Polecane posty

marian_machler    326

Zauważcie że w litrze Duetu Star jest "tylko" 84 g. epoksykonazolu, w Tilcie zaś pełna dawka 125 propiko. Ja będę dawał Proline Max 1l/ha, ale braknie mi na jakieś 0,8 ha i też myślę nad opcją prochloraz + duet, albo prochlor + tilt. W ostateczności budżetowo prochloraz z samym propikonazolem (Bumper Super), będzie porównanie do Proline'u, bo na tym samym polu 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Ja jak robię grzybówkę to zawsze staram się aby nocą było powyżej 5°C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Panowie mam jeszcze dylemat Czy Tilt + Prochloraz w dawce 1+0,7 czy lepiej wirtuoza w dawce 1 l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Zależy jak cenowo to wychodzi, ale skłaniałbym się w stronę Wirtuoza, chociażby ze względu na zawartość proquinazidu.. Substancja o wiele bardziej innowacyjna niż fenpropidyna. Reszta, czyli prochloraz praktycznie ta sama ilość, tebu porównywalne z propiko w T1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
8 godzin temu, dralo5 napisał:

Panowie mam jeszcze dylemat Czy Tilt + Prochloraz w dawce 1+0,7 czy lepiej wirtuoza w dawce 1 l?

1 l wirtuoza może być mało. Jak nie ma mączniaka to może być wirtuoz, jak jest zdecydowanie lepiej tilt z prochlorazem


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
4 godziny temu, losktos napisał:

1 l wirtuoza może być mało. Jak nie ma mączniaka to może być wirtuoz, jak jest zdecydowanie lepiej tilt z prochlorazem

hmm, rzepaki u nas niskie i dopiero to rusza. Zastanawiam się teraz dać: 0,5tebukonazolu+0,5topsinu+1kg agrochelatu+0,5stabilanu+(cypermetryna lub chloropiryfos), ewentualnie na jednej działce spróbować jeszcze dodać 0,1modusa. Jakieś uwagi? W sensie nic nie uszkodzę w roślinach lub czy się zważy w opryskiwaczu? Akurat te środki mam.
Bo dwa razy lecieć to nie bardzo się chce.
Na płatek poszłoby 0,5tebu+0,5topsinu+proteus (no chyba że jeszcze jakieś fungicydy wygrzebie).
 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Inovor 0.5l +Keypro 0.5l cztery substancje powinno być ok co sądzicie celuje w 8t azot 180-200kg na ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

piszcie jakie substancje sa w tych środkach to będziecie mieli wiecej podpowiedzi a nie wymysla jakiej dziwne nazwy a ty lataj po internetach szukaj co tam jest


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Fluksapyroksad 15g

Piraksostrobina 100g

Propikonazol 65g

Cyprokonazol 50g

Dawki na hektar albo cyprokonazol wyrzucić a resztę zwiększyć o 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Odnośnie tego tiltu + prochloraz w dawce 1+0,7l/h oraz Wirtuoza w dawce 1l/ha to cenowo się przedstawia tak:
Tilt+ prochloraz 1+0,7 cena na ha wynosi  równiutko 150 zł/ha 
Wirtuoz  w dawce 1l/ha wynosi też 150 zł/ha
Z tym że Syngenta oddaje podobno 10 % wartości z faktury za Tilt to zabieg Tilt + Prochloraz wyszedłby nie 150 a 140 zł/ha

Ale wiecie Panowie mam do opryskania 37 ha wiec niby roznica po zwrtocie od syngenty  ok 380 zł ale nie chodzi o te 380 zł taniej tylko aby zabieg był udany. Wiem że można wykonać zabiegi i powyżej 200 zł /ha ale przy tej suszy co jest i była jesienią to nie wiem czy warto u mnie inwestować w zabiegi powyżej 200 zł ha na T1.

A czym prysnąć plantacje nasienne Wirtozem w dawce 1,25 l/ha czy lepiej jakiś Input w dawce 1 l.ha?

Edytowano przez dralo5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

Na T1 w pszenicy po pszenicy lepszy będzie wirtuoz w dawce 1.1 litra,  czy capalo 1.5 litra 

Chyba,  że Boogie , przy zakupie 15 litrów wychodzi 166 zł za litr,  dać 1.2 i by załatwilo sprawę 

 

Edytowano przez mj23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Ja bym wolał Capalo, a boogie w tej cenie tym bardziej.

Co do samego wirtuoza, gdybym już miał się decydować na zabieg w jego stylu to wolałbym Artemis. W dawce 1,5 l będzie zbliżona ilość substancji co w 1 l wirtuoza, a cenowo wyjdzie ok 20 zł taniej. Do tego w artemisie jest morfolina, jak dla mnie bardziej pożądana w T1 niż proquinazid (chyba że nie ma mączniaka)

 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

1.5 Artemisa nie będzie za mało?  W zaleceniach ma 2l na hektar . Najbardziej mi chodzi o podstawę źdźbła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

2l Artemisa na ha to wychodzi cenowo 167 zł/ha a skład w 2 l/ha to:
Prochloraz (substancja z grupy imidazoli) - 400 g/l
Tebukonazol (substancja z grupy triazoli) - 200 g/l
Fenpropidyna (substancja z grupy morfolin) - 300 g/l
A jak dałbym Faxer (prochloraz) + Spekfree 430 (tebukonazol) + Andros 750 (fenpropidyna) w dawkach 0,9+0,5+0,4
Prochloraz (substancja z grupy imidazoli) - 405 g/l
Tebukonazol (substancja z grupy triazoli) - 215 g/l
Fenpropidyna (substancja z grupy morfolin) - 300 g/l
I cenowo wychodzi 141 zł ha
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Panowie co sądzicie o takiej mieszaninie Corbel 750 w ilości 0,8l/ha do tego prochloraz 500 w ilości też ok 0,8l/ha na T1? Miał być Tilt zamiast Corbela ale Tiltem jechałem na jesieni i stąd pytanie czy taka mieszanina ma sens? Corbel mogę wymienić, bo jeszcze nie kupiony, prochloraz już mam.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Tak się zastanawiam czy w pszenicy po dobrym przedplonie (groch) da radę sam Duett Star 1l/ha? Patrzyłem na tabele skuteczności s.a.  to po trochu na wszystko co trzeba działa.

Lub 375g fenpropidyny + 450g prochlorazu. To według tabeli jeszcze lepsza ma skutecznosc.

Edytowano przez MarcinC360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Panowie, pryszczecie czy czekacie na deszcz?

Czy w obecnych warunkach pogodowych (susza) wskazane jest jeszcze "stresowanie" roslin w postaci zabiegów fungicydowych?
Jakie moze miec to negatywne skutki?
W pszenicy widać pożółkłe dolne liście, ale czy to sprawka grzyba czy pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Ja czekam na deszcz. Bo jeśli on nie przyjdzie to pszenica i tak nie wyda powyżej 3 ton o ile cokolwiek coś da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
23 godziny temu, MarcinC360 napisał:

Tak się zastanawiam czy w pszenicy po dobrym przedplonie (groch) da radę sam Duett Star 1l/ha? Patrzyłem na tabele skuteczności s.a.  to po trochu na wszystko co trzeba działa.

Lub 375g fenpropidyny + 450g prochlorazu. To według tabeli jeszcze lepsza ma skutecznosc.

Duet powinien sobie poradzić


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj