Polecane posty

pawelo430    2

Co powiecie o takiej   T1 w pszenicy :
Mondatak 450 EC (0,8 l/ha)    (Prochloraz)
Celsivo 750 EC (0,4 l/ha)    (Fenpropidyna)
Orius Extra 250 EW (0,5 l/ha)    (Tebukonazol)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497
pawelo430 napisał:

Co powiecie o takiej   T1 w pszenicy :
Mondatak 450 EC (0,8 l/ha)    (Prochloraz)
Celsivo 750 EC (0,4 l/ha)    (Fenpropidyna)
Orius Extra 250 EW (0,5 l/ha)    (Tebukonazol)

przecież mondatak na przestrzeni ostatnich lat zrobił się tak drogi, że nie opłaca się go już stosować. jeszcze 2 lata temu kupowałem go po 40zl za litr, a obecnie poniżej 70 nie idzie dostać. daj pół litra czystego protiokonazolu (wyjdzie koło 100zl) plus możesz dodać coś na mączniaka (no talios albo ceando) i będzie bardzo dobry zabieg. fenpropidyny też nie polecam na mączniaka, bo ona działa dobrze, ale krotko- dosłownie parę dni. te wspomniane wyżej trzymają parę tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Ja w tym roku po wielu namyslach zdecydowałem cindo plus 0.2l (tańsza wersja kendo)i do tego protendo 0.4 -0.5 zależy  od porażenia koszt od 150 do 170 zł zależy od zawartości protiokonazol 

Edytowano przez bravo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

A ja po staremu duett plus prochloraz Myslalem zeby dac setke kendo ale to za drogo troche wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Duet star w dawce 1 l + prochloraz będzie dobrym rozwiązaniem na t1 w pszenicy i pszenżycie? I do tego jeszcze dorzucilbym modusa 0.15 lub 0,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekaw jestem, ile razy jeszcze pojawi się pytanie o Duet Star + prochloraz 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

W tym roku na T1 w pszenicy mam w planie Delaro 1l/ha. Cena koło 800zł i przy 5l karta paliwowa 50 PLN, więc wyjdzie nieźle, a jakie macie doświadczenia ze skutecznością? 
Na T2 mam już Priaxor i miałem w planie dać go 1l/ha, ale w okolicy wyskoczył zamiennik Duettu Ultra w dobrej cenie i naszła mnie myśl na zestaw: Priaxor 0,7+ Dedal 497 0,33. Która kombinacja będzie lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jeśli Delaro dawać na T1 do dać dawkę 0,8-0,9l i dodać fenpropidyny 750g w dawce 0,3-0,4l. Do Priaxora zawsze jakiś triazol się przyda. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
losktos napisał:

polecają bo muszą coś polecać żeby nie wypaść z rynku. Do typowego T1 został im tylko Unix lub Vangard, co jest drogim rozwiązaniem i wielu rolników w to nie zechce iść. Po wycofaniu Tiltu nie mają nic budżetowego na T1. O ile Tilt nie był kompletny bo nie miał nic na podstawę, o tyle tak samo jest z tym turbo pakiem. Żeby to miało ręce i nogi trzeba by dołożyć prochloraz do tego. Wtedy z kolei cenowo jest nie za wesoło

Co byś polecił na T1 w pszenicy (Patras i Artist) w większości po rzepaku, Proline Max 1.1 l/ha, czy Track w takiej samej dawce + np. morfolina do tego ? Główne ukierunkowanie, to podstawa źdźbła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

Mam propozycję na T1 odpowiednik yamato 1,5l+ kendo 0,1l jak byście to ocenili???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497
yamato na t1 jest jednym z najgorszych zabiegów. ono w ogóle nie działa na podstawę źdźbła, i handlowca, który by mi to proponował odesłałbym gdzie pieprz rośnie i nie wpuszczał ponownie do domu, bo nie ma żadnej wiedzy.
yamato na t1 jest jednym z najgorszych zabiegów. ono w ogóle nie działa na podstawę źdźbła, i handlowca, który by mi to proponował odesłałbym gdzie pieprz rośnie i nie wpuszczał ponownie do domu, bo nie ma żadnej wiedzy.

Tak jeszcze dopisze już na przyszłość. Oprysk na t1, jak ma zadziałać i nie ma być to tylko wyrzucenie kasycw błoto, to musi zawierać chociaż jedną z poniższych substancji: protiokonazol boskalid cyprodynil bixafen ewentualnie metrafenon lub prochloraz, ale to już nie jest aż tak skuteczne jak te powyzej.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

A co w zamian na pszenzyto za mieszaninę na t1 mirage+tilt? I na t2 co dać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

To zostanę przy tym Artemisie raczej. Na T2 mam Artea warto coś dołożyć czy pryskać w pojedynkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Co będzie lepsze na t1?

1) Kendo 0.15 + Mondatak 0.7 + Tebu 0.7

czy 

2) Artemis 2l/ha

?

Edytowano przez Miran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17
wojt napisał:

A co w zamian na pszenzyto za mieszaninę na t1 mirage+tilt? I na t2 co dać? 

Artemis1.5l/h+0.15fenpropidyny(Tern,Andros itp.) i masz to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
42 minuty temu, tommmek napisał:

To zostanę przy tym Artemisie raczej. Na T2 mam Artea warto coś dołożyć czy pryskać w pojedynkę?

Sama Artea to tak średnio , jak plantacja będzie dobrze rokować to możesz dodać np. Priaxor(Harviga) 0,75 l/ha , nawat do 0,5  można zejść .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do Artei (notabene wycofanej z użycia, ze względu na zaw. propikonazolu), w T2 można z powodzeniem dołożyć azoksystrobiny ok. 150 g/ha. Koszt ok. 60 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Mnie zastanawia skąd tyle 1litrówek arteii na allegro było niedawno 😉
Oryginał czy podróba?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz86    23
Miran napisał:

Co będzie lepsze na t1? 1) Kendo 0.15 + Mondatak 0.7 + Tebu 0.7 czy  2) Artemis 2l/ha ? 1. Kendo nieporównywalnie lepiej poradzi sobie i zabezpieczy na dłużej przed mączniakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Zostało mi z tamtego roku trochę propikonazolu mam też duett  (epoksy+fenpro)i pytanie czy zmieszać tę środki czy to niema sensu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Co myślicie o Celsivo 0,4l + Unix 0,5l (fenpropidyna 300g + cyprodynil 375g) na pszenżyto w monokulturze. Wychodzi ok 125zł netto.

Czy może lepiej znane i polecane : fenpropidyna 300g + prochloraz 360g + tebukonazol 100g  ok 118zł netto ?

 

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Nic na choroby liści nie ma, bo cyprondynil chyba podsuszkowe choroby tak?  Fenpropidyna maczniak, brak na seproriozy itp?

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj