Polecane posty

west    46

Po co bijecie pianę o całość ochrony, radzę się narazie skoncentrować na T1. Sukces zależy od obserwacji i przebiegu pogody, nieraz wystarczą dwa zabiegi ale z doświadczenia wiem że zazwyczaj kończy się na trzech. Co do oszczędności w przejazdach to i tak w okolicach kłosa jedzie się na szkodniki typu skrzypionka lub mszyce więc założenie że dwa razy pojawię się na polu to złudne nadzieje. T1 to 50% sukcesu + kształtowanie plonu (skracanie i mikronawozy), reszta zależy od wielu czynników. Można wprawdzie założyć ekstra ochronę za grubą kasę tylko po co przepłacać, obserwacja i jeszcze raz obserwacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

bumper 0.5l +leander 0.5+ lMirage 1l

Bedzie dobrze ?


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

fandango stosuje się na liśc flagowy jak każdy preparat zawierający w swym składzie strobilurynę ,substancje te działają głównie zapobiegawczo ,a wmniejszym stopniu wyniszczająco.ale każdy robi jak uważa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

e1leex Twój pomysł jest 4zł na ha droższy i wprowadzasz 75g triazolu a w bumperze 125g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

e1leex nie rozumiem Twojego ostatniego postu propikinazol podobno wzmacnia dzialanie innych substancji a nie rozkłada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Przed chwila wykombinowalem cos takiego alert 0.7 l + leander 0.7 .Dość wysokie dawki obu środkow alert dobrze powinien sobie poradzic z chorobami podstawy źdźbła a leander z mączniakiem koszt ok. 120 zł. A może lepsze by było tilt turbo 0.7l+mirage 0.7l koszt taki sam spektrum dzialania raczej tez co bedzie skuteczniejsze? Jest to zabieg na pszenzyto na t2 przewiduje falcon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

sławek może pomyliłeś Fandango z Prosaro które bardziej na T3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

nie pomylilem fandango.prosaro polecaja na stanowiskach podatnych na fuzarioze.u mnie sie sprawdzilo stosowane na poczatku kloszenia fandango.napisalem jak dzialalo nie sugerowalem sie teoriami.fandango nadaje sie na stanowiska gdzie byl dobry przedplon nie zbozowy.prosaro bardziej na monukulture

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Po ile płaciliście za Wirtuoza? Zalecana dawka to od 0,75-1,25. To można dać 1litr czy lepiej 1,25? Dodam że następny zabieg będzie jak będzie zaczynała się kłosić pszenica czy też pszenżyto i pójdzie seguris lub może menara plus olimpus lub sam olimpus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Po ile płaciliście za Wirtuoza? Zalecana dawka to od 0,75-1,25. To można dać 1litr czy lepiej 1,25? Dodam że następny zabieg będzie jak będzie zaczynała się kłosić pszenica czy też pszenżyto i pójdzie seguris lub może menara plus olimpus lub sam olimpus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Jak nastepny zabieg na kłos to pełna dawke daj. Oceni ktos mój plan ochrony pare postów wstecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Po ile płaciliście za Wirtuoza? Zalecana dawka to od 0,75-1,25. To można dać 1litr czy lepiej 1,25? Dodam że następny zabieg będzie jak będzie zaczynała się kłosić pszenica czy też pszenżyto i pójdzie seguris lub może menara plus olimpus lub sam olimpus

ceny wirtuoza na ten rok nie znam.jakies 2 lata temu 5l kosztowalo 600 zl.też sugerowalbym pelna dawke w technologii dwuzabiegowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Ceny netto ;Aviator 5l 1120 , Pakiet Aviator +Fandango 15+15 4920. Korzystniej wychodzi w pakiecie . Gość twierdzi , że to przymiarka i czekają aż konkurencja się odkryje -może jakiś upust za wieloletnią współprace . Zobaczymy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

moze firmy obniza ceny na nowosci.aviator i fandango w pakiecie 5 l proponowano mi w cenie 1735 brutto.chce zobaczyc jakie sa u was propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Tanio wychodzi, jeśli jego działanie bedzie takie jak zachwalają. Oferta adissa wychodzi drożej nawet przy 15l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to fandango + aviator to na t1 i t2 na zmianę czy w mieszance? taki mix generuje koszt rzędu 350zł/ha, a gdzie t3? i co robić jeśli już teraz na liściach są widoczne plamki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj