Polecane posty

ahten    177
11 minut temu, KOSTEK12 napisał:

napisz proszę nazwy poszczególnych środków bo w tej cenie co podałeś nijak nie mogę nic stworzyć,chodzi mi o pszenicę

promax 450 ec, tebusha 250 ew, andros 750 ec,

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13
9 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

Co sądzicie o takiej ochronie , T1 Mirage + Tilt Turbo , T2 Adexar plus i T3 Tebu + Topsin lub Osiris ? Czy może lepiej na T1 Capalo zastosować ?

moim zdaniem T1 bardzo spoko. sprawdzone i pewnie działajace polaczenie. T2 na bogato widze. za taką cene można spróbować jeszcze elatus era, wyjdzie troche taniej a z tego co czytałem to w badaniach ahdb wyszło że najlepiej zwalcza septorioze, rdze i fuzarioze. T3 też spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75
pszenica arkadia przedplon owies, groch, kukurydza nawożenie ok 180N. T1:duet star 1L&Mondatak 0.8L T2:Acanto 0.6L& Rekord 0.8L T3: Tarcza łan 1l. jak uważacie, bedzie cos z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

t1 dałbym 1,5l capalo ciut więcej fenopromimorf i epoksy względem 1l duet, dodatkowo metrafenon wspomoże mączniaka, t2 można zamiast acanto można dać jakiś zamiennik azoksystrobiny 0,4-0,5, epoksy ok, ale dolożyć 1l gwarabtu bądź zamiennik. W arkadii problem mączniak i septorioza. T3 0,5l tebu+0,5l epoksy.  Nie ujmując rozwiązaniom które przedstawiłeś, wszystko zależy od pogody

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dzisiaj doszły do mnie z PAKOSU fungicydy Tilt Turbo i Mondatak i regulatory CCC i Medax Max. Jeszcze z 2,5 tygodnia i trzeba bedzie jechać pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Zawsze dawałem na pierwszy zabieg 1l -CCC +0,3 modusa ,ile dać medaxu  max ,za modusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

a nie lepiej jest dac pelna dawke ccc przed krzewieniem a potem po krzewieniu moddus np  w 2 dawkach po 0,2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Samo CCC sie pryskało 20- 30 lat temu w dawce 3 litry ,innych nie było ,jakoś było trzeba ją w pionie utrzymać

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
40 minut temu, ENDRIUROL napisał:

a nie lepiej jest dac pelna dawke ccc przed krzewieniem a potem po krzewieniu moddus np  w 2 dawkach po 0,2?

Za drogo wyjdzie. Za dużo przejazdów. Samym CCC pryskać to jest ryzyko bo trzeba trafić w punkt a nie zawsze na to warunki pozwalają a mieszaniną można troche opóźnić zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem na T1 w tym roku będzie Capalo (1,4l). Biorąc pod uwagę długa i wilgotną jesień konieczne jest porządne zabezpieczenie podstawy źdźbła. 

Na T2 szerokie spektrum, w tym na maczniaka Adexar plus. 

Na T3 Timor. 

Koszt 400-420 zł, na pszenicę mające potencjał 10t moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18
3 godziny temu, ENDRIUROL napisał:

a nie lepiej jest dac pelna dawke ccc przed krzewieniem a potem po krzewieniu moddus np  w 2 dawkach po 0,2?

Wydaje mi się że lepiej dać np. 1l CCC + 0,2l moddus start pod koniec krzewienia a pózniej kolejna dawka moddusem 0,3l

1 godzinę temu, kamil2963 napisał:

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem na T1 w tym roku będzie Capalo (1,4l). Biorąc pod uwagę długa i wilgotną jesień konieczne jest porządne zabezpieczenie podstawy źdźbła. 

Na T2 szerokie spektrum, w tym na maczniaka Adexar plus. 

Na T3 Timor. 

Koszt 400-420 zł, na pszenicę mające potencjał 10t moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. 

nie wiem skad wziałes takie ceny ale z moich obliczen przy normalnych dawkach to tutaj  na T1 wychodzi ok 180 ziko a na T2 260 a T3 to ponad 120 zł. Razem daje 560 złotych.

Mysle że taniej da się znalezc rownie dobrą ochronę na taki plon. Koszt ttilt turbo + mirage (oba 0,8) na T1 to 130 ziko, nowy elatus era na T2 to jakieś 230-250zł a na t3 Safir to 80 zł/ha. Za całosc będzie jakies 440-460 zł i spokojnie powinno to wystarczyc na uprawy o najlepszym potencjale. Pewnie cos jeszze daloby sie pokombinowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
5 godzin temu, Robroy napisał:

Wydaje mi się że lepiej dać np. 1l CCC + 0,2l moddus start pod koniec krzewienia a pózniej kolejna dawka moddusem 0,3l

nie wiem skad wziałes takie ceny ale z moich obliczen przy normalnych dawkach to tutaj  na T1 wychodzi ok 180 ziko a na T2 260 a T3 to ponad 120 zł. Razem daje 560 złotych.

Mysle że taniej da się znalezc rownie dobrą ochronę na taki plon. Koszt ttilt turbo + mirage (oba 0,8) na T1 to 130 ziko, nowy elatus era na T2 to jakieś 230-250zł a na t3 Safir to 80 zł/ha. Za całosc będzie jakies 440-460 zł i spokojnie powinno to wystarczyc na uprawy o najlepszym potencjale. Pewnie cos jeszze daloby sie pokombinowac

Przepraszam za nieścisłości, można w tym roku zrobić tą ochronę za te pieniądze. Kupując 5l Tilmoru dostajesz 1 l Proteusa, na Adexar jest kupon w BASFie, przy 15 l 150 zł zwrotu, na Capalo również. 

Ja stosuje T1 Capalo 1,4 l/ha, T2 idzie Adexar plus w dawce 1,2 l/ha, dawka dlatego sporo niższa ponieważ na klos idzie Tilmor 0,75 - 1l/ha. Ogólnie Adexar plus jest zalecany od BBCH 32 i teoretycznie ma chronić do końca. Ja wolę dać mniej i na koniec położyć jeszcze 2 substancje z Tilmor. 

W tamtym roku było Capalo + Boogie i na koniec Topsin. O ile 2 pierwsze zabiegi chroniły super to Tifanat niestety nie dciągnąl zboża do końca. Jedynie Agil przy koszeniu zachował jeszcze flagę. 

Edytowano przez kamil2963

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Nadal nie kalkulją mi sie te koszty... mówisz o porządnym zabezpieczeniu na oprawy o potencjale 10t, nie wiesz jeszcze jakie warunki bedą i od razu na T2 chcesz az tak okroić dawkę środka?  O.o cos mi tu nie nie gra i nawet z promocją dalej da się kupić bardzo skuteczne środki bez żadnego kombinowania z okrajaniem ich dawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

no moim zdaniem przy dużej presji grzyba pryskanie tak okrojoną dawką to tylko proszenie się o kłopoty. Co z tego że masz pozniej t3 skoro za mała dawka na t2 może byc nieskutecznna na wynieszczenie grzyba? oszczędzanie na dawkach środka to dla mnie żadna oszczednosc. na etykiecie podają w ogóoe rekomendowaną dawkę 2l/ha. no ale każdy orze i pryska czym chce i jak moze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
11 minut temu, Robroy napisał:

no moim zdaniem przy dużej presji grzyba pryskanie tak okrojoną dawką to tylko proszenie się o kłopoty. Co z tego że masz pozniej t3 skoro za mała dawka na t2 może byc nieskutecznna na wynieszczenie grzyba? oszczędzanie na dawkach środka to dla mnie żadna oszczednosc. na etykiecie podają w ogóoe rekomendowaną dawkę 2l/ha. no ale każdy orze i pryska czym chce i jak moze. :)

Jest to dawka która BASF poleca w ochronie 3 zabiegowej. 

Przy 2 zabiegach nie odważylbym się zastosować tak małej ilości.

Poza tym widze że gotowe mieszanki, czyli oryginalne mieszaniny są skuteczniejsze. Widzę to nie tylko w zbożu ale i w innych uprawach. Przykład to np. Nurella, oryginał działa dużo lepiej niż mieszanina, czy tez genetyki Roundupu, oryginał działa dużo skuteczniej. 

Jestem pewien że oryginały maja inne nośniki, zwilzacze itp. Stąd też ich większa skuteczność. 

Ale w przyszłym roku chyba skorzystam z twojej propozycji odnośnie grzybowski, tylko uważam że na koniec musi iść tebukonazol. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

moim zdaniem tutaj dawka jednak będzie bardziej zalezec od tego jaka presja chorob będzie i jak będzie duza to na twoim miejscu nie wahalbym sie zwiekszyc dawkę. zobazymy jaki dalej będzie rok. daj w ogole znac jak wyjdzie oprysk

a na sprzedaży gotowych miesznek na pewno zalezy ich producentom :D na pewno są wygodniejsze ale jak się wie jak i o mieszac to można miec taniej skuteczną kombinację. u mnie od 2 lat mieszanka tilt + mirage sprawdza się super na T1. elatus era chcę sprawdzic bo mnie... ciekawi. Z tego co czytalem to w badaniach AHDB najlepiej wypadał od rdzy i septoriozy. na gorzej rokujące pola pewnie dam cos innego.

a odnosnie tebu i epoksy to wlasiciwe mozna tez dac ich mieszanke na t3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
49 minut temu, Robroy napisał:

moim zdaniem tutaj dawka jednak będzie bardziej zalezec od tego jaka presja chorob będzie i jak będzie duza to na twoim miejscu nie wahalbym sie zwiekszyc dawkę. zobazymy jaki dalej będzie rok. daj w ogole znac jak wyjdzie oprysk

a na sprzedaży gotowych miesznek na pewno zalezy ich producentom :D na pewno są wygodniejsze ale jak się wie jak i o mieszac to można miec taniej skuteczną kombinację. u mnie od 2 lat mieszanka tilt + mirage sprawdza się super na T1. elatus era chcę sprawdzic bo mnie... ciekawi. Z tego co czytalem to w badaniach AHDB najlepiej wypadał od rdzy i septoriozy. na gorzej rokujące pola pewnie dam cos innego.

a odnosnie tebu i epoksy to wlasiciwe mozna tez dac ich mieszanke na t3

Dam znać na pewno :) jeśli chodzi o mieszanki to staram się mieszać jak najrzadziej, po prostu widzę ich skuteczność :)  

Ale ciekawi mnie twoja propozycja T2. Ostatnio też patrzyłem to BASF ma jakiś środek z dwiema substancjami z Adexaru i można spokojnie pomieszczenia. Koło 50 zł taniej chyba wychodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

medax top 350sc - warte coś?
Ciut po terminie ale zmniejszyć dawkę i dodać trochę modusa?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

warte, bardzo dobry środek mieszasz z ccc, ja daje 0,55 medax+0,8ccc

w zaleceniach basfu 0,6 medax+1l ccc -> więcej medaxu mniej ccc itd

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

Co do adexaru to 1.25 l to mało 1.5 jest w miarę przy t3 dobrym typu osiris i prosaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj