Polecane posty

karol19    25

w tym roku na T1

Juwel 0,6 + Faxer 0,6 + Halny 0,12

w cenie 150 zł to chyba dobra propozycja, aż 5 substancji aktywnych, działanie i zapobiegawcze i interwencyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968
Dnia 8.03.2019 o 09:35, losktos napisał:

 

będzie T3?

Losktos zależy od pogody na kłosa jak jest presja chorób to leci prosaro 0,7litra a tak to tebu+yamato  stosuje kilka lat tocata może pasuje już zmienić ale wtym roku jeszcze dam ją i właśnie nie wiem z czym ją wymieszać. Kiedyś mieszałem z tebu albo chlorotanil nie wiemy jaka będzie pogoda i presja chorób. Oczywiśćie celuje w plon 8+


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Niby tocata ma też subst. krezoksym  związek z grupy strobiluryn ,  cenowo wychodzi ok 120zł litra  , zrobić taką mieszankę  azoksystrobiliryne + epoksynaozol w tych pieniądzach będzie ciężko. Podstawowe pytanie co lepsze bardziej skuteczne :)  chociaż zawsze stoi pszenica długo zielona u mnie. :D

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
5 godzin temu, kamil2963 napisał:

Ja dziś pojezdzilem po polach i szczerze się zastanawiam nad T0. Jak będzie ciepło to chyba pojadę jakimś tebukonazolem jeszcze przed T1.

Tebukonazol na T -0 to pomyłka całkowita .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
MarekUA napisał:

Niby tocata ma też subst. krezoksym  związek z grupy strobiluryn ,  cenowo wychodzi ok 120zł litra  , zrobić taką mieszankę  azoksystrobiliryne + epoksynaozol w tych pieniądzach będzie ciężko. Podstawowe pytanie co lepsze bardziej skuteczne :)  chociaż zawsze stoi pszenica długo zielona u mnie. :D

Zgadza się, krezoksym metylu to też strobiluryna (bodajże pierwsza strobi na rynku), tylko niby "najsłabsza" wśród reszty strobi (gdzieś kiedyś czytałem jakąś tabelkę skuteczności tych s.a.) Jak jest faktycznie - nie wiem. Ale jeśli chodzi o koszt, to takiego np. Tazera (azoksystrobina) można aktualnie wyrwać poniżej 100 pln/l, co przy dawce 0,5 (125 g. s.cz./ha) daje nam poniżej 50 pln. Do tego 1 l. jakiegoś epoksykonazolu za ok. 80 pln i wychodzi niecałe 130 na ha. i mamy po 125 g/ha każdej z wymienionych substancji. Cenowo praktycznie tak samo jak 1l. Tocaty, a osobiście jednak bardziej skłaniałbym się w stronę azoksystrobiny zamiast krezoksymu.. Ale to takie moje subiektywne odczucia 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a kupisz epoksykonazol??


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
Nikita_Bennet napisał:

a kupisz epoksykonazol??

Wycofano go ? Nie wiem, nie kupuję na zapas oprysków. W ubiegłym roku był jeszcze dostępny bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

T1 tilt turbo 0,6 + unix 0,6 + medax max 0,45 co Wy na to 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Kiedyś czytałem na tym forum że Tilt + Unix w minimalnych dawkach to może być śliski temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
1 godzinę temu, marian_machler napisał:

Wycofano go ? Nie wiem, nie kupuję na zapas oprysków. W ubiegłym roku był jeszcze dostępny bezproblemowo.

dzwoniłem do chyba 6 firm, na razie nie ma, może będzie. Pikoksystrobina (albo czysta albo w relleverze) na razie nie ma, nie wiadomo czy będzie. To że mają na sklepach czy allegro to co z tego że mają - telefon i że wezmę 3-5 szutk, sorry została nam jedna.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też szukam epoksy i jest problem. W jednym ze sklepów usłyszałem że ma być w tym roku go mniej na rynku i cena w górę. W innym punkcie info że Adama sprzedana i przez to problemy. Każdy sieje inną plotkę. Narazie mnie nie pili bo to na t2 w jęczmieniu, najwyżej jak będzie drogo to pójdzie menara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no u mnie zawsze kończyło się na t2 a kilka dni temu tato mówi myśl o t3 w pszenicy bo jest jak szczotka.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

E tam Yamato ma ubogi skład 

Ja myślę zrobić pierwszy zabieg klasycznie duett star z prochlorazem a na t2 dac azoksy i dołożyć właśnie epoksy czyli np.Safir ale skoro mówicie że taki problem z epoksy no cóż będę musiał popytać u handlowcow 

Niby myslalem nad gotowym produktem typu Capalo czy ten pakiet Bayera ale wszystkie pszenica mam albo po rzepaku albo po gryce więc chyba nie będę pchal sie w dodatkowe koszta do t1 doloze jakiś zamiennik moddusa po 0,4l i zobaczymy jak będzie rokowac to jeszcze jedna regulacja i delikatne t3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Potrzebuje coś mocnego na T1, boogie, tlit turbo? Tylko musi to być coś dobrego bo w tym roku masakra z grzybami w pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
26 minut temu, kuba1998s napisał:

Witam

Co myślicie o środku priaxor na t2 ?

Dolacze się do pytania. Plus do tego capallo 1,5 l na T1 i jakiś tebukonazol na T3 . Będzie w miarę dobra taka ochrona ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Ktoś tu pisał, że przejechał się na tlit turbo z unix'em ,stosował ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Panowie czy cena 135zł za AMISTAR 1L to norma bo znalazłem bardzo zróżnicowane ceny tego środka, u mnie w sklepie w tamtym roku 210zł stał o co chodzi z tą ceną? 

Na T1 planował bym amistar 0.6 + tilt turbo 0.6 wedle zaleceń na etykiecie zda to egzamin? tylko ciekawi mnie ta cena za amistar...

Edytowano przez Miro010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj