Polecane posty

Ertrans    0

Witam panowie. Pierwszy raz uprawiam pszenzyto. Czy wykonujecie zabieg na klos t3 czy nie jest konieczny? Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2166
2 godziny temu, ansu napisał:

5 liści zielonych to po co Ci ten badziew. Usechły to może i lepiej. Przynajmniej 2 liści zielonych do końca krótka gruba słoma i pełne kłosy dorodnego ziarna wystarczy....

CO JEST BADZIEWIEM? 

2 liście to już masz po plonie, mam takiego 5ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

Miało być t2 a tu w arkadiaa po woli wychodzi klos w hIndiach jeszcze nie napuchnol dobrze . Na arkadia będzie lepiej t2.3 ekoksynazol 06 i azyl 05 czy zamiast azyla  05 tebu . I czy dać mu na klos 30 n saletra czy mocznik na parametry jak wyjdzie klos

Chyba ze tebu zostawić na t4 za miesiąc w fazie mlecznej po zapylenii po psikac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tomek90 napisał:

Zdrowotność zależy od zagęszczenia łanu, może to dziwne ale gdzie gęściejszy to 5 liści zielonych się trafia. Gdzie słabszy, słabsze rośliny to nie ciekawie. 

Na pierwszy zabieg prochloraz 0.6 +juwel 0.6 - po rapsie. 

U mnie dziś pierwszy opad od 45 dni także o plon ciężko bo odrzuciło sporo pędów. 

Jaki Juwel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Nie wiedziałem że można to jeszcze gdzieś znaleźć... Pewnie na wyłączność jakaś firma tym handluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    959

Toccata duo to nic innego ja juwell TT  do tego dorzucic fenimpropimorf lub inną morfilone na mączniaka i jest dobry zabieg.


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Tocata Duo to nic innego jak Juwel, tylko 250 SC. Poprzez dodatek fenpropimorfu faktycznie można "zrobić" Juwel TT, tylko czy warto.. ? Krezoksym raczej plasuje się na "dolnej półce" wśród strobiluryn, chociaż 20 lat temu to był szał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Kupiłem adiuwant asysten + do fungicydu na pszenicę T2/3 będę stosował safir + priaxon + bi na skrzypionke i Yara kristalon zielony, w jakiej kolejności dodawac do opryskiwacza ?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Najpierw nawóz krystaliczny, następnie środki w formulacji SC (Safir, Priaxor), kolejna forma to EC (Bi) i na końcu adiuwant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

w pełnej dawce osirisu jest 62,5g czyli epoksy 0,5l natomiast w litrze prosaro jest 0,5l tebu myślę, że to takie minimalne dawki ale z dobrym adiuwantem czemu nie. Bogatsza opcja po 0,7l 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rokirokita    0

Co myślicie o tym żeby do 0,6 falconu dodać strobilurynę? Zostało mi Tazera i się zastanawiam czy dać na pszenicę na T2/T3, 0,5l/ha. Będzie dobrze czy może zmniejszyć dawki czy wogóle nie dawać? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Ja bym sie bardziej zastanawiał czy ten Falcon kupować niż czy stosować czy nie stosować Tazera. Zamiast Falconu na pewno lepszym rozwiązaniem jest czysty epoksykonazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

na Arkadie T3 wymyslilem tak: tebu 0,8+ epoksy 0,7+ prochloraz 0,5-0,6 na ha. co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Epoksykonazol zbędny. Lub jeśli chcesz dać epoks to odpuść prochloraz 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Bo ma takie se substancje i jest ich mało jak za tą cenę można zrobić mix dużo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darsonspire    8

To chyba zrobię taki mix propikonazol 125g chlorotanonil gwarant 2l i tebukonazol okolo140g na t1/t2 może to dla was będzie dziwne ale nie robiłem pierwszego zabiegu z powodu stanowiska na którym nie było pszenicy parę lat i jest jak narazie czysta ale już więcej deszczy to pasuje oprysk zrobic odmiana patras i Hondia co wy na to? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    58

Mam takie pytanko. Czy jest sens dawać sam epoksykonazol na jęczmień jary przy jednym zbiegu na flagę? Czy można w takich pieniądzach dać coś lepszego, czy lepiej wogóle odpuścić? Dodam, że jęczmień przez suszę dosyć mocno oberwał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Pszenica ozima przed kłoszeniem.

Epoxykonazol 125 0,7-0,8l + Tazer 0,5l /ha + skrzypionki perytroid.

Czy można jakieś nawozy mikro mocznik siarczan magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Mocznik ,siarczan mikro można. Ja dam 12.5kg mocznika + 12,5kg siarczanu magnezu + T2 + R2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

A gdyby dać zamiast perytroidu dać chloropiryfos 480 0,6l? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Jak dostaniesz w dobrych pieniądzach to może być, ja pojadę zwykłą cypermetryną, albo deltametryną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj