Polecane posty

losktos    356

Będzie T3? Czy ma być to T2/T3. Jeśli będzie T3, 1,3 l/ha wystarczy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

na chwilę obecną słyszałem o Protendo


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
18 minut temu, losktos napisał:

na chwilę obecną słyszałem o Protendo

Promino 300 (Helm)  zamawiałem, 190 zł/l netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
1 godzinę temu, losktos napisał:

Będzie T3? Czy ma być to T2/T3. Jeśli będzie T3, 1,3 l/ha wystarczy

przy t3 wystarczy tylko 1,3 w monokulturze ? a jeżeli ma być to t2/t3 to wystarczy 1,5 l ?

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053
Cytat

czysty protiokonazol w czym masz

Helm Polska Sp. z o.o.

Kanonik 300 EC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

@losktos dzięki wielkie za udzielenie odp. na wcześniejsze pytania ale mam jeszcze jedno, a która z tych opcji będzie lepsza w przypadku wspomnianej wcześniej monokultury T2/T3 Adexar Plus czy T2 Priaxor , T3 Osiris ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

sprawa monokultury to kwestia pierwszego zabiegu, bo najbardziej w takich stanowiskach narażona jest podstawa.

Co do T2 i T3 - na pewno co dwa zabiegi to nie jeden. Czasem w sprzyjających warunkach T2/T3 się udaje. Jeżeli zależy Ci na jakości to ja bym wybierał opcje z T3. Wszystko weryfikuje pogoda


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
Dnia 1.03.2020 o 20:42, loquito napisał:

Daj lepiej Duett Star 1l + Prochloraz 0,8-1l, Epoksykonazol będzie lepszy wyborem niż tebukonazol. 

Uczepiliście się tego duetu z prochlorazem w podobnej kasie zamiast fenpropimorfu i prochlorazu wyjdzie boskalid z proqualnozidem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Dnia 1.03.2020 o 17:20, SuperRolnik1 napisał:

Stosowałes już capalo z prochlorazem? Jakie efekty? Ja myślę dac 1l capalo i 0.8 prochlorazu.

w jarym chyba ze 2 lata temu a potem takiś traizol z priaxororem. Było dobrze.
Wziąłem capallo bo było w zeszłorocznej cenie a teraz niewiele tańszy jest duett/tango starr. Normalnie wziąłbym duett.
Patrz na substancje w środkach bo czy capallo i duett się tak mocno różnią??? Poza ceną.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
alvaroalvaro78 napisał:

Dnia 1.03.2020 o 20:42, loquito napisał:

Daj lepiej Duett Star 1l + Prochloraz 0,8-1l, Epoksykonazol będzie lepszy wyborem niż tebukonazol. 

Uczepiliście się tego duetu z prochlorazem w podobnej kasie zamiast fenpropimorfu i prochlorazu wyjdzie boskalid z proqualnozidem

W tym sezonie presja mączniaka jest b.silna i boskalid z proquinazidem nie jest mocną opcją jeśli chodzi o działanie interwencyjne i wyniszczające.. Zapobiegawczo tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
1 godzinę temu, Nikita_Bennet napisał:

w jarym chyba ze 2 lata temu a potem takiś traizol z priaxororem. Było dobrze.
Wziąłem capallo bo było w zeszłorocznej cenie a teraz niewiele tańszy jest duett/tango starr. Normalnie wziąłbym duett.
Patrz na substancje w środkach bo czy capallo i duett się tak mocno różnią??? Poza ceną.

Sam duet nie ma porównania do Capalo. Jeśli już to duet z prochlorazem.

W capalo jest metrafenon - nieco lepszy na podstawę od prochlorazu i oddziałuje dodatkowo na mączniaka. Prochloraz trochę pomaga w septoriozie. I chyba tyle różnic


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

A czy 1,5 l na ha capalo wystarczy na pszenice po pszenicy ? Na t 2 najprawdopodobniej pójdzie adexar .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
2 godziny temu, losktos napisał:

Sam duet nie ma porównania do Capalo. Jeśli już to duet z prochlorazem.
W capalo jest metrafenon - nieco lepszy na podstawę od prochlorazu i oddziałuje dodatkowo na mączniaka. Prochloraz trochę pomaga w septoriozie. I chyba tyle różnic

ja podszedłem wtedy cenowo i teraz też tak podchodzę, ma mieć tyle samo fenprocośtam i tyle samo prochlorazu  co w 1 litrze duetu i 1 litrze prochlorazu ( z reguły po  0,8 starczało ale u mnie zimy nie było). Cena wtedy wyszła podobna za capallo co za duet gdzie to ostatnie musiałbym brać ze sklepu internetowego. Teraz też trafiłem resztki z zeszłego roku. 
 

 

3 godziny temu, mraukot napisał:

W tym sezonie presja mączniaka jest b.silna i boskalid z proquinazidem nie jest mocną opcją jeśli chodzi o działanie interwencyjne i wyniszczające.. Zapobiegawczo tak.

Myślałem i o tym ale lokalnie nikt nie prowadzi tego więc zakupy z neta a jak pytasz to każą czekać. Za miesiąc to ja nie będę szukał środków bo mam urwanie z robotą w tym roku. Zostanie więc to co pisałem wcześniej.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

Co z tym Turbo Pakiem od Syngenty warto to stosować w pszenżycie z mocnym porażeniem mączniakiem.


Mam właśnie tygodnik i jest reklama ze fenpropidyna zawarta w Tern 750EC jest wspaniała prof. dr hab. Marek Korbas zachwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

panowie na t1 w pszenzycie i zycie ozimym chce dac tebukonazol 0.7l + prochloraz. 0,8l + fenpropidyna 0.35l? bedzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

Artemis 450 ec  prochloraz 200g tebukonazol 100 fenpropidyna 150 czy to warte 170 zł na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Flexity 300 , ale kupić solo będzie ciężko , przeważnie do paków jest dodawany . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj