Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

A co jeżeliby zastosować Falcon 460 EC na t2/t3 w pszenicy i pszenżycie ? 

Jest to kompromis między ceną a jakością ?

spiroksamina (związek z grupy ketoamin) - 250 g w 1 litrze środka,

tebukonazol (związek z grupy triazoli) - 167 g w 1 litrze środka,

triadimenol (związek grupy triazoli - 43 g w 1 litrze środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

pisane bylo wiele razy że falcon za ta cene nie oplaca sie lepiej chociażby duet ultra bądź troche drozej ale naprawdę dobry zabieg priaxor-em


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18
Dnia 19.04.2019 o 09:33, jackowski11 napisał:

Panowie, pryszczecie czy czekacie na deszcz?

Czy w obecnych warunkach pogodowych (susza) wskazane jest jeszcze "stresowanie" roslin w postaci zabiegów fungicydowych?
Jakie moze miec to negatywne skutki?
W pszenicy widać pożółkłe dolne liście, ale czy to sprawka grzyba czy pogody.

Zawsze jest wieksze ryzyko że oprysk moze zaszkodzic i przypalic roslinie szczegolnie w mieszaninach

Dnia 18.04.2019 o 21:59, MarcinC360 napisał:

Tak się zastanawiam czy w pszenicy po dobrym przedplonie (groch) da radę sam Duett Star 1l/ha? Patrzyłem na tabele skuteczności s.a.  to po trochu na wszystko co trzeba działa.

Lub 375g fenpropidyny + 450g prochlorazu. To według tabeli jeszcze lepsza ma skutecznosc.

z tego co się orientuje to fenpropidyna działa lepiej na zwalczanie mączniaka od fenpropimorfu z Duettu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188
michal1993 napisał:

Panowie co sądzicie o takiej mieszaninie Corbel 750 w ilości 0,8l/ha do tego prochloraz 500 w ilości też ok 0,8l/ha na T1? Miał być Tilt zamiast Corbela ale Tiltem jechałem na jesieni i stąd pytanie czy taka mieszanina ma sens? Corbel mogę wymienić, bo jeszcze nie kupiony, prochloraz już mam.

doradzono mi to samo z tym że mniejsze dawki a czy mieszanka dobra to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

0,8 Corbelu za dużo. Po cholerę tyle fenpropimorfu ? Weź tego "doradcę" wyślij sprzedawać majtki, a nie ŚOR. Standardowa dawka samego fenpropimorfu to 375 g. s.cz./ha, czyli 0,5l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Czy na t2 tazer 0,5 +soprano 0,8 wystarczy w pszenicy i jeczmienu ozimy ,t1 było 3.04 i się zastanawiam czy nie zrobić go w jeczmienu w tym tygodniu i w pszenicy na jednym kawałku bo chyba septorioza ją wzięła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Fakt, ale w tym sezonie jeszcze wszystkie triazole można stosować.. Apropo's epoksykonazolu, to sytuacja dokładnie taka sama jak z prochlorazem.. sępy planują się obłowić podnosząc cenę, więc teoretycznie epoksykonazol jest trudno dostępny, chociaż dystrybutorzy mają spore zapasy z ubiegłego roku, ale czekają na wzrost ceny 😈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Witam, co myślicie o propozycji agroloku na T2 Inovor 0,7l/ha (cena 178zł/litr), i niby po inoworze nie trzeba robić T3😂. Planowałem adexar plusy 1,25l/ha (cena litra 127zł). Pszenica patras i Linus uprawy intensywne 200kg N, po rzepaku i kukurydzy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Ja z kolei bym odjął soligor a dodał azoksystrobine 150g + epoksykonazol 100g lub Menara 0.5l zamiast epoksykonazolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

sądząc po cenie soligora kolega ma na oku nisko budżetowa ochrone a tu wyskakuje z epoksy i azoksystrobina gdzie mi w tamtym roku t2 przy takich substancjach wyszlo ok 200 zl/ha


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

To pewnie Cię sprzedawcy lubią skoro tyle płacisz za środki. 
100g epoksykonazolu to koszt 90zł + 150g azoksystrobiny to koszt 60zł co daje 150zł/ha
0,5l Menary to koszt 80zł + 150g azoksystrobiny to koszt 60zł co daje 140zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

epoksy miałem w duecie ultra a tam jeszcze cos jest chyba tiofan metylowy ale plantacje nawet wyglondaly dobrze to chcialem zrobic dobre t2 i dokupilem tazer i wszystko w malycha opakowaniach dlatego może taka cena a teraz jezt peoblem z epoksy solo z zabiegu bylem bardzo zadwolony


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Więc nie pisz  "wyskakuje z epoksy i azoksystrobina ". Poza tym podając ceny liczyłem koszty zabiegów na podstawie cen opakowań 1l. W tamtym sezonie można było również zrobić w takich cenach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, loquito napisał:

Ja z kolei bym odjął soligor a dodał azoksystrobine 150g + epoksykonazol 100g lub Menara 0.5l zamiast epoksykonazolu.

Tylko czyste epoxy dostać graniczy z cudem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Tak masz rację, ale można kupić Duett Ultra lub jego tańszy zamiennik Intizam i dać 0,5l. Ewentualnie Menara. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj