Polecane posty

koczas    80

Daj epoksynazol i tebu. Będzie to dobry jakościowo zabieg, który nie zrujnuje twojej kieszeni. Moim zdaniem nie zanosi się na mokre miesiące i inwestycja w prosaro czy osiris jest zbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

no wlasnie ten topsin to przecie dziadostwo. epoksy + tebu to juz wyglada o wiele konkretniej a cena podobna
kiedy wogole stosujecie t3? bo rozne sa opinie. jak sie klosi? wyklosi czy zaczyna kwitnac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Fuzariozy na kłosie akurat skuteczniej zwalcza tebu+tiofanat, a nie tebu z epoksy. Trzeba brać pod uwagę jaka odmiana, czy bardziej podatna na fuzarium, czy na septorię... To że np. epoksy skutecznie ochroni jedną odmianę, wcale nie oznacza że w innej sobie poradzi tak samo dobrze.. (np. w podatnej na fuzariozy kłosa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

Pojawiła mi się fuzarioza N liściach jako środek dobrze ją zwalczy ? Samo prosaro wystarczy czy coś mieszać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

tebu i tiofan na fuzariozy zabieg bardzo dobry tylko istotą jest termin pierwsze dwa dni kwitnienia później działanie może być mniej skuteczne

na septoriozę działanie dużo słabsze niż z epoksykonazolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

no ale jezeli t3 ma rowniez wspomagac t2 to nie ciekawszym rozwiazaniem i bardziej praktycznym jest tebu + epoksy? jednak powinno zabezpieczyc przed fuzarioza i wspomoca przy septoriozie? u mnie np przewaznie z grzybow to septorioza jest co roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

na t2 wziałbym epoksy + strobiluryna wtedy dłużej utrzyma niz tebu z epoksy. na T3 tiofan przyhamuje też brunatną plamistość jeśli coś się pojawi na flagówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Jaka minimalna dawka tebukonazolu, żeby wykazał jakieś pozytywne działanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

Co sądzicie o zabiegu na jęczmień 0,5 L falconu i 0,2 L tazer a na pszenicę 0,7 prosaro i 0,2 tazer? Jakieś opinie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

0.2 strobiluryny mija się z celem. Conajmniej 0,4 - 0,5 l. tego Tazera. Ja w jęczmieniu jarym dawałem 0,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    457

W pełnej dawce czyli 1l/ha będzie lux.

 Rozumiem że to będzie lepsze bądz porównywalne do opcji tebu 0,7l + topisn 0,7l lub tebu 0,6 + safir 0,5l . Jeszcze te dwie opcje mi chodzą po głowie no musze to zdecydować dzisiaj i koniec ale raczej pójdzie soligor 1l/ha . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

 Rozumiem że to będzie lepsze bądz porównywalne do opcji tebu 0,7l + topisn 0,7l lub tebu 0,6 + safir 0,5l . Jeszcze te dwie opcje mi chodzą po głowie no musze to zdecydować dzisiaj i koniec ale raczej pójdzie soligor 1l/ha . 

 

nikt z nas nie wie jak będzie przebiegała pogoda, jeśli będzie sucho to zabieg dużo tanszy da taki sam rezultat co po tym wyzszej klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

zabieg powinien być dostosowany do możliwości plonu

jeśli zapowiada się duży plon  to nie bawimy się w skąpstwo 20-30 zł dajemy możliwie dobrą ochronę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

 Rozumiem że to będzie lepsze bądz porównywalne do opcji tebu 0,7l + topisn 0,7l lub tebu 0,6 + safir 0,5l . Jeszcze te dwie opcje mi chodzą po głowie no musze to zdecydować dzisiaj i koniec ale raczej pójdzie soligor 1l/ha . 

Daj sobie spokój z Soligorem. Razem z Falconem to straszny tyfus jest. Ani to na T1 ani na T2 ani na T3. W litrze masz 53g protiokonazolu czyli tyle co w 0,4l Prosaro które jest zalecane w dawce minimalnej 0,75l czyli 94g protiokonazolu/ha.  Cena 0,75l Prosaro pewnie bedzie niższa jak 1l Soligora wiec wybór oczywisty. Pewnie Osiris w średniej dawce też  wyjdzie w podobnych pieniądzach a bez porównania lepszy. 

W rachubę wchodzi też Caramba (metkonazol) 0,7l + 0,7l Tebu pewnie za ok 110 pln/ha. Problem jedynie z dostepnoscią bo nia handluje tylko Procam


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Wiele środków ma w opisie stosowanie do końca fazy kloszenia BBCH 59 Np: duet ultra, Mondatak
Pytanie czy mogę te środki zastosować, jak cześć zboża, w moim przypadku pszenzyta jest juz w fazie kwitnienia.
Jak bym teraz wykonał zabieg to uszkodze pszenzyto ? Czy środek mniej będzie działać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Osobiście dałbym tylko 0,7 -0,8l Prosaro bo stobiluryna na kłos nie wiele da a tym bardziej w dawce 0,2l

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj