Polecane posty

miwigos    3395

Ja daje 1,5 czyli pełana dawka,co z tego że zaoszczedze pare zlotych przyjdzie presja i nic to nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Jeśli to monokultura zbożowa to nie oszczędzaj, zwłaszcza T1. Wejdą Ci choroby podstawy zdzbla i będziesz sobie później pluł w brodę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a jaką dawkę dać na T1 Capalo jeśli monokultura zbożowa i to kilkuletnia, mam też pszenice po pszenicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

2 litry ale jak pszenica bedzie po 1000 to tylko 3 kwintale

Edytowano przez Anetka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Czesto kiedys dawalem na T1 0.8l Tilt Turbo + 0.8l jakis Prochloraz. Tilta juz nie kupi. A gdyby teraz takie rozwiazanie 0.8l Duet Star i 0.8l jakich procloraz. W moim przypadku wyjdzie po 0.83l na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
16 minut temu, andrzej1988 napisał:

Czesto kiedys dawalem na T1 0.8l Tilt Turbo + 0.8l jakis Prochloraz. Tilta juz nie kupi. A gdyby teraz takie rozwiazanie 0.8l Duet Star i 0.8l jakich procloraz. W moim przypadku wyjdzie po 0.83l na ha

Duet i prochloraz jak najbardziej ok. Mamy w duecie 2 substancje z Capallo i w bardzo fajnej cenie one wychodzą. Jednak niestety pozbywamy się w tym połączeniu Metrafonenonu który jest typowo na podstawę zdzbla. Jeśli więc są to stanowiska gdzie zboża były długo np. 4 lata z rzędu to szukał bym w dobrej cenie Capallo 1,5 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
8 minut temu, andrzej1988 napisał:

prochloraz tez jest na podstawe źdźbła ale zapewne słabszy

Dokładnie tak. Przy dużej presji, tym bardziej jeśli w ubiegłych latach zabiegi nie były mocne to mógłby wystąpić problem. 

Edytowano przez kamil2963

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
42 minuty temu, andrzej1988 napisał:

Czesto kiedys dawalem na T1 0.8l Tilt Turbo + 0.8l jakis Prochloraz. Tilta juz nie kupi. A gdyby teraz takie rozwiazanie 0.8l Duet Star i 0.8l jakich procloraz. W moim przypadku wyjdzie po 0.83l na ha

I jak to cenowo wychodzi ? Duet plus prochloraz ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Anetka1 napisał:

nie mozesz dac mniej jak w instrukcji bo ci dopłaty okroją a jeszce mandat ci ci z ochrony roślin dołozą chba ze w rejestrze napiszesz 1,2 a zastosujesz 0,5 to wtyedy nikt sie nie nedzie czepiać

Bzdura. Jak najbardziej, można obniżać dawki jak również tworzyć wszelakie "miksy", ale NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Jedynie czego Ustawa nie dopuszcza, to przekroczenia max. dopuszczalnej dawki z etykiety - instrukcji danego preparatu.


kamil2963 napisał:

16 minut temu, andrzej1988 napisał:

Czesto kiedys dawalem na T1 0.8l Tilt Turbo + 0.8l jakis Prochloraz. Tilta juz nie kupi. A gdyby teraz takie rozwiazanie 0.8l Duet Star i 0.8l jakich procloraz. W moim przypadku wyjdzie po 0.83l na ha

Duet i prochloraz jak najbardziej ok. Mamy w duecie 2 substancje z Capallo i w bardzo fajnej cenie one wychodzą. Jednak niestety pozbywamy się w tym połączeniu Metrafonenonu który jest typowo na podstawę zdzbla. Jeśli więc są to stanowiska gdzie zboża były długo np. 4 lata z rzędu to szukał bym w dobrej cenie Capallo 1,5 l

Metrafenon to typowa substancja przecwko mączniakowi. Na łamliwość podstawy ma skuteczność na poziomie prochlorazu, a przeciwko fuzaryjnej zgorzeli działa słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

gdzies czytalem ze epoksykonazol tez w jakims stopniu działa na podstawe. Musiałbym znalezc ten artykuł. Tocata Duo tez dziala na podstawe źdźbła wg etykiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niby tak, ale to bardziej działanie "marketingowe" 😉 Z triazoli najsilniejszy jest protiokonazol, jakieś tam działanie wykazywał też kiedyś flusilazol. Liderem jak do tej pory, pozostaje cyprodynil. Apropo's prochlorazu, to raczej już nie jest dostępny chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
2 godziny temu, andrzej1988 napisał:

Czesto kiedys dawalem na T1 0.8l Tilt Turbo + 0.8l jakis Prochloraz. Tilta juz nie kupi. A gdyby teraz takie rozwiazanie 0.8l Duet Star i 0.8l jakich procloraz. W moim przypadku wyjdzie po 0.83l na ha

Dokładnie tak samo robiłem i też mam dylemat co teraz zrobić. Też zależy mi na ekonomicznej ochronie podstawy zdzbla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
1 godzinę temu, mraukot napisał:

Niby tak, ale to bardziej działanie "marketingowe" 😉 Z triazoli najsilniejszy jest protiokonazol, jakieś tam działanie wykazywał też kiedyś flusilazol. Liderem jak do tej pory, pozostaje cyprodynil. Apropo's prochlorazu, to raczej już nie jest dostępny chyba...

na pewno jeszcze można gdzieś dostać prochloraz ale cena bardzo poszła do góry, jeszcze rok temu kupowałem po 60zł za 1l a teraz trzeba dać ponad 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

ASF ptasia grypa Rosja Ukraina - strach mocno inwestować w pszenicę. Da radę zrobić pierwszy zabieg w miarę dobrze za mniej jak 100zł?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Co byłoby lepsze na T1 w życie hybrydowym (cześć po jęczmieniu jarym, część po życie z pociętą słomą a część po łubinie) . Rozważam:

1. 1 litr  Boogie xpro

2. 1,2 litr Capalo

3. 1 litr Duett Star + 0,6 litr mirage 

Edytowano przez michaszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
5 godzin temu, andrzej1988 napisał:

prochloraz jeszcze jest dostepny. Jeszcze jest do kupienia

Gdzie?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

w grudniu kupowałem w dlaroślin, albo rolno-ogrodniczy -> pakos ale chyba też resztki. Podzwoń popytaj.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy można zmieszać Praxior z Tazerem na T2 w jarym jęczmieniu? Mam mało pola i Tazera mi zostanie po T3 w pszenicy. Na T1 pójdzie Tilt i Mirage (wiem, że Tilt wycofany ale ostała mi się nie otwierana butelka, która miała iść w 2019 na pszenicę ale warunki pogodowe nie pozwoliły opryskać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Myślicie że litr boogie wystarczy? Na t2 planuje elatus erę chociaż na 1/3 areału, chyba że dostanę jeszczę gdzieś tocatę duo, albo macie jakąś fajną rozsądną mieszankę z epoksykonazolem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj