Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#8421 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 15 maj 2016 - 17:34

Zabiegi fungicydowe

attachicon.gif003.jpgattachicon.gif004.jpg

Panowie  mam  takie  objawy w pszenzycie , 10  dni  temu tam byłem jak  skracałem  i dałem siarczan, mocznik  i  tebu  i  było wszystko ok .

A  dziś  taka  niespodzianka  ...  co to jest  ?  da  sie  z tym jeszcze  coś  zrobić?  czy popij wodą? 

Tydzień  temu  padał  tam  grad i trochę uszkodził uprawy ... 

to są uszkodzenia mechaniczne

Witam. Mam problem ze swoją Arkadią na T1 poszło Capalo 1,5l + Moddus 0,35l  23 kwietnia,

ostatnio zauważyłem plamki na pszenicy. Co to może być?

4f6bf30e64f402e3gen.jpg

dtr

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 07:04
  •  

#8422 Share skantos

skantos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 15 maj 2016 - 18:38

Zabiegi fungicydowe

Panowie co myślicie o takiej mieszaninie Adexar plus 1,2 + lotus 0.4 l   mączniak dosyć śilnie  atakuję

#8423 Share farmerss34

farmerss34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 15 maj 2016 - 18:39

Zabiegi fungicydowe

mam zamiar  dać tern premium na maczniaka , ale  dziś oglądałem  jedno pole mam maczniaka  w pszenżycie i są miejsca aż biało(a jeszcze w zeszły wtorek  był lekki nalot od dołu} , co jeszcze polecacie  z mocnym uderzeniem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Szukaj pierwszego kolanka! zobacz »

•  

#8424 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 15 maj 2016 - 18:44

Zabiegi fungicydowe

Talius albo kendo 

#8425 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 15 maj 2016 - 19:56

Zabiegi fungicydowe

Mam nadzieję że doradzicie; pszenica wypuściła liść flagowy do tej pory nie chroniona fungi, mączniaka prawie nie ma podstawa zdrowa dostała 0,4 modusa . 130N oraz przedsiewnie polifoska6 250kg/ha. Na liściu flagowym lekkie przejaśnienia wzdłuż całego liścia (jaśniejsze wąskie paski). Do dyspozycji mam flutiafol i cyprokonazol, chciałbym wykonać jeden oprysk (jak nie będzie gorzej) co wybrać lub zmieszać w jakich ilościach?

#8426 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 15 maj 2016 - 20:14

Zabiegi fungicydowe

dtr

Kolego widze ze dobrze znasz się na chorobach zbóż wiec zapytam Cię co to może być za choroba w pszenżycie i pszenicy która objawia się małą czarną okragłr kropką dka zobrazowania podpowiem ze jest jak ku*a muchy :) i widać ją z jednej i drugiej strony liścia. Jeśli ktoś inny wie co to może być i jaki środek to zwalczy prosze o pomoc.

#8427 Share walkman12

walkman12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 maj 2016 - 21:06

Zabiegi fungicydowe A która substancja czynna poradzi sobie lepiej z DTR

#8428 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 15 maj 2016 - 22:59

Zabiegi fungicydowe Czy cerone można mieszać z fungicydami (safir+acanto) ??

Edytowany przez Rolnik_z_Podkarpacia, 15 maj 2016 - 23:00.

#8429 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 16 maj 2016 - 06:55

Zabiegi fungicydowe

attachicon.gif003.jpgattachicon.gif004.jpg

Panowie  mam  takie  objawy w pszenzycie , 10  dni  temu tam byłem jak  skracałem  i dałem siarczan, mocznik  i  tebu  i  było wszystko ok .

A  dziś  taka  niespodzianka  ...  co to jest  ?  da  sie  z tym jeszcze  coś  zrobić?  czy popij wodą? 

Tydzień  temu  padał  tam  grad i trochę uszkodził uprawy ... 

Dziękuje  za  wypowiedzi , możliwe że  to  grad , u  sąsiadów  wygląda  to jeszcze  gorzej...  choć  to zadna  pociecha .

czy jest  jakiś  sposób żeby nieco pomóc  temu zbożu ?  czy  musi  samo  sobie  radzić? 

Planuję  dać  tam  zabieg  fungi  na  kłos , dotychczasowa  ochrona  dośc  przypadkowa - przy  okazji  odżywek ... prochloraz  na  podstawę  i tebu 10  dni  temu.  \

Mam  do  dyspozycji  środek  MENARA i  FALCON , wolałbym nic  nie  dokupywać , który zastosować? czy  pomieszać  to jakoś? jeśli  to jak ? 

Edytowany przez mariuszd93, 16 maj 2016 - 06:59.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#8430 Share spajki01

spajki01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 16 maj 2016 - 10:11

Zabiegi fungicydowe

Jak to jest że ja idąc na pszenice i patrze na nią i widzę trochę septoriozy trochę rynchosporiozy a trochę DTR. Warunki w trakcie oprysku były dobre . Oprysk wykonany ponad tydzień tremu.  Nie chce poprawiać bo dałem 1 : 1 Tilt i Mirage plus odżywki siarczan i Medax a sąsiedzi widzę nic nie dają i zboża czyściutkie ani plamki ani grzyba w tamtym roku tak samo miałem a środki górna półka Capallo i Adexar. Nie chce teraz robić poprawek poczekam do liścia flagowego co doradzacie ? Może faktycznie spóźniłem oprysk i za długo czekałem bo tydzień czekałem od herbicydu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8431 Share pszycha1

pszycha1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 16 maj 2016 - 10:36

Zabiegi fungicydowe

Jak to jest że ja idąc na pszenice i patrze na nią i widzę trochę septoriozy trochę rynchosporiozy a trochę DTR. Warunki w trakcie oprysku były dobre . Oprysk wykonany ponad tydzień tremu.  Nie chce poprawiać bo dałem 1 : 1 Tilt i Mirage plus odżywki siarczan i Medax a sąsiedzi widzę nic nie dają i zboża czyściutkie ani plamki ani grzyba w tamtym roku tak samo miałem a środki górna półka Capallo i Adexar. Nie chce teraz robić poprawek poczekam do liścia flagowego co doradzacie ? Może faktycznie spóźniłem oprysk i za długo czekałem bo tydzień czekałem od herbicydu?

też tak mam u sąsiada niby nic a u mnie coś zawsze, tylko ja zbieram 5t na 4 i 5 klasie a on ledwo 2t,

mniejsze nawożone azotowe mniejsza presja chorób ale po wykłoszeniu u niego też obserwują liczne choroby w tamtym roku jak wpadła rdza to to grzyb był tak silny że nic więcej się nie pojawiło

ogólnie w tym roku nieco mniejsza presja chorób grzybowych jest bynajmniej w moich stronach w porównaniu do poprzedniego jest chłodniej i cześć grzybów jeszcze się nie pojawiła w dużym nasileniu

#8432 Share pszycha1

pszycha1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 16 maj 2016 - 11:14

Zabiegi fungicydowe

Dziękuje  za  wypowiedzi , możliwe że  to  grad , u  sąsiadów  wygląda  to jeszcze  gorzej...  choć  to zadna  pociecha .

czy jest  jakiś  sposób żeby nieco pomóc  temu zbożu ?  czy  musi  samo  sobie  radzić? 

Planuję  dać  tam  zabieg  fungi  na  kłos , dotychczasowa  ochrona  dośc  przypadkowa - przy  okazji  odżywek ... prochloraz  na  podstawę  i tebu 10  dni  temu.  \

Mam  do  dyspozycji  środek  MENARA i  FALCON , wolałbym nic  nie  dokupywać , który zastosować? czy  pomieszać  to jakoś? jeśli  to jak ? 

jak połączysz te środki to masz bombę triazolową,,

ale jeśli miałbym wybierać chyba dałbym to osobno ewentualnie do testów wydzieliłbym bym jakiś kawałek i dał 50/50

ale bardziej obstawałbym na falcona

#8433 Share andrew3011

andrew3011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 16 maj 2016 - 12:14

Zabiegi fungicydowe

Koledzy powiedzcie czy na T2 mogę zastosować w pszenicy i pszenżycie ozimym Fandango 1l/ha + siarczan mg 10kg/ha + mocznik 7kg/ha + jakaś odżywka?

i w jakiej kolejności to mieszać i czy nie przypali?

#8434 Share loquito

loquito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 16 maj 2016 - 12:24

Zabiegi fungicydowe

Według mnie możesz. Najpierw rozpuść mocznik, później siarczan magnezu, następnie dodaj odżywki, a na koniec fungicyd. Ale dla pewności niech ktoś się jeszcze wypowie. 

#8435 Share B-44

B-44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:bardzo rozległe...

Napisany 16 maj 2016 - 13:33

Zabiegi fungicydowe

Kolego widze ze dobrze znasz się na chorobach zbóż wiec zapytam Cię co to może być za choroba w pszenżycie i pszenicy która objawia się małą czarną okragłr kropką dka zobrazowania podpowiem ze jest jak ku*a muchy :) i widać ją z jednej i drugiej strony liścia. Jeśli ktoś inny wie co to może być i jaki środek to zwalczy prosze o pomoc.

dtr

to nie sa żadne uszkodzenia mechaniczne tylko brunatna plamistość lisci czyli DTR w zaawansowanym stadium i widac ewidetne niedobory magnezu owe przebarwienia jasne smugi wzdłóż liści, zaś te drobne czarne kropki jak muchy odchody to wczesne stadium tej choroby DTR, która potrafi nieźle zabrać plon , do zwalczania trzeba dać jakaś strobiluryne i triazol: Acanto, Credo Charisma, Reweler, Amistar +Artea

Czy cerone można mieszać z fungicydami (safir+acanto) ??

Tak

Mam nadzieję że doradzicie; pszenica wypuściła liść flagowy do tej pory nie chroniona fungi, mączniaka prawie nie ma podstawa zdrowa dostała 0,4 modusa . 130N oraz przedsiewnie polifoska6 250kg/ha. Na liściu flagowym lekkie przejaśnienia wzdłuż całego liścia (jaśniejsze wąskie paski). Do dyspozycji mam flutiafol i cyprokonazol, chciałbym wykonać jeden oprysk (jak nie będzie gorzej) co wybrać lub zmieszać w jakich ilościach?

Przebarwienia wzdłuż całego liścia to nie dobory magnezu dodaj do zabiegu siedmiowodny siarczan magnezu, zmieszać 0,6 flutiafol+ 0,3 cyprokonazol

#8436 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 16 maj 2016 - 14:27

Zabiegi fungicydowe

Koledzy powiedzcie czy na T2 mogę zastosować w pszenicy i pszenżycie ozimym Fandango 1l/ha + siarczan mg 10kg/ha + mocznik 7kg/ha + jakaś odżywka?

i w jakiej kolejności to mieszać i czy nie przypali?

Mocznik, siarczan, Fandango i wtedy odżywka w płynie 

#8437 Share marcin1606

marcin1606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 16 maj 2016 - 15:23

Zabiegi fungicydowe

Mam pytanie chcę zrobić 1 dobry zabieg na pszenżycie ozimym i proszę o poradę  w planach mam połączyć corbel 75 EC z Ceando 183 SC czy o bedzie dobey wybór czy coś innego wybrać ? proszę o poradę.

#8438 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 16 maj 2016 - 16:18

Zabiegi fungicydowe

post-49816-0-67677300-1463298486_thumb.j

post-49816-0-79688700-1463298511_thumb.j

4f6bf30e64f402e3gen.jpg

dtr

to nie sa żadne uszkodzenia mechaniczne tylko brunatna plamistość lisci czyli DTR w zaawansowanym stadium i widac ewidetne niedobory magnezu owe przebarwienia jasne smugi wzdłóż liści, zaś te drobne czarne kropki jak muchy odchody to wczesne stadium tej choroby DTR, która potrafi nieźle zabrać plon , do zwalczania trzeba dać jakaś strobiluryne i triazol: Acanto, Credo Charisma, Reweler, Amistar +Artea

Tak

Przebarwienia wzdłuż całego liścia to nie dobory magnezu dodaj do zabiegu siedmiowodny siarczan magnezu, zmieszać 0,6 flutiafol+ 0,3 cyprokonazol

nie  zrozumiałas  o  czym mowa chyba , kolega  stwierdził że  górne  foto  to  uszkodzenia  mechaniczne ,  a  dolne  DTR .

Nie  tylko on  zresztą  tak uznał .

A  TY  Uważasz że co  to jest  na  2  górnych  zdjęciach ?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#8439 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 16 maj 2016 - 17:29

Zabiegi fungicydowe A czy 1l safir + 0.2 reveller poradzi sobie z DTR ?? Jeszcze mam takie pytanie czy safir + reveller moge połączyć bo sprzedawca w sklepie powiedział mi ze moge przypalić zboże ??

Edytowany przez Rolnik_z_Podkarpacia, 16 maj 2016 - 17:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8440 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 16 maj 2016 - 18:12

Zabiegi fungicydowe

dodatek 0,2 revellera nie ma sensu. Jak już to 0,5-0,6 l/ha i wtedy 0,8 epoksykonazolu. Połączyć możesz i na pewno nie będzie negatywnych skutków (oczywiscie jeżeli zrobisz zabieg w odpowiednich warunkach)

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)