Polecane posty

Miro010    10
8 minut temu, andrzej1988 napisał:

To już lepiej Tazer kupić za 99 zł litra i ta sama substancja

No fakt jeden ząb w jakich dawkach zastosować tilt + tazer? lub tilt+ prochloraz? 

Edytowano przez Miro010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co można dać w pszenżycie na t1,t2 plon w jaki celuje to  5 ton , wczesniej dawałem prochloraz+fenpropidyna ale prochloraz strasznie podrożał czym można zamienić te substancje i co wy dajecie na zabiegi fungi w pszenzycie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44
Dnia 7.03.2019 o 21:19, loquito napisał:

Po promocji 90% ceny. Bez względu na to czy kupisz 1l czy 50l. 

Promocja taaa fajnie...tylko niech ktoś przeczyta regulamin co syngenta może robić z naszymi danymi. Ta promocja zwróci sie im 3 razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze aż przeczytałem regulamin (co rzadko robię) i nic tam nie wyczytałem o naszych danych. Chyba że dobrowolnie zaznaczysz chęć ich przekazywania to pretensje sam do siebie. Jeśli regulamin mówi co innego proszę o poprawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
10 godzin temu, Szczerbatek902 napisał:

co można dać w pszenżycie na t1,t2 plon w jaki celuje to  5 ton , wczesniej dawałem prochloraz+fenpropidyna ale prochloraz strasznie podrożał czym można zamienić te substancje i co wy dajecie na zabiegi fungi w pszenzycie???

Na 5 ton to niczym nie trzeba pryskac, ewentualnie jeden zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Miałem dawać na t1 unix 0,7 plus tilt turbo 0,7 ale zastanawiam się czy nie dać unix 0,7 i 0,8 bumper super, wyszłyby 2 substancje na podstawe a i reszta ok,cenowo podobnie tylko czy lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Cyprodynil nie potrzebuje dodatku prochlorazu na podstawę źdźbła, ale przy niskiej presji ze strony mączniaka można zastąpić Tilt Bumperem Super. Tylko czy ma to sens...? To lepiej już 0,5 l. Bumpera 250 (sam propikonazol) w pełnej dawce 125 g. s.a./ha (0,5 l.) Będzie taniej niż Tilt, ale też słabio z mączniakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

panowie a co powiecie na t2 zamiast epoksy dać cyprokonazol ? oczywiśćie w połączeniu z azoksy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    959

Wg raportu hgca epoksykonazol zwalcza fozariozę  zbóż i inne choroby lepiej  aniżeli cyprokonazol , Sam się zastanawiam co dodać do azoksystrobi. w pszenicy na t2 .  A co powiecie na priaxor w dawce 1l/ha w cenie 150zł ? T2 w pszenicy ozimej?  Macie jakieś dobre kosy z fungi na ochronę t2 ?


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

priaxora 0,7l do tgo epoksykonazolu ale juz nie pamiętam ile dokładnie i jest dobry zabieg na t2 i cenowo znośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    959

Czyli 100zł +0,5l epoksy suma 150 zł na ha. A może lepiej zastosować fandango ? Liczyłem przy 1l ok 160zł/ha


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

o to to.

W tamtym roku kalkulowałem i fajnie to wychodziło, nie wiem jak w tym, czy ceny bardzo się zmieniły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Priaxor ok.155zł za litr, epoksykonazol niby ok. 90zł litr ale jest bardzo mało dostepny, w internetach nigdzie nie znalazłem, wiec można by było go zastąpić np. Duett Ultra 0,35-0,4l/ha ale wtedy kilkanaście złotych drożej wyjdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

w tamtym roku jakoś taniej wychodziło, widac ceny się zmieniły na wyzsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Panowie mam zamiar robić jeden zabieg na grzyba w życie i pszenżycie.Co polecacie? zastanawiałem się nad Tiltem w tamtym roku ładnie mi wyczyścił pole z mączniaka.Później nie było potrzeby T2 bo było zdrowe do samych żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Witam, co Waszym zdaniem byłoby lepsze na pierwszy zabieg w pszenicy ozimej? Wirtuoz czy Capalo? Mam dwie pszenicę, Artist i KWS Emila i Artista bardzo atakuje septorioza. Emil zieloniutki. Z góry dziękuję za porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Capalo. W przypadku septoriozy dla pewności można dodać gwarantu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Planuje ochrone pszenicy, co polecicie panowie z tych dwóch opcji i która wyjdzie taniej i lepiej:
1. T1Boogie 1,3l, T2 Adexar 1,3 T3. Osiris 1,5l

2. T1 Unix 0,7l+ epoksykonazol 125g/ha + Kendo 0,3l,     T2 Priaxor 0,75l+propico      T3. Osiris 1,5l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

W pierwszej i w drugiej kombinacji T3 zdecydowanie za mocne, do tego cenowo dosyć drogie. Daj tebukonazol z prochlorazem albo zmieszaj tebukonazol z jakimś drugim triazolem o wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

nic nie za mocne. W 1,5 l osirisa nie ma wcale wiele substancji, to jest minimalna dawka, jak dla mnie nawet troche za niska.

Co do reszty ok. W T2 adexar lub do priaxora zamiast propico daj epoksykonazol


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

T3 nie za mocne, tylko niewspółmiernie drogie do zawartości s.a. Apropo's Adexaru, to znacznie taniej wychodziło w ubiegłym roku dodanie samego epoksy do Priaxora, ale w tym sezonie specjaliści od śpiewu i mas, choćbyś nie chciał i tak znajdą sposób, by na epoksykonazolu skroić nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj