Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

10087 odpowiedzi na ten temat

#9621 Share kazik8888

kazik8888

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 05 maj 2017 - 07:41

Zabiegi fungicydowe

kazik a w jakiej fazie chcesz kropić na juz na grzyba? tez sie własnie zastanawiam tylko niewiem kiedy zrobić oprysk zapobiegawczo znaczy sie jak będzie jaka wysota

T1 od pocztku strzelania w zdzblo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 20:21
  •  

#9622 Share lelo18

lelo18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 maj 2017 - 10:21

Zabiegi fungicydowe

Panowie, długo jeszcze będziecie się zastanawiać z tym T1 ? Za chwilę będziecie mieć tak jak ci, którzy jeszcze nie odchwaszczali...! Rozbroiło mnie stwierdzenie, że Moddusa nie należy mieszać z fungicydami... zdumiewające.. Słuchajcie "sprzedawców", to do lipca będziecie czekać z zabiegiem T1 i regulatorami.

Czyli mówisz żeby jechać śmiało! Mam zamiar zastosować: 0,35 moddus , 0,6 safir , 0,5 kosa, 0,3 Andros. Nic się nie stanie jak zastosuję taką mieszankę? Na razie chorób  nie widać . 

#9623 Share Tigon

Tigon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 05 maj 2017 - 10:30

Zabiegi fungicydowe

Parę lat temu zastosowałem mieszaninie Modusa+t1+odzywki i były przypalenia , dlatego wole objechać 2x razy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9624 Share lelo18

lelo18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 maj 2017 - 10:40

Zabiegi fungicydowe

Parę lat temu zastosowałem mieszaninie Modusa+t1+odzywki i były przypalenia , dlatego wole objechać 2x razy

Jak by wiosna była normalna to można oddzielnie robić zabiegi. Wiosnę mamy taką jaką mamy więc chyba zaryzykuje wszystko w jednym zabiegu jak się pogoda poprawi

#9625 Share Robroy

Robroy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 maj 2017 - 11:51

Zabiegi fungicydowe

http://www.agrofoto....nie-webinarium/

Tutaj są odpowiedzi na mieszanie Moddusa:

Stosowanie Moddus z wieloskładnikowymi nawozami dolistnymi czy siarczanem magnezu jest powszechną praktyką rolniczą. Zabiegi łączenia Moddus z roztworem mocznika podawanym dolistnie pozostawiam tylko najlepszym specjalistom, gdyż stosowanie tego nawozu powinno być szczególnie finezyjne. Ogólnie nie miesza się Moddus z RSM ze względu na fakt, że w momencie strzelania w źdźbło nawóz ten powinien być podany w formie rozlewowej, a nie oprysku.

Łączne stosowanie Moddus z fungicydami najlepiej zostało przebadane z preparattem Tilt Turbo i Unix. Mieszanina świetnie się uzupełnia gdyż Moddus zastosowany razem z Unixem dodatkowo podnosi jakość zabezpieczenia przed negatywnymi skutkami występowania chorób podstawy źdźbła.

#9626 Share Tigon

Tigon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 05 maj 2017 - 12:14

Zabiegi fungicydowe

Obecnie dziś miałem lecieć t1 ale rano rosa a od 11 leje ;/, i tak czytam i czytam i myślę czy jednak nie połączyć wirtuoz 1l + moddus  0.3(ew jeszcze siarczan) a odzywka osobno bo to mniej ważne, co o tym sadzicie? , bo w sumie zawsze osobno robiłem ale fakt pogoda lipna, wczoraj pszenice siane listopadem dopiero odchwaszczone ;/

#9627 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 05 maj 2017 - 19:48

Zabiegi fungicydowe

Ja jadę grzybówka (3 środki) + ccc + yaravita i wszystko jest ok bez siarczanu magnezu i mocznika bo to daje posypowo

Ja jadę grzybówka (3 środki) + ccc + yaravita i wszystko jest ok bez siarczanu magnezu i mocznika bo to daje posypowo

tylko ,że azot pod postacią saletry

Edytowany przez slawek80, 05 maj 2017 - 19:49.

#9628 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 05 maj 2017 - 20:28

Zabiegi fungicydowe

Ile czasu przed deszczem trzeba pryskać by środek podziałał?

#9629 Share Tigon

Tigon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 05 maj 2017 - 21:47

Zabiegi fungicydowe

Chyba koło 2h, zależy też od tego jaka była pogoda przed deszczem xd ja pryskałem na chwasty i po 20 min był deszcz ale póki co all zdycha , ale grzybówki chyba potrzebują więcej czasu

Edytowany przez Tigon, 05 maj 2017 - 21:48.

#9630 Share Pierwszy71

Pierwszy71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 06 maj 2017 - 09:00

Zabiegi fungicydowe

Raczej bliżej 6-8 godzin, zależy od środka, ale oczywiście najfajniej jakby nie padało po zabiegu :D

Generalnie nie polecam odżywek/mocznika z regulatorem bo to właśnie może powodować przypalenia.

Edytowany przez Pierwszy71, 06 maj 2017 - 09:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9631 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 996 postów

Napisany 06 maj 2017 - 11:23

Zabiegi fungicydowe 8 godzin to nawet Chwastoxy nie potrzebowały na wchłonięcie w roślinę.. Wszystko zależy od formulacji, nośników, adiuwantów. Jednym środkom wystarczy godzina w optymalnych warunkach, a inne potrzebują 3-4 godź. W niższej temp. jeszcze dłużej, tak że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile czasu potrzeba do efektywnego pobrania s.a. przez roślinę...

#9632 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1804 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 06 maj 2017 - 18:25

Zabiegi fungicydowe

Panowie (i panie ;) )takie pytanko: zrobiłem oprysk Tilt turbo w dawce 0,9l/ha + atak450ec 0,65l/ha + 2,5kg/ha micro dr Green + 4kg/ha siarczanu magnezu  i po godzinie od zabiegu przyszedł deszcz taki średnio intensywny, będzie coś z tego zabiegu czy powtórkę szykować?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#9633 Share Romanzio

Romanzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 maj 2017 - 19:13

Zabiegi fungicydowe Panowie pryskalem dwa tygodnie temu tilt plus mirage plus ccc.na połowie pola dolne liście pszenzyta zrobiły się żółte. Druga połowa jest ok. Jak może być tego przyczyna?

Edytowany przez Romanzio, 06 maj 2017 - 19:14.

#9634 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 06 maj 2017 - 19:55

Zabiegi fungicydowe

Panowie (i panie ;) )takie pytanko: zrobiłem oprysk Tilt turbo w dawce 0,9l/ha + atak450ec 0,65l/ha + 2,5kg/ha micro dr Green + 4kg/ha siarczanu magnezu  i po godzinie od zabiegu przyszedł deszcz taki średnio intensywny, będzie coś z tego zabiegu czy powtórkę szykować?

Coś tam może chwyciło

#9635 Share lelo18

lelo18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 06 maj 2017 - 21:16

Zabiegi fungicydowe

Panowie ponawiam pytanie bo nikt mi nie odpowiedział. Jakie macie doświadczenie w stosowaniu moddusa bądż zamienników moddusa w późniejszych fazach rozwojowych ( 2-3 kolanko)?

#9636 Share Ogon988

Ogon988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 06 maj 2017 - 21:35

Zabiegi fungicydowe

Panowie może nie do tego tematu ale jeśli opryskałem glifosatem a gdzieś po 8-12 godzinach spadł deszcz , później na drugi dzień słońce i później burza  to środek zadziała czy trzeba powtarzać zabieg?

#9637 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1804 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 06 maj 2017 - 21:54

Zabiegi fungicydowe

Na spokojnie podziała, 2-3 godziny starczają, nawet krócej. Kiedyś kończyłem pryskać trawę w deszcz i też podziałał.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#9638 Share Ogon988

Ogon988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 06 maj 2017 - 23:18

Zabiegi fungicydowe

Pryskałem Agrosarem 360 2l/ha, myślę , że perz czy cokolwiek to jest ,  przypomina pojedynczą trawe zniknie , jest tylko troszkę zachwaszczone aczkolwiek poczekam tydzień , jak nie zniknie to opryskam jeszcze raz podwójną dawką, tylko teraz nasuwa się pytanie czy można pryskać jeszcze raz bo na etykiecie pisze , że można dopiero po  21 dniach a ja bym chciał już po około 1,5-2 tygodniach jeśli nie będe widział zmian i nie wiem czy tak można  żeby nie było później problemu z rośliną którą posieje. Co o tym sądzicie??

#9639 Share Artis

Artis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 07 maj 2017 - 10:05

Zabiegi fungicydowe

można

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9640 Share Ogon988

Ogon988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 07 maj 2017 - 10:08

Zabiegi fungicydowe

Dziś cały dzień leje więc skuteczność tego oprysku jest mniejsza więc kolejny zabieg gdzieś koło 15 maja bo wtedy zapowiadają pogodny tydzień