Polecane posty

ansu    392

W pszenicy zastosowałem siarczan miedzi i siarczan manganu. Niby mączniaka i septoriozy ma ograniczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Niby ile to cenowo??

W ubiegłym sezonie przy 1 l Tracka i 0,4 limero - 180 zł/ha


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

A co masz podobnego w działaniu w niższej cenie?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
42 minuty temu, losktos napisał:

W ubiegłym sezonie przy 1 l Tracka i 0,4 limero - 180 zł/ha

to ile ty za tego tracka płaciłeś?

Tydzien temu kupiłem Ventur (dokładnie to samo, tylko od innego dystrybutora) za 112/l

 

Zamiast fenpropimorfu, ktory moze i dobrze, ale za to bardzo krótko działa polecam proquinzid (a wiec taluus/tarot/halny/ vima proqiunazid etc). 0,125l/ha wystarcza i kosztuje 45zł.

Działą to głównie prewencyjnie, ale za to bardzo długo bo prawie miesiac.

 

23 godziny temu, Tomek90 napisał:

Flutriafol możesz zostawić na rzepak na kwiat. Gwarant nie jest wycofany?

 

nie radź mu takich rzeczy bo cię przeklnie.

flutriafol to jest taka nijaka substancja, ktora bardzo ssłabo działa.

Kiedyś mi ja wcisneli ze dobra na rzepakz  wiosny na t0.

Spryskałem i efektu nei widziałem.

 

Ale piatka mi została, poczytałem etykiete, ze nadaje sie na kwait, to mowie na jednej działce potestuje.

I sie bardzi ciesze, ze tylko na jednej działce, bo efektu nie było praktycznie żdnego.

Rzepak usechł ze 2 tygodnie prędzej od tego chronionego pół na pół tebu plus pictor.

11 godzin temu, Xerkses napisał:

Zostało mi trochę fungicydów z zeszłego roku . Czy mieszanka na t1 w postaci Topsin M 500 SC ( triofant metalowy) i Gwarant 500 SC ( chlorotalonil) to dobry pomysł ,czy nie ma przeciwwskazań do mieszania tych substancji ?

 

ciężko o gorszy pomysł

tam nie ma nic na choroby podstawy zdzbła, a o to w t1 głownie chodzi.

ZOstaw sobie to na t2 (tz nie bedzie cudów, ale cośtam podziała), a na t1 daj cos z protiokonazolem albo boskaliden, albo cyprodynilem- to jak ma byc full wypas.

MInimum to zeby był chciaz prochloraz.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Dokładnie 139 zł/l. Cena na dłuższy termin także na pewno wyższa. Na ten sezon ceny jeszcze nie znam


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153
nunu85 napisał:

26 minut temu, losktos napisał: W ubiegłym sezonie przy 1 l Tracka i 0,4 limero - 180 zł/ha to ile ty za tego tracka płaciłeś? Tydzien temu kupiłem Ventur (dokładnie to samo, tylko od innego dystrybutora) za 112/l   Zamiast fenpropimorfu, ktory moze i dobrze, ale za to bardzo krótko działa polecam proquinzid (a wiec taluus/tarot/halny/ vima proqiunazid etc). 0,125l/ha wystarcza i kosztuje 45zł. Działą to głównie prewencyjnie, ale za to bardzo długo bo prawie miesiac.

Dokładnie ventur + Talius, Halny byle by proqiunazid i zabieg o wiele bardziej efektowny niż z morfolina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

To zależy jak jest z mączniakiem. Jak nie ma dużej presji przed zabiegiem to na pewno lepiej wyjdzie proquinazid

W tym sezonie będę jechał z Kendo


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Jeszcze dodam że ceny podskoczyły ostatnimi czasy za środki. Z dnia na dzień. Załapałem się niestety na tą wyższą cenę za Ventur oraz halny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

czyli ile?

i kiedy zamawiałeś?

ja bodajże w zeszły czwartek i jeszcze mnie nie straszyli, ze szykują sie podwyżki

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
losktos napisał:

2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Niby ile to cenowo??

W ubiegłym sezonie przy 1 l Tracka i 0,4 limero - 180 zł/ha

Litr Tracka to chyba słabo na podstawę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

wystarczająco, większa dawka to cenowo będzie gorzej

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozważam 1.1 l/ha. Inputu, albo właśnie Track (Ventur) w takiej samej dawce, plus coś typowo na mączniaka. Pszenice głównie po rzepakach. Zastanawia mnie tylko to, dlaczego w zaleceniach jest wskazany dodatek metrafenonu do Tracka, celem wzmocnienia działania na podstawę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

W piątek 13.03.2020 rozmawiałem z sprzedawcą wycenił mi ventur na 118 zł/l brutto natomiast w poniedziałek jak już dzwoniłem złożyć zamówienie wycenił litr ventur na 126 zł/l brutto. Halny również podrożał dokładnie nie wiem ile ponieważ rozważałem na T1 revyflex. Przez weekend stwierdziłem że zostanę przy sprawdzonym rozwiązaniu. Moje dywagacje jak się później okazało troszkę mnie będą kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
mraukot napisał:

Rozważam 1.1 l/ha. Inputu, albo właśnie Track (Ventur) w takiej samej dawce, plus coś typowo na mączniaka. Pszenice głównie po rzepakach. Zastanawia mnie tylko to, dlaczego w zaleceniach jest wskazany dodatek metrafenonu do Tracka, celem wzmocnienia działania na podstawę...

w zeszłym roku dawałem imput 0,35 plus ventur 0,65 plus halny 0,125 i było bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2351

mnie 1l duetu star i 0.8 prohlorazu kosztuje 148 zl na arkadie dorzucę taliusa to i tak w 200 sie zamknę wszystkie ceny brutto


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127

Artemis 2 l na ha za 170 zł, czy wirtuoz 1l za 170. Co będzie lepsze


czy duet star plus prochloraz


czy capalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Widzę kolego podobnie kombinujesz

myślę nad 3 wariantami: Na pszenicę ,pszenżyto i jęczmień jary i ozimy

Duett star0.7l+Prochloraz 0,7l koszt na ha 127zł

Capalo 1,25l - 160zł

Delaro 0,85l- 137zł 

co wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127

cóż żeby na podstawę źdźbła działało bo w sklepach z SOR to mają wiedzę taka jak i ja o chcą tylko sprzedać .... jedyny ratunek w af 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Panowie co lepiej połączyć Ceando 1,2 z Corbel (fenopropimorf) 1l czy z Atropos (procholraz) 0,9l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

zróbcie protiokonazol 150g  + 25g proquinazid(jak nie ma maczniaka jeszcze) lub 300g fenpropidyna/fenpropimorf (jak maczniak jest)

albo jak wczesniej było pisane zamiast protiokonazolu boskalid +epoksykonazol

Dajcie spokoj prochlorazowi - to było dobre rozwiazanie gdy kosztował połowe tego co teraz...

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

otóż to. na fakturach sprzed dwóch lat prochloraz po 40zl za litr a teraz ponizej70 ciężko znaleźć. to już rzeczywiście wiele lepiej jak ktoś ma dojście kupić czysty protiokonaxol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
6 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

Artemis 2 l na ha za 170 zł, czy wirtuoz 1l za 170. Co będzie lepsze

 

czy duet star plus prochloraz

 

czy capalo

Zdecydowanie lepiej 2 l artemisa niż 1l wirtuozu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj