Polecane posty

Gość   
Gość

Spróbuj to 1,3l podzielić na 4 . Powinno się udać .:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Czy to takie trudne podzielić przez cztery? Masz wynik - OK.

  • Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurde aż ciekaw jestem w jaki to inny magiczny sposób ktoś wyliczał ? Mówili inaczej , czyli jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to mogło zakłamywać wynik :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Kto pyta - nie błądzi.

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

A planujecie może użyć na T2 Elatus Plus/Era z tą nową substancją? Widziałem jakoś na dniach filmik w którym autor uwaza że może uda się nim od razu zabezpieczyć zboże na T3. Wygląda to zachecająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Tak samo wygląda sprawa w przypadku innych środków czy to z SDHI czy strobiluryna, uda się albo się nie uda... Nie wiem jaka jest cena Elatusa ale na pewno nie mała, to w przypadku jeszcze poprawki na T3 koszty ochrony będą kosmiczne. Także ja tam wole się nie nastawiać zbytnio na takie "może sie uda" przy środkach z tej półki cenowej. No ale to już wszystko zależy od tego kto ile chce wydać na ochrone

 

Jeśli już miałbym wybierać T2/T3 to elatus era, dodatek protiokonazolu bardzo porządany


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

szczerze powiedziawszy to jeszcze nie wiem.. T1 może powtórzę z ubiegłego roku Track + Limero, po burakach i rzepaku może pójdzie Duet z prochlorazem, W T2 chyba zrezygnuje z Acanto + epoks i poszukam jakiejś alternatywy, Co do T3 pewnie standardowy Tebu + Topsin

Wszystko zależy od tego jak to będzie wyglądało po zimie. Ogólnie mam sporo późniejszych pszenic, także zobaczymy jaka będzie presja chorób


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

a co myslicie o tocata duo na t1 w pelnej dawce. pszenica ostroga glownie po koniczynie

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
2 godziny temu, losktos napisał:

szczerze powiedziawszy to jeszcze nie wiem.. T1 może powtórzę z ubiegłego roku Track + Limero, po burakach i rzepaku może pójdzie Duet z prochlorazem, W T2 chyba zrezygnuje z Acanto + epoks i poszukam jakiejś alternatywy, Co do T3 pewnie standardowy Tebu + Topsin

Wszystko zależy od tego jak to będzie wyglądało po zimie. Ogólnie mam sporo późniejszych pszenic, także zobaczymy jaka będzie presja chorób

czemu zamierzasz zrezygnować z Acanto i Epoksy ?

 

2 godziny temu, robi57362 napisał:

a co myslicie o tocata duo na t1 w pelnej dawce. pszenica ostroga glownie po koniczynie

ja myślę spróbować z tą Tocatą w pszenicy ozimej ale w zabiegu T2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@ tomekzo58 nie byłem w tym sezonie do końca zadowolony z Acanto + epoks (wejdź do mnie na bloga to zobaczysz), ale nie mówie ze całkiem z tego zejde. Poza tym chciałbym spróbować czegoś innego


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1766

też jechałem epoksy + azoksy i pszenica dała 8,5 tony przy ogromniej sumie opadów na przełomie maja i czerwca więc jestem zadowolony. Gdybym wiedział, że będzie tak deszczowo dałbym coś lepszego, ale myślę że na 8 ton taka ochrona jest idealna, a nie mam gleb żeby przy suchym roku osiągać 9 ton więc coś lepszego odpuszczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

@losktos Przeczytałem Twój nowy wpis blogowy i takie pytanie mam, jak byś ocenił Duett Star + Prochloraz w porównaniu z Epoksykonazol+ boskalid + fenpropimorf? Oraz jak cenowo brutto wychodzi 5L Tracka, bo chyba jego stosowałeś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Epoks + boskalid z fenpropimorfem skuteczniejszy szczególnie pod kątem podstawy zdźbła. Cena tracka z ubiegłego roku to ok 130 zł za litr 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Nie stosowalem ale myślę że w działaniu będzie podobnie do Acanto + epoks. Jak wychodzi cenowo? 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

na tą chwilę dokładnie nie wiem ale coś około 120-135zł za litr więc tragedii chyba nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic666    13

stosowałem w zeszłym sezonie tocata duo i ogólnie jestem zadowolony cena adekwatna do jakości, chociaż ten krezosym to tylko pochodna strobiluryny , w pszenżycie przepuściło troche septoriozy pozatym ok , zabieg oczywiście T2

Edytowano przez szlachcic666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

co będzie lepszym rozwiązaniem na t1 w pszenicy?

1,5l Boogie czy 1,5l Capalo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj