Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

10087 odpowiedzi na ten temat

#9061 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 11 marzec 2017 - 15:03

Zabiegi fungicydowe

Cichy5540 czyli Twoja ochrona kosztuje pewnie ok. 550-600zł/ha ? 10 czy 11 ton z ha nie jest czymś ponad przeciętnym na glebach klasy I, II czy III, wiem bo sam mam takie. Robie ochrone w podobnych pieniądzach (ok.50-80zł taniej) i zastanawiam się czy warto.

Edytowany przez John175, 11 marzec 2017 - 15:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 16:31
  •  

#9062 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 11 marzec 2017 - 15:40

Zabiegi fungicydowe

Te 10-11 ton to średnia z wiekszych areałów czy z działek po 10 ha?  Jeśli średnia  to szacun.

Ja na podobnych glebach doszedłem do wniosku że lepiej mi się opłaca celować w ok.9 ton. Nawożenie ok 170 kg N ochrona fungi + herbicydy  za ok 450 Pln/ha jedno skracanie, i wieksza pewność co do tego że 9 ton bedzie. Oczywiście można celować w 11 ale w moich warunkach gdy zabraknie wody to i tak kończy się na 9. 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#9063 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 11 marzec 2017 - 16:08

Zabiegi fungicydowe

Mieszkam w dolinie dolnej Wisły defakto 300m od więc mam dość dobry dostęp do wody od dołu nawet podczas suszy.  Średnia na gospodarstwo (98ha) to 7,5 tony najgorsze lata a najlepsze 10,8-11 ton czy jest to ponad przeciętnę? NIe, obok mnie Gzela ma w jednym rozłogu około 530ha, isą lata że ma średnią ponad 10,5tony. więc potęcjał jest spory. Koszt to ponad 600 zł same fungicydy a cała chemia zamyka sie w 950 zł, czy warto uważam że tak, kiedyś zastosowałem jeden przejazd opryskiwacza mniejsze dawki w T2 i T3 (poprostu zabrakło mi troche środków na ostatnią ścieżke) efekt był taki że sypało minimalnie mniej (patrząc na zbiorniki kombajnu) ale jeśli chodzi o parametry to już niestety gęstość była dużo słabsza, białko też, a ogólny wskaźnik sedymentacji wskazywał na pszenice paszową a że mieszkam 80km od portu to cyny za konsumpcje są średnio o 40-80zł a w niektórych latach nawet 100-120zł wyższe.  łatwo policzyć  że paszowa sie nie opyla, jak już napisałem że przy gęstym łanie i wilgoci nie da sie utrzymać tego bez ochrony na tym poziomie to wolę mieć spokojną głowe że mam w magazynie całą partie jednolitej konsumpcji niż martwić sie o gęstość ziarna (wymagana od jakiegoś czasu przy paszowych zbożach). Jak najbardziej rozumiem że nie w całej polsce są takie ceny i warunki jak u mnie dlatego każdy musi usiąść i policzyć. czysta matematyka

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Niespodziewane przymrozki? zobacz »

•  

#9064 Share denzi123

denzi123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 marzec 2017 - 17:15

Zabiegi fungicydowe

cichy5540 w podobnej cenie twojego T1 mamy Boogie z SDHI, stosowałeś może?, jak tak to napisz w czym mieszanka Capalo i prochlorazu jest mocniejsza. No bo tam mamy mocne SDHI  na podstawę a w Twojej mieszance trochę słabsze ale za to dwa substancje zwalczające choroby podstawy. 

#9065 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 11 marzec 2017 - 18:01

Zabiegi fungicydowe

Boogie  jest bdb środkiem, jak wypada porównującz Capalo nie wiem ale pewnie równie dobrze, kto wie może nawet lepiej,pewności nie ma, problem w tym że niestety w mojej okolicy ciężko go dostać w pakiecie Univo z Fandango a kupując solo kosztuje ciut więcej co mieszanka Capalo + Prochloraz. To drugi ze srodków który wprowadzę za rok

#9066 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1538 postów

Napisany 11 marzec 2017 - 18:32

Zabiegi fungicydowe

Nie mów że univo pak jest problem kupić

#9067 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 11 marzec 2017 - 18:51

Zabiegi fungicydowe UnivoXpro w pakietach na 10ha u moich dostawców tak

#9068 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisany 11 marzec 2017 - 19:35

Zabiegi fungicydowe Powiedz mi jak robią niektórzy 4 zabiegi fungicydowe to kiedy idzie ten 4 między T1 a T2?

#9069 Share loquito

loquito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 608 postów

Napisany 11 marzec 2017 - 19:37

Zabiegi fungicydowe

Raczej to takie mocno opóźnione T3. 

#9070 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 11 marzec 2017 - 21:24

Zabiegi fungicydowe

T1 idzie w trakcie krzewienia, T2 2 tyg po pierwszym kolanku, T3 na wyjście liścia flagowego, T4 tradycyjnie na kłos (obowiążkowo strobiluryna lub SDHI) .  Wszystkie zabiegi muszą być odpowiednio dopasowane do terminu, pogody no i warunek  najważniejsza jest odmiana, musi być  o dużym potencjale plonowania i w miare późna , ale na ten temat musze jeszcze pojeździć i posłuchać więc nie będe pisał jak nie wiem dokońca

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9071 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 11 marzec 2017 - 21:38

Zabiegi fungicydowe

Jaki jest Twój rekord plonu pszenicy z ha? Chodzi o rekord, nie o średnią z gospodarstwa.

#9072 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 11 marzec 2017 - 21:46

Zabiegi fungicydowe

rekordu nie znam ale myśle że na najlepszych kawałkach 12 jest pobite, ale to było może z 2 razy i na niewielkim areale 

#9073 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 11 marzec 2017 - 22:35

Zabiegi fungicydowe

U mnie rekord to 7900 kg/ha prawie B)

IV klasa

180N+ -

3 x grzyb

stanowisko po zbożach.

To tak ogolnie, o skracaniach itp itd nie pisze.

#9074 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 11 marzec 2017 - 23:08

Zabiegi fungicydowe

Może nie w temacie ale dodam swoje 3 grosze :) Plon plonem ale ja osobiście nie chciał bym jeść chlebka z pszenicy po 4 zabiegach fungicydowych do tego inne zbiegi i wychodzi cała tablica Mendelejewa. Jutro niedziela tak że w większości domów będzie rosołek z makaronem i teraz pomyślcie czy chcecie jeść go z makaronem z własnej pszenicy ? Smacznego :)

#9075 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 11 marzec 2017 - 23:20

Zabiegi fungicydowe

Jeśli do normalnych 3 zabiegów dołożysz czyszczący T0 to wiele sie nie zmieni. W pszenicy słabo chronionej będą się rozwijać choroby czego skutkiem są mykotoksyny będące gorszymi truciznami od pozostałości.

Generalnie twoje obawy rozumiem ale uwierz że jemy dużo gorsze świństwa i nikt się nie skarży  

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#9076 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 12 marzec 2017 - 08:48

Zabiegi fungicydowe

Ulmi masz racje.

A ziemniaki? ilez to chemi idzie w nie , oprysków z 10X :ph34r: i co? tez zdrowe?

Zdrowa zywność była 30 lat temu a nie teraz , stąd teraz ludzie chorują na nowotwory i inne choroby.

#9077 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 12 marzec 2017 - 10:12

Zabiegi fungicydowe

Chętnie wyprodukuje ekologiczną pszenice bez nawozów i oprysków na grzyba, robaka i nawet chwasty i zbiore te 3-4tony z ha jeśli ktoś mi ją skupi za cene 2500zł/t...
Przypier...ają się wszyscy do rolników a tak naprawdę to przetwórcy najbardziej trują dodając to "E", emulgatory, wzmacniacze smaku i inne kwasy do gotowego już produktu!!! Pszenica czy inna roślina w polu zdąrzy "wydalić" po części tą chemie a gotowy produkt w paczce już nie!!! Myślcie pseudo ekolodzy!
I poza tym jak wam tak na środowisku zależy to na piechotę zaginajcie do tych marketów z plastikowym żarciem!

Jeśli ktoś zna się na ekonomii i gospodarce to wie, że to nie rolnik decyduje o tym co produkuje tylko konsument, który chce kupić chleb za 2zł w markecie- a rolnik dostosowuje się do zapotrzebowania i produkuje pszenice po 600-700zł/t.

#9078 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 12 marzec 2017 - 10:50

Zabiegi fungicydowe

John175 - cała prawda, to nie rolnik truje a przetwórca. Tak jak piszesz , roślina sama przerobi i wydali chemie a przynajmniej będzie bez różnorodnych patogenów których nie da sie uniknąć właśnie bez ochrony! 

#9079 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2322 postów

Napisany 12 marzec 2017 - 10:51

Zabiegi fungicydowe

T1)

a) capallo 1,4-2l

B) capallo 1,2l + 0,5 tebu

c) unix 0,6 + tilt 0,6

T2)

a) fandango 0,7l + boogie 0,7l

T3)

a) osiris

Co o tym sądzicie jakies inne propozycje? w T1 co bd lepsze? odmiana Julius, Hondia, Delewar

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9080 Share bizonlukaszZ056

bizonlukaszZ056

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport