjny wyniszczajacy i bedzie trzymal do zniw jak go wykonam w przyszlym tygodniu, mowa o pszenzycie...

prosze o odpowiedz

#9732 Share rolniczek098

rolniczek098

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 16 maj 2017 - 15:49

Zabiegi fungicydowe Cześć jeśli opryskałem modusem i ccc to jeszcze jakaś grzybówka przejechać ? czy poczekać ?

#9733 Share bandyta

bandyta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 16 maj 2017 - 18:56

Zabiegi fungicydowe

Witam!

Chłopaki co na T2 w pszenicy i pszenżycie polecacie przynajmniej 3 substancję aktywne .Pszenica Hondia i pszenżyto trapero . Zapowiada się obiecująco . Pszenica po grochu . Siana 30września ochrona jesienna zaprawa Baytan oprys Tolurex wczesną wiosną 150kg saletra póżniej 150 l RSM   na T1 duet star i Mondatak i Cerone

#9734 Share Tigon

Tigon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 16 maj 2017 - 20:30

Zabiegi fungicydowe

Cześć jeśli opryskałem modusem i ccc to jeszcze jakaś grzybówka przejechać ? czy poczekać ?

Lepiej przejedz :>

#9735 Share petrus87

petrus87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 maj 2017 - 21:34

Zabiegi fungicydowe

Dzięki za odpowiedź! Rzeczywiście może trochę za małe dawki dla Olympusa dałem. Przy 1,2l/ha wtedy powinna wyjść w porządku dawka (100 g strobiluryny i 500 g chlorotalonilu) na zabieg.

Ja jednak nie mam chyba na tyle zaufania do generyków by robić tylko z nich samych takie mieszanki na tyle pól, jeśli mogę jednak pojechać z opryskiem z pewnymi i sprawdzonymi środkami. A już tym bardziej że są za porownywalne pieniadze. :)

Z twoim rozwiązaniem i tak wyjdzie jakieś 130 zł/ha przy 140-150 zł/ha za Seguris, Olympus+Soprano. Moim zdaniem niewielka różnica cenowa, a jednak większy spokój o plony i mimo wszystko większa pewność że dobrze zadziała.

Dobre określenie z tą kombinacją alpejską z Symetrą. :D Byłaby fajna opcja ale nie ma rejestracji na zboża. :(

brzmi bardzo sensownie. też myśle że jednak lepszą opcją są oryginalne środki.w tym roku pogoda sprzyja grzybkom i za duże ryzyko by jechać z samymi zamiennikami, chociaż co kto woli.. można jeszcze pomyśleć czy nie dodać do Segurisa chlorotalonil czyli Gwarant np 

Cześć jeśli opryskałem modusem i ccc to jeszcze jakaś grzybówka przejechać ? czy poczekać ?

rok mokry więc na pewno nie zaszkodzi :)

#9736 Share dancio

dancio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 16 maj 2017 - 21:56

Zabiegi fungicydowe

Sam bumper pszenzycie jarym wystarczy naT1 ?

#9737 Share Artis

Artis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 16 maj 2017 - 22:30

Zabiegi fungicydowe

licząc na 16ha to wychodzi

0,375l seguris =47g sdhi/ 34g epoksykonazolu
0,625l olympus= 50g strobi/ 250g chlorotalonil

0,7 soprano 88g epoksy

Suma: 47g sdhi/ 122g epoksy/ 50g strobi / 250g chlorotalonil   150zł

Moja kombinacja

100g epoksykonazol/125g strobi/500g chloratalonil 130zł

syemtra 0,5l +0,8l soprano 150zł

62g sdhi/100g strobi/ 100g epoksykonazol 

symetra nie ma rejestracji ale substancje się zgadzają to czego się bać? (chyba tylko co wpisać w rejestr) 

Jeśli mówimy o generykach to się zgodzę że nie jest to jak oryginał ale na pewno stosunek jakość do ceny ma lepszy niż oryginał a to się liczy, kupujcie tebukonazol horizon po 100zł/l a nie jakieś tarcze łan itd. Ja się trzymam zasady jednej żeby kupować z pewnego źródła, a jak się to będzie nazywało mniej mnie interesuje jednak jest coraz większa konkurencja na rynku na szczęście nie jesteśmy uzależnieni od jednego producenta

P.S ja t2 robie 125g strobi/100g epoksy 100zł

#9738 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 996 postów

Napisany 16 maj 2017 - 23:06

Zabiegi fungicydowe Horizon coraz trudniej dostępny. Spokojnie można dawać tebukonazol z Adamy typu Orius, Syrius, itp. Wszelkiego rodzaju Tebusche, Bukaty i tem podobne wynalazki, raczej bym odpuścił...

#9739 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1918 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 17 maj 2017 - 17:15

Zabiegi fungicydowe

Z ciekawości pytając, czemu byś odpuścił te produkty?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9740 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 996 postów

Napisany 17 maj 2017 - 17:52

Zabiegi fungicydowe Jakoś nie mam przekonania do produktów niewiadomego pochodzenia, a wiekszość generyków takimi jest.