Polecane posty

losktos    356

Pod względem podstawy raczej  boogie 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo430    2
Dnia 5.01.2018 o 21:57, losktos napisał:

Epoks + boskalid z fenpropimorfem skuteczniejszy szczególnie pod kątem podstawy zdźbła. Cena tracka z ubiegłego roku to ok 130 zł za litr 

jaka dawka ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345
a co myslicie o priaxor w dawce 0.75 l na ha . cena obiecujaca bo niecale 140 zl. chodzi mi o pszenice ostroge i pszezyto rotondo.

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13
Dnia 4.01.2018 o 11:16, losktos napisał:

Tak samo wygląda sprawa w przypadku innych środków czy to z SDHI czy strobiluryna, uda się albo się nie uda... Nie wiem jaka jest cena Elatusa ale na pewno nie mała, to w przypadku jeszcze poprawki na T3 koszty ochrony będą kosmiczne. Także ja tam wole się nie nastawiać zbytnio na takie "może sie uda" przy środkach z tej półki cenowej. No ale to już wszystko zależy od tego kto ile chce wydać na ochrone

 

Jeśli już miałbym wybierać T2/T3 to elatus era, dodatek protiokonazolu bardzo porządany

Też z tych dwóch opcji raczej brałbym elatus era. Z tego co czytałem to solatenol ma działać dłużej od innych substancji SDHI. Czy tak jest? Się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4
Co myślicie na temat takiego doboru substancji na T1 w pszenicy ozimej i pszenżycie: fenpropimor 375g + epoksykonazol 75g + prochloraz 270g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Dobra opcja. Dołożył bym tylko trochę prochlorazu, na 350 g


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    457

Czy taka ochrona zda w miare egzamin tzn. T1 Capalo 1,5l , T2 Tazer 0,5l + Artea 0,5l , T3 Tebu + Topsin ? Najbardziej zastanawiam się nad T2 czy zamiast tego nie postawić na Tocata Duo ? 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

Ciekawe. pewnie go będzie łatwiej dostać niż elatus era ale to się jeszcze zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Co powiecie na taką ochrone pszenicy tech. intensywna:
T1 - cyflufenamid (Kendo 50  0,4l) + epoksykonazol (Rubric, Tazer 1l ) + prochloraz (lub cyprodynil w Unix 0,7l)?
T2 - Elatus Era
T3 - Osiris?
Coś byście zmienili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Kendo litr kosztuje 400zł brutto dawka wg. etykiety 0.4l solo lub w mieszaninie 0,2, ale u nas duża presja mączniaka i Capalo w dawce 1,8l nie radziło sobie do końca z mączniakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Za późno doczytałem. 

 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

No to tak, trzeba się zastanowić czy problem jest t1 co nie jest w stanie go wyczyścić czy jest wtórne zainfekowanie mączakiem. Z tego co widzę to mocną chemie stosujesz więc chcesz kompletne t1.

- jeśli t1 nie daje rady wyczyścić to najlepiej i najtaniej obserwować i dać t0 wcześniej niż t1 0,5-0,7 prochlorazu + fenopropidin/fenopropimorf, jak widać już infekcje to -din jak jeszcze nie widać to morf dawki 0,3-0,4 cenowo wychodzi około 50-75 zł , w tedy t1 już nie trzeba takiej torpedy

- jeśli nie chcesz t0 to mocne t1 1,5l capalo+fenopropidin 0,4, zamiennik inputa czyli proline max też spoko i protio działa na mączniaka i spiroksamina, też mocnej morfoliny można dodać

- można do t1 dołożyć proqinazid żeby zabezpieczyć od infekcji wtórnych

- t2 jeśli po t1 będzie ok to na wszelki wypadek morfolina do t2, można przyspieszyć i dać na liść pod flagowy z ukazaniem liścia flagowego, ale nie pełni rozwiniętego. 

Opcji jest wiele i na pewno tańsze, lepiej zapobiegać niż leczyć 

Co do tego co pisałeś wcześniej, jak nie ma problemu z podstawą to można wyjść na innych substancjach niż cyprodinil on na starcie robi wysoką cenę ale fakt w podstawie robi robotę. Sam jestem w trakcie opracowania grzybów niebawem dam do oceny

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    457

Rozumiem że t1 np. Mirage + Tilt Turbo którą stosowałem  nie jest wcale gorsza niż to Capalo na które sie napalam . Ale i tak chyba postawie lepiej na Boggie xpro . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Zależy co rozumiesz przez "nie jest gorsze" fenopropidyna wyniszcza a fenopropimorf niszczy słabiej i zabezpiecza, epoksy lepsze od propiko, metrafenon lepszy od prochlorazu. Nie ujmując mirage+tilt bo to też fajne rozwiązanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj