Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#8661 Share Marcin34

Marcin34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 31 maj 2016 - 21:13

Zabiegi fungicydowe

na t3 0,7 prosaro wystarczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 11:36
  •  

#8662 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 31 maj 2016 - 21:26

Zabiegi fungicydowe

potrzebuję porady,  zostało mi z tamtego roku TEBU 250 EW, czy mogę tym przelecieć mieszankę zbożową jarą (jęczmień,pszenica,owies), a może zostawić go na następny rok na jęczmień jary,data produkcji tego środka to 2015,(sęk z tym że nie wiem jak dłogo taki środek jest ważny)

#8663 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 31 maj 2016 - 23:26

Zabiegi fungicydowe Ja mam gdzies waznosc srodkow. Np. w Niemczech srodki nie mają okreslonej daty waznosci i tego sie trzymam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Szukaj pierwszego kolanka! zobacz »

•  

#8664 Share pszycha1

pszycha1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 06:15

Zabiegi fungicydowe

Ja mam gdzies waznosc srodkow. Np. w Niemczech srodki nie mają okreslonej daty waznosci i tego sie trzymam.

ja też tak robię jęśli jest orginalnie zamknięty to nic się z nim nie dzieje tylko trzeba dobrze wymieszać przed użyciem,

jedynie dolistnie płynne mogą się skrystalizować

#8665 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 01 czerwiec 2016 - 07:32

Zabiegi fungicydowe

daj same fungicydy. Ta odżywka już nie wiele zdziała a może zaszkodzić.

Twierdzisz że dodawanie jakichkolwiek odżywek do T2/T3 nie ma sensu? Bo właśnie chciałem dać mocznik+siarczan magnezu+yara vita zboże do zabiegu na grzyba na jęczmień (widać pierwsze ości) i na pszenice jarą (początek kłoszenia) jak myślisz ma to sens? A i dodam że lecę Fandango 1l/ha 

#8666 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 09:04

Zabiegi fungicydowe

Panowie mam 2 pytania:

1. czy zaschnięte białe końcówki kłosa w pszenicy ozimiej to fusarioza czy raczej efekt suszy? Sam czubek jest jakby przypalony, ziarniaki nie są wykształcone. pozostałe pięterka zielone, pszenica około. 1,5 tyg. po wykłoszeniu. Niestety nie mam zdjecia. Liscie wyglądają na zdrowe, z małymi jasnymi przebarwieniami widocznymi pod słońce. W Centralnej dopiero 30.05 troche popadało

2. Pryskacie/pryskaliście juz na skrzypionki? Chciałem zastosowac Sumi-Alfę (tansza i mniejsza dawka na ha), ale gdzieś przeczytałem ze działa najlepiej w temp. do 20 C, powyżej lepiej lać Bi-58? Macie jakies doswiadczenia w tej kwestji?

Edytowany przez jackowski11, 01 czerwiec 2016 - 09:16.

#8667 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 17:50

Zabiegi fungicydowe

Panowie po zastosowaniu Amistar'u i Safir'u zahamuje septorioze liści? Pszenica zaczyna się wykłaszać.

#8668 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 19:03

Zabiegi fungicydowe

jackowski11 - ja jutro jadę Bi58, a przynajmniej mam taki zamiar, bo po tygodniu zajrzałem głębiej w pole a tam miejscami biało na liściach

#8669 Share witek21

witek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 20:05

Zabiegi fungicydowe

pytanie do kolegi LOSKOTOS:

Stoje przed wyborem fungicydu na T3 w pszenicy ozimej. Na T1 poszedł wirtuoz 1 l/ha, zabiegu T2 nie było a na T3 chciałbym coś co mi dobrze przytrzyma fuzariozy kłosa i septorioze. Rozważam Osiris w dawce 2 l/ha lub Prosaro 1 l/ha. Dodam tylko że presja chorób jest na średnim poziomie-bałem sie że bez T2 bedzie gorzej ale nawet jest oki. Chyba że masz jakieś inne sprawdzone rozwiązanie tak do 150 zł/ha.

Z góry dziękuje za odpowiedz

#8670 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 23:44

Zabiegi fungicydowe

Panowie mam 2 pytania:

1. czy zaschnięte białe końcówki kłosa w pszenicy ozimiej to fusarioza czy raczej efekt suszy? Sam czubek jest jakby przypalony, ziarniaki nie są wykształcone. pozostałe pięterka zielone, pszenica około. 1,5 tyg. po wykłoszeniu. Niestety nie mam zdjecia. Liscie wyglądają na zdrowe, z małymi jasnymi przebarwieniami widocznymi pod słońce. W Centralnej dopiero 30.05 troche popadało

2. Pryskacie/pryskaliście juz na skrzypionki? Chciałem zastosowac Sumi-Alfę (tansza i mniejsza dawka na ha), ale gdzieś przeczytałem ze działa najlepiej w temp. do 20 C, powyżej lepiej lać Bi-58? Macie jakies doswiadczenia w tej kwestji?

brak miedzi, jeśli na innych polach jest ok to znaczy ze dane stanowisko ma bardzo małą zasobność miedzi i nalezy dodawac dodatkowo do gotowych odżywek połowę zalecanej dawki chelatu miedzi.

Powyżej 20st również działa ale znacznie krócej, danadin polecam :)

Edytowany przez goodkat, 01 czerwiec 2016 - 23:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8671 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 23:45

Zabiegi fungicydowe

panowie w bamberce nie zrobiłem T2, bo musiałem poprawiać na chwasty, a potem nie szło zrobić zabiegu przez pogodę, w sumie to zbytniej potzreby i tak nie było, bo całkiem nieźle się trzymała. Aktualnie zaczęła się wykłaszać i pytanie co robić? Jechać teraz np amistar + epoksy jako ostatni zabieg, ewentualnie poprawić potem tebukonazolem,ale nie wiem czy to ma sens w powiedzmy tygodniowym odstępie czasu jak już się wykłosi. Czy poczekać, aż się wykłosi i wtedy zrobić samo t3 tą kombinacjom?

#8672 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 23:50

Zabiegi fungicydowe

brak t2 to ja bym wybrał sam tebukonazol, ew maxymalnie dodał tiofanat metylowy.

to, że nie widziałeś oznak choroby nie znaczyło że jej nie bylo... liść flagowy czyli zabieg t2 najbardziej wpływa na plon, im dłuzej 'flagówka' zdrowa tym więcej w zbiorniku kombajnu. Mogłeś zastosować na t2 sub aktywną która działa zapobiegawczp ;) pozdrawiam

#8673 Share pupek

pupek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 07:10

Zabiegi fungicydowe

Czy jęczmień jary w tym stadium można prysnąć falconem  i czy można do niego dodać mocznika?

Załączone miniaturki

• IMG_20160601_110516.jpg

#8674 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 07:15

Zabiegi fungicydowe

na innych odmianach/polach poszedł amistar + epoksy na t2 i tez trochę mi tego zostało. Czyli teraz poczekać, aż się wykłosi i pojechać np Duetem Ultra? A swoją drogą czy taki zabieg na T2/T3 ze strobi zabezpieczy kłos ?

#8675 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 07:20

Zabiegi fungicydowe

panowie w bamberce nie zrobiłem T2, bo musiałem poprawiać na chwasty, a potem nie szło zrobić zabiegu przez pogodę, w sumie to zbytniej potzreby i tak nie było, bo całkiem nieźle się trzymała. Aktualnie zaczęła się wykłaszać i pytanie co robić? Jechać teraz np amistar + epoksy jako ostatni zabieg, ewentualnie poprawić potem tebukonazolem,ale nie wiem czy to ma sens w powiedzmy tygodniowym odstępie czasu jak już się wykłosi. Czy poczekać, aż się wykłosi i wtedy zrobić samo t3 tą kombinacjom?

A ja bym jechał amistar+epoksykonazol jako ostatni zabieg, ewentualnie jak by zaczęła kwitnąć to bym poleciał samym Tebu.

Czy jęczmień jary w tym stadium można prysnąć falconem  i czy można do niego dodać mocznika?

Można, tylko uważaj na przypalenia bo parę osób tu na forum pisało że przypaliło im zboże po Falconie 

#8676 Share spajki01

spajki01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 09:33

Zabiegi fungicydowe

Czy trzeba robić T3 w Pszenżycie kiedyś czytałem tutaj na forum ktoś się wypowiadał że się nie powinno pryskać mi się wydaje że to zboże jak każde inne ale może się mylę tebu topsin można?

#8677 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 10:21

Zabiegi fungicydowe

Normalnie można robić T3 Tebu+Topsin będzie ok 

#8678 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 02 czerwiec 2016 - 19:03

Zabiegi fungicydowe

ja na kawałku 26 ha pszenicy ostroga połowe zrobiłem Acanto 0,5 + Duet Ultra 0,5 a drugą połowę zrobiłem samym duetem ultra. Zobaczy jaka będzie różnica. Puki co pszenica wygląda bardzo ładnie jak na pole na V klasie. Ma o 9 do 12 pięterek. Żniwa pokazą... :)

#8679 Share pszycha1

pszycha1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 19:29

Zabiegi fungicydowe

jeśli ości nie widać to możesz, ale mocznika bardzo mało nawet mniej niż 5% bo jęczmień jest dość wrażliwy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8680 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 02 czerwiec 2016 - 20:38

Zabiegi fungicydowe

Tydzień temu dałem Adexar plus 1.4l/ha  w pszenicy, niestety jest tragedia bardzo dużo jest septeriozy, trafia się rdza dodam, że to tylko w jednej odmianie, w innych czysto ;)  Czy dać teraz Duett Ultra ? czy jednak podziała ten adexar ?? po oprysku nie było 2 dni deszczu... powinien działać, a jest coraz gorzej....

ZETOR Team !!!