Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#841 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 14 luty 2013 - 19:03

Zabiegi fungicydowe

bumper super ma za mało prochlorazu aby w pełni zabezpieczyć podstawę, ja bym pokombinował lepiej coś z alertem solo jeśli ma być tanio

Heh odwrotnie propikanazolu ma mało bo 90g/l :P dla mnie Alert solo to słaby troche.

@tomekgeo2 dawka Bumpera pełna czyli 1l/ha+ 0.4 Leandera. Jak 2 zabiegi i bez antywylęgacza to pierwsze kolanko jak się pokaże chyba że wczesniej zobaczysz grzybki.

@west lotus to chyba to samo co leander tylko niewiem jak z cena.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 23:47
  •  

#842 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 14 luty 2013 - 19:09

Zabiegi fungicydowe ta sama substancja czyli fenpropidyna 750g/l na mączniaka może być, ale bumper super trochę według mnie za słaby na choroby podstawy źdźbła.

#843 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 14 luty 2013 - 19:09

Zabiegi fungicydowe Również jestem z podlaskiego i wtrace swoje 3 grosze. Stosujac ccc z fungicydem o ile dobrze pamietam trzeba zwrocic uwage z jakiej grupy pochodzi fungicyd jeżeli z grupy triazoli to trzeba uważać z dawkami antywylegacza ponieważ triazole poteguja dzialanie antywylegacza nie wiem czy to tyczy sie takze do moddusa. Skoro jestesmy w temacie fungicydow przedstawie swoj plan ochrony pszenzyta na ten rok do oceny a raczej chcem sie poradzic. Nie wiem czy na 1 zabieg dac capalo 1.2 l czy tilt turbo 1 l a na drugi duet ultra 0.6 czy falcon 0.6 l. Z poczatku byly plany capalo plus falcon ale to troche drogo wychodzi biorac pod uwage ze celuje w plon 5-6 ton.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Uwaga na choroby pszenicy! zobacz »

•  

#844 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 14 luty 2013 - 19:26

Zabiegi fungicydowe Prochloraz z łamliwościa powinien sobie poradzić. Co myslisz Tilt Turbo 0.5l/ha+ 0.8l prochlorazu?? Czy może mieszać Capalo 1l + prochloraz tylko juz drozej bedzie.

#845 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 14 luty 2013 - 19:27

Zabiegi fungicydowe Nie wiem czy capalo w obniżonej dawce coś zwojuje ja osobiście jestem przeciwnikiem obniżania dawek zalecanych (chyba że w mieszaninach), tilt sam przepuści choroby podstawy źdźbła.
Falcon na T2 polecam bardzo dobre rozwiązanie i cenowo wychodzi 0,6l/ha około 90zł/ha netto.
W pszenżycie na T1 polecałbym Bumper Super 1l/ha + Lotus 0,4l/ha około 115 zł/ha taniej niż Capalo (nawet w dawce 1,2l) a napewno skutecznie.
Czyli cała ochrona powinna się zamknąc w 200zł/ha

#846 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 14 luty 2013 - 19:32

Zabiegi fungicydowe tyle że propikonazol właściwie nie zabezpiecza żadnej ważnej choroby w t1, ja myślałem o alert solo+ prochloraz + leander, na pierwszy zabieg jeszcze można wsadzić epoksykonazol

Edytowany przez malkolm, 14 luty 2013 - 19:36.

#847 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 14 luty 2013 - 19:40

Zabiegi fungicydowe Jak już brać Tilt Turbo to 0.5l/ha+0.8 prochlorazu powinno być w miare ok. a cena nie całe 100zł chyba. Też Falcon raczej bedziemy na T2.

#848 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 14 luty 2013 - 19:45

Zabiegi fungicydowe ja w ubieglym roku dałem 0,5 tilta + 0,5 mirage jak dobrze pamietam a na t2 falcon na pszenice a t3 tebu

#849 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 14 luty 2013 - 19:47

Zabiegi fungicydowe Można kombinować z tym Alertem 1l+0.5l prochlorazu+0.4l leander+0.5l Rubric wyjdzie coś ~170 netto bez przesyłki na szybko liczone.

#850 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 14 luty 2013 - 19:59

Zabiegi fungicydowe Tilt turbo ale w dawce min 0,65l ha ze względu na mączniaka (minimum 300g fenpropidyny)i do tego prochloraz w dawce 0,9l (min. 400g) też nieźle wygląda cenowo tilt ok. 62zł/ha + prochloraz (np. Mirage) ok 51zł/ha razem113zł/ha.
Propikonazol w testach HGCA wspomaga ochronę

@malkolm w takiej kombinacji wyjdzie Ci drożej niż capalo a dużo mieszania i ryzyko ugotowania substancji aktywnych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 14 luty 2013 - 20:03

Zabiegi fungicydowe nie myślałem aby to wszystko mieszać :) jedna substancja na podstawę w 75% dawki, + wspomagacz

#852 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 14 luty 2013 - 20:06

Zabiegi fungicydowe Zależy jaka dawka ma być tego capalo ale chyba 2l to przesada. W tej mieszaninie co podałem dla malkolma to sama ilość środków do mieszania mnie odtrąca troche, do tego dorzucić ccc, siarczan magnezu i odżywke, nie zdąży się zapakować wszystkiego a zbiornik juz pełny :o

#853 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 14 luty 2013 - 20:26

Zabiegi fungicydowe Ja wtym roku mam tylko 7 ha pszenicy ozimej więc nie kombinuje dam T1 capalo 1,4l , T2 Falcon 0,6l i jak bedzie potrzeba T3 Artea 0,5l

#854 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 14 luty 2013 - 20:48

Zabiegi fungicydowe Miałem taka samą ochrone w 2012 tylko T1 inne :) nie za słabo 1.4l capalo, moze by dorzucić 0.5 prochlorazu a capalo troche zmniejszyc?
Jaki przedplon??

#855 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 14 luty 2013 - 21:13

Zabiegi fungicydowe Przedplonem była niestety pszenica jara, także podsuszki mam jak w banku. Może rzeczywiście dodać prochlorazu z 0,5l

#856 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 14 luty 2013 - 21:25

Zabiegi fungicydowe Faktycznie troche sie pomyliłem myślalem ze capalo mozna stosować w dawce 1.2-1.4 a z racji tego ze pszenzyto rosnie na slabej glebie chcialem zastosowac minimalna dawke. West co do tego Lotusa to on bierze jedynie maczniaka bumper rowniez go bierze wiec po co podwojna ochorna na ta sama chorobe. Moze ktos cos poleci jakis oprysk w cenie do 130 zł ktory by zrobil porzadek z chorobami na t1 bo na t2 bedzie falcon w tamtym roku sie sprawdził. Capalo drogo kosztuje jak na pszenzyto w dawce 1.4 l. West zamawiajac falcon na np rudnik.agro.pl falcon wychodzi około 90 zł brutto chyba ze ceny z rudnika sa podane jako netto.

#857 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 14 luty 2013 - 21:34

Zabiegi fungicydowe Prochloraz i propikonazol zawarte w Bumper Super bardzo słabo radzą sobie z maczniakiem, dlatego warto dodać coś ekstra bo w pszenżycie to jest ważne, niestety przekonałem sie o tym na własnej skórze.
Mój błąd miało być około 80zł/ha netto za falcona.

#858 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 14 luty 2013 - 21:36

Zabiegi fungicydowe Bumper nie bierze mączniaka wpisane może i ma ale te sub aktywne nie biorą tego, miałem Bumper Super rok temu o było biało, brakowało czegoś z grupy np morfolin.
@biały możliwe że bedzie u mnie taka ochrona, nie za mało dałeś prochlorazu??

#859 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 14 luty 2013 - 22:58

Zabiegi fungicydowe T2 na flagowy jedziecie, na początek kloszenia czy w zależności od nasilenia chorób?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 15 luty 2013 - 10:01

Zabiegi fungicydowe Jak pełna ochrona to w fazie liścia flagowego, jak dwuzabiegowa i pierwszy opóźnionyi liście zdrowe to można później.