Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#8161 Share Przemo188

Przemo188

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 21:00

Zabiegi fungicydowe

29 kwietnia po wstępnych prognozach pogody chcę wykonać zabieg w życie Duett star 1l + mondatak 1l + medax top 1l + kristalon zielony 5kg + siarczan magnezu 7kg

jak myślicie będzie ok ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 12:34
  •  

#8162 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 21:11

Zabiegi fungicydowe No akurat gosć nie reprezentowal Chemirolu.. Firma z poludniowej Polski, widocznie jakaś "współpraca" z Chemirolem :)

#8163 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 05:30

Zabiegi fungicydowe

Ale patrząc w teoretycznie niezależne testy TAP, technologie chemirolu wypadły całkiem przyzwoicie. Nie chodzi o to, żeby bronić ich produktów, ale są jakąś alternatywą. Pozatym Corbel jest z BASF.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8164 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 25 kwiecień 2016 - 07:40

Zabiegi fungicydowe

Chciałbym Was zapytać czy duża jest różnica między zastosowaniem na T2 azoksystrobiny w połączeniu z epoksykonazolem, a zastosowaniu pikoksystrobiny w połączeniu też z epoksykonazolem? Jak z wygląda różnica zabezpieczeniu liści przed infekcjami? 

różnice są niewielkie. Pikoksystrobina nieco lepsza na rdze. Po azoksystrobinie dłuzszy "efekt zieloności" na roślinach. Poza tym wszystko na podobnym poziomie

@losktos ja w ubiegłym roku robiłem dwa warianty Tilt z Modusem  i Duett z Modusem i przy mieszaninie Duetu z Modusem delikatnie mi poparzyło pszenice a przy mieszance Tiltu z Modusem żadnego problemu nie było więc jestem ciekawy jak to jest z Medaxem,a jakie polecasz dawki Medaxu ? Duett lub Tilt daje po 1,0l/ha,Mirage 0,8l/ha

Medax solo czy z CCC?

Doradca pewnej firmy handlowej po lustracji pól ułożył taki oto plan działania (oczywiscie wyłącznie z użyciem "wynalazków" dostępnych w jego firmie) ; Vangard 0,6 + Propico 0,4 + Corbel 0,3 + Proteg 0,25 + CCC 720 1l.+ Asystent + Galaper ( na poprawke przytulii), do tego oczywiscie mocznik i siarczan mg. Podana zupa ma iść na 44 ha pszenicy ( Gallaper na 12) A Wy coniektórzy, zastanawiacie się czy mieszac regulator z fungicydem :D

i uważasz ze jeżeli doradca zaproponował taki miks to jest wszystko ok? Ryzyko uszkodzeń jest praktycznie w każdym mieszaniu, nawet tylko 2 środków.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#8165 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 08:32

Zabiegi fungicydowe

po spadkach  temperatur na okolicznych pszenicach już widać skutki mieszanin i nie ma co się fascynować że miesza się 8 składników.

pszenice kropione tydzień temu , tam gdzie dzielono grzybówkę skracanie i mikro wyglądają dobrze , pszenice kropione w sobotę miksami maja przypalone liście.

#8166 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 08:53

Zabiegi fungicydowe Panowie na moją pszenicę 13 kwietnia poszlo skracanie i T1 Corbel + Prochloraz. Pytanie czy mogę dać np. Gwaranta + Bumper na T2 i do tego Medax Top.

#8167 Share WaldemarNowicki

WaldemarNowicki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 09:04

Zabiegi fungicydowe Za długo to ta mieszanina ci nie utrzyma chociaż ładnie wybije to co jest na roślinach

#8168 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 10:11

Zabiegi fungicydowe

Panowie co byście radzili, ponieważ miałem w planie dzisiaj po południu wjechać w pszenicę z T1 ( Tilt turbo z Mondatak ) + Moddus, ale po dzisiejszych nocnych przymrozkach, było -3, to nie wiem czy się wstrzymać, czy też pryskać?

Za wszelkie sugestie będę wdzięczny. 

#8169 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 25 kwiecień 2016 - 10:25

Zabiegi fungicydowe

czekać aż zakończą się przymrozki

No akurat gosć nie reprezentowal Chemirolu.. Firma z poludniowej Polski, widocznie jakaś "współpraca" z Chemirolem :)

firma na F ,ale przecież to nic innego jak chemirol ten sam właściciel inna nazwa Rodzina B właściele Chemirolu  mają we władaniu większość firm na ścianie zach

co do zupy gratulacje niezły ryzykant z niego w szczególności mieszać herbicydy z trineksapakiem brawo i jeszcze dodać adiuwanta

Thug

#8170 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 11:06

Zabiegi fungicydowe

Panowie na moją pszenicę 13 kwietnia poszlo skracanie i T1 Corbel + Prochloraz. Pytanie czy mogę dać np. Gwaranta + Bumper na T2 i do tego Medax Top.

zamiast Bumpera lepiej jakiś epoksykonazol lub Menarę. Ja często na flagę stosowałem właśnie epoksykonazol z gwarantem (0,8+1L) i byłem zadowolony z takiego zabiegu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8171 Share waldeko016

waldeko016

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 13:18

Zabiegi fungicydowe

Wlałem dziś do opryskiwacza wodę poszedłem po środki a tu deszczyk z małymi płatkami śniegu. Dałem spokój opryskam w piątek. 

#8172 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 15:31

Zabiegi fungicydowe

Dzięki za szybką odpowiedź kolego thug! Więc zaczekam z tym zabiegiem.

#8173 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 16:49

Zabiegi fungicydowe

co lepiej dac na T1 wirtuoz 1l czy topsin 1l plus bumper 0,4 cztyałem etykietki to biorą duzo razem chorób 

#8174 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 25 kwiecień 2016 - 17:23

Zabiegi fungicydowe

zdecydowanie lepiej wirtuoz. Etykieta to nie wszystko

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#8175 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 17:57

Zabiegi fungicydowe

Panowie. W pobliskim sklepie z chemią mają jedynie na grzyba bumper 250 i falcon 450 i co wybrać? 

Chciał bym opryskać chociaż raz na grzyba zboża i nie wiem co wybrać. Wydaje mi się że falcon był by chyba lepszy. Dlatego chcę pryskać ponieważ sieję same zboże i widzę że zaczynają pokazywać się żółte końcówki liści. Planuje opryskać na grzyba plus odżywka plonwit oraz siarczan magnezu. Czy dobry to pomysł i co mi polecacie. Czekam na odpowiedź.

#8176 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 18:11

Zabiegi fungicydowe

koledzy, pojawił się u mnie w pszenżycie mączniak, czy według Was zastosowanie teraz fungicydu Sokół 460 EC (przy obecnie niskich temperaturach) przyniesie efekt, czy lepiej wstrzymać się z zabiegiem i poczekać na wyższą temperaturę??

#8177 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 25 kwiecień 2016 - 18:29

Zabiegi fungicydowe

co lepiej dac na T1 wirtuoz 1l czy topsin 1l plus bumper 0,4 cztyałem etykietki to biorą duzo razem chorób 

tak jak  Losktos napisał etykieta to tylko rejestracja natomiast skuteczność inna sprawa

Thug

#8178 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 18:34

Zabiegi fungicydowe

Panowie. W pobliskim sklepie z chemią mają jedynie na grzyba bumper 250 i falcon 450 i co wybrać? 

Chciał bym opryskać chociaż raz na grzyba zboża i nie wiem co wybrać. Wydaje mi się że falcon był by chyba lepszy. Dlatego chcę pryskać ponieważ sieję same zboże i widzę że zaczynają pokazywać się żółte końcówki liści. Planuje opryskać na grzyba plus odżywka plonwit oraz siarczan magnezu. Czy dobry to pomysł i co mi polecacie. Czekam na odpowiedź.

pojedź trochę dalej do sklepu gdzie maja jakieś bardziej sensowne środki 

#8179 Share tofil

tofil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 19:35

Zabiegi fungicydowe

Około 3tyg temu dałem na moją pszenice odżywki plus modus 0.2l  propico 0.5l  atak 1l 

około tydzień temu dałem z lancetem tebu0.8l  modus 0.1l i jak myślicie za jaki czas mogę dać duet ulltra 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8180 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 20:00

Zabiegi fungicydowe

zamiast Bumpera lepiej jakiś epoksykonazol lub Menarę. Ja często na flagę stosowałem właśnie epoksykonazol z gwarantem (0,8+1L) i byłem zadowolony z takiego zabiegu

A po Bumperze są słabe efekty ? Bo w sklepie nie mają żadnego epoksykonazola.