Polecane posty

Równie dobrze zamiast tiltu może być duet Star ja w ubiegłym sezonie stosowałem i byłem zadowolony ale zależy jak sytuacja z chorobami bo duet lepiej zabezpieczy a tilt lepiej interwencyjne. Priaxor dobry na t2 a jeżeli dorzucił by do niego epoksy to jak dla mnie kosa zabieg , ale cena wtedy aż pali w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850
4 minuty temu, kamil2963 napisał:

Priaxor zdecydowanie na T2, do tego jakiś triazol. Na T1 chyba nie ma nic konkretniejszego niż tilt lub duet star z prochlorazem.

jest ale już w innej kasie bardziej pod 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Priaxor na T1 nie bardzo, ze względu na brak ochrony podstawy źdźbła. Druga sprawa, to strobi w T1 nie przeszkadza w niczym. Kolejna kwestia, to azoksystrobina wydaje się być lepszym rozwiązaniem, niż krezoksym metylu w Tocacie Duo. Krezoksym jest "najsłabszą" strobiluryną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Uziu92 napisał: 4 minuty temu, kamil2963 napisał: Priaxor zdecydowanie na T2, do tego jakiś triazol. Na T1 chyba nie ma nic konkretniejszego niż tilt lub duet star z prochlorazem. jest ale już w innej kasie bardziej pod 200 zł. Ewentualnie Bumper super 0,8 - 1 l + morfolina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    421

Teraz już nie wiem , niechce kolejny raz lecieć Tilt + prochloraz bo już to 4  rok by był . Capalo to tak średnio mnie zachęca , jakoś bardziej jestem za coś z Bayer . Oglądam na filmach u Kula i super mu to się sprawdziło , kwestia jak już to dołożyć do Delaro coś na mączniaka . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

hmm - nie wiem jak lecisz z płodozmianem ale ja np staram się rzepak - pszenica ozima - pszenica jara/j.jary i w oziminie zawsze idzie tilt+prochloraz na T1, w jarym co innego.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Mi pakiet bayera nie podchodzi. Jakby się dało kupić osobno boogie to byłoby fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

W zeszłym roku stosowałem w pszenżycie Boogie 1,3L/ha i było ok, tyle, że sucho było.

Co do T3 to ja jakoś średnio zadowolony jestem z tebukonazolu 1L/ha za 50zł i zastanawiam sie czy lepszy efekt nie byłby po Artei 0,5L/ha za te 75zł, czy warto dopłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
kamil2963 napisał:

Mi pakiet bayera nie podchodzi. Jakby się dało kupić osobno boogie to byłoby fajnie.

Boogie osobno można czasem kupić. Ciekawy przykład ze sklepu "dlaroślin.pl" : Jakieś 3 tygodnie temu sprzedali ostatnie sztuki Boogie w cenie 735 zł/4.5 l. oraz 2189 zł/15 l. W ostatnim tygodniu pojawił się wpis "oczekujemy na dostawę, przyjmujemy zamówienia". Wczoraj sprawdzałem, to było tak samo. Jakieś dwie godziny temu zajrzałem na stronę ich sklepu, a tutaj dostępne Boogie, tyle że w cenie 814/4.5 l. i 2495/15 l. Kilka minut temu ponownie pojawił się BRAK TOWARU. Widać, że jest "ssanie" rynku na ten środek, niezależnie od ceny 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

na rolno ogrodniczy  668 zł za 4,5l czyli niezła przebitka, ale brak towaru.  Przy cenie 815 zł wychodzi 217,30 zł na ha zabieg tym środkiem. Drogo wg. mnie, chyba że to aż taki cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Stanowczo za drogo jak na minimalną dawkę. Druga kwestia to taka, że nie w każdych warunkach jest konieczność sięgania po ten środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Mówimy o ponad przeciętnej ochronie za ponad 200 zł. Boogie wychodzi bardzo dobrze. Jeśli chodzi o T3 to najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch triazoli albo triazol z prochlorazem.

Podzielę się zdjęciem. Badania przeprowadzone w województwie lubelskim, sporo próbek było z zamojszczyzny.

IMG_20190221_160212.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32
3 godziny temu, marian_machler napisał:

Boogie osobno można czasem kupić. Ciekawy przykład ze sklepu "dlaroślin.pl" : Jakieś 3 tygodnie temu sprzedali ostatnie sztuki Boogie w cenie 735 zł/4.5 l. oraz 2189 zł/15 l. W ostatnim tygodniu pojawił się wpis "oczekujemy na dostawę, przyjmujemy zamówienia". Wczoraj sprawdzałem, to było tak samo. Jakieś dwie godziny temu zajrzałem na stronę ich sklepu, a tutaj dostępne Boogie, tyle że w cenie 814/4.5 l. i 2495/15 l. Kilka minut temu ponownie pojawił się BRAK TOWARU. Widać, że jest "ssanie" rynku na ten środek, niezależnie od ceny 😄

Do nich najl;epiej zadzwonić, bo nieraz nie było jakiegos środka, zadzwoniłem i ściągneli z innego oddziału i przyjechał razem z resztą zamówienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
9 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

Teraz już nie wiem , niechce kolejny raz lecieć Tilt + prochloraz bo już to 4  rok by był . Capalo to tak średnio mnie zachęca , jakoś bardziej jestem za coś z Bayer . Oglądam na filmach u Kula i super mu to się sprawdziło , kwestia jak już to dołożyć do Delaro coś na mączniaka . 

Tilt możesz śmiało zastąpić Duetem Star i będziesz miał zabieg w podobnych pieniądzach i o podobnym efekcie. Jeśli chcesz coś lepszego trzeba dołożyć.

Fajnie w T1 wychodzi Track/Ventur + morfolina. Cenowo wychodzi podobnie do Capalo, a w efektach wcale nie gorzej. Idąc jeszcze wyżej będzie Tilt + Unix lub Boogie

9 godzin temu, MarcinC360 napisał:

W zeszłym roku stosowałem w pszenżycie Boogie 1,3L/ha i było ok, tyle, że sucho było.

Co do T3 to ja jakoś średnio zadowolony jestem z tebukonazolu 1L/ha za 50zł i zastanawiam sie czy lepszy efekt nie byłby po Artei 0,5L/ha za te 75zł, czy warto dopłacić?

Bo sam tebukonazol w T3 to taka troche loteria (ogólnie chodzi o jedną substancje) Artea na pewno nie będzie lepsza. Tebukonazol możesz połączyć z Topsinem lub - lepsza opcja - z metkonazolem.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duett star 0,8+ prochloraz 0,8 na pszenzyto. Część po rzepaku, część po zbożu. Odmiana Sekret. Jakieś propozycje w podobnych pieniądzach? Zamiast duett można by dać tilt ale czy to  lepiej będzie to nie wiem. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
10 minut temu, DawidSakowski napisał:

@losktos A jak myślisz Artemis 2l/ha wyjdzie w miarę solidnie w pszenżycie na T1? Czy lepiej Tilt+Prochloraz.

Ten Artemis to taki Wirtuoz z inną substancją na mączniaka - w Wirtuozie jest proquinazid który typowo zabezpiecza, w Artemisie morfolina także będzie lepszy interwencyjnie. Jak dla mnie za drogi, wyjdzie w granicach 170 zł/ha a w efekcie nie będzie lepiej od Tiltu czy Duetu Star z prochlorazem. Chociaz patrząc na ostatnie podwyżki to i te rozwiązania już nie będą takie tanie.

Wracając do samego Artemisa, w cenie 170 zł/ha wolałbym Capalo lub inne wynalazki


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    421

Elatus Era ktoś stosował jakieś opinie ? 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32
1 godzinę temu, losktos napisał:

 

Bo sam tebukonazol w T3 to taka troche loteria (ogólnie chodzi o jedną substancje) Artea na pewno nie będzie lepsza. Tebukonazol możesz połączyć z Topsinem lub - lepsza opcja - z metkonazolem.

Tebu z Topsinem to w jakich dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Rozmawiałem z przedstawicielem syngenty i twierdził że elatus śmiało może konkurować z Adexarem. Wszystko ok, jednak jak zapytałem o maczniaka to powiedział że elatus jest bardzo dobry ale warunkiem jest kompletne wyczyszczenie maczniaka w T1. Tak więc, jeśli elatus czyms się może wyróżnić to tym że podobno działa nawet ponad miesiąc.,, podobno,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
9 minut temu, MarcinC360 napisał:

Tebu z Topsinem to w jakich dawkach?

Tebu 1l/ha Topsin 0,5-0,7l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
Uziu92 napisał:

na rolno ogrodniczy  668 zł za 4,5l czyli niezła przebitka, ale brak towaru.  Przy cenie 815 zł wychodzi 217,30 zł na ha zabieg tym środkiem. Drogo wg. mnie, chyba że to aż taki cud.

No dzisiaj pojawił się ponownie na roln.ogrod, tyle że cena wzrosła "tylko" o 20 pln. na 688/4.5l. 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

i tak podziękuję, ja ogólnie zastanawiam się czy robić ochronę fungicydową w tym roku przy moich założeniach nawozowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj