Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#7881 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 27 marzec 2016 - 17:30

Zabiegi fungicydowe

statut Vip - "jak se wykupisz"

Panowie, pierwszy raz będę stosował ochronę grzybową w zbożach i na pszenżyto oraz żyto chciałem zastosować dwa zabiegi i zainteresowaly mnie produkty z BASF, toteż planowałem takie zabiegi:

T1 - Capalo 1,5L lub Duet Star 1L

T2 - Adexar Plus 1,5L

Ziemie są lekkie V klasy a w poprzednich latach zaobserwowałem obecność między innymi rdzy brunatnej, mączniaka oraz czerń kłosów a to wszystko w życie. Co byście powiedzieli na taką ochronę? Nie wyjdzie za drogo? Tym bardziej, że na jakiś oszałamiający plon to nie liczę, uważam że 5-6 ton to maks.

Ochrona którą proponujesz jest dobra ale na plon w który celujesz zrobiłbym coś tańszego. Po 1 - pierwszy raz stosujesz ochronę, możesz nie trafić w termin, albo trafisz na złe warunki i możesz się rozczarować i trochę zniechecić do ochrony fungicydowej a przede wszystkim wyczyścisz zbytnio kieszeń.

Na plon 5-6 ton śmiało wystarczy T1 Duet STar 1l + Atak 0,8 lub Bumper Super 1 l + Lotus 0,4, T2/T3 epoksykonazol 0,8 + Acanto 0,5.

Ale oczywiście wariant który proponujesz jak najbardziej ok. To tylko taka moja sugestia

Dzięki losktos
Drugi wariant Zaftra 0.5 plus Menara 0.5 starczy te dawki czy dołożyć i który wariant lepszy

dawki ok. Dla mnie bardziej przekonujący wariant to epoksykonazol + strobiluryna

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 05:49
  •  

#7882 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 19:11

Zabiegi fungicydowe

Co lepsze LOSKTOS ,na jęczmień jary po SISTIVIE , DOBROMIR 0,7 l (azoksystrobina) + RUBRIC 0,7 l (epoksykonazal),czy MARTENS 0,7 l + SOPRANO 0,7 l

A na pszenice jarą co śądzisz o INPUT 0,6 l +VENTUR0,6 l + HALNY 0,12 l ,czy BOOGIE  + FANDANGO I w JAKIEJ DAWCE

#7883 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 marzec 2016 - 19:29

Zabiegi fungicydowe

Uda się kupić oddzielnie, już się pytałem u sprzedawcy i jest taka możliwość :). A te obniżone dawki poradzą sobie z chorobami? 

Przy mniejszej presji chorób z pewnością. Ze zbytnim schodzeniem z dawki zalecam uważać, czasem lepiej pokombinować z mieszaninami w pełnej dawce niż jechać środkami z topu w zaniżonych dawkach.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7884 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 20:38

Zabiegi fungicydowe

Co lepsze LOSKTOS ,na jęczmień jary po SISTIVIE , DOBROMIR 0,7 l (azoksystrobina) + RUBRIC 0,7 l (epoksykonazal),czy MARTENS 0,7 l + SOPRANO 0,7 l

A na pszenice jarą co śądzisz o INPUT 0,6 l +VENTUR0,6 l + HALNY 0,12 l ,czy BOOGIE  + FANDANGO I w JAKIEJ DAWCE

Na jęczmień 2 opcja lepsza ale z ochroną jarej to chyba przesadziłeś. Jaki plon chcesz osiągnąć?

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#7885 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 28 marzec 2016 - 09:28

Zabiegi fungicydowe

Jaki oprysk polecicie na pszenicę ozimą i rzepaki?

#7886 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 28 marzec 2016 - 09:47

Zabiegi fungicydowe

Przy mniejszej presji chorób z pewnością. Ze zbytnim schodzeniem z dawki zalecam uważać, czasem lepiej pokombinować z mieszaninami w pełnej dawce niż jechać środkami z topu w zaniżonych dawkach.

Materiał siewny pszenicy jarej i jęczmienia jarego jest to C1 i był świeżo brany z centrali także według mnie przy tych obniżonych dawkach powinno być ok 

#7887 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 28 marzec 2016 - 12:22

Zabiegi fungicydowe

Pytanko do specjalistów tematu. Wiem, że temat wałkowany milion razy ale jednoznacznie odpowiedzi nie wyczytałem. Pszenżyto Dinaro, bardzo podatne na mączniaka, czym najlepiej zabezpieczyć? Opcje do wyboru: Tilt, Duett, Lotus lub może jeszcze coś innego w podobnych pieniądzach. Do któregoś z tych środków na pewno pójdzie 0,8l  Atak. 

Tak na marginesie w zeszłym roku miałem Lotus ale jak już mączniak był i szału to on nie zrobił, w tym roku chciałbym zastosować zapobiegawczo

#7888 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 12:41

Zabiegi fungicydowe

mam pytanie do fachowców. Nigdy nie pryskałem fungicydami przenżyta a mam teraz z centrali narazie wygląda ładnie dobrze przezimowało jaką polecalibyscie ochrone fungicydową i w jakiej fazie rozwojowej najlepiej ?

#7889 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 13:12

Zabiegi fungicydowe

jęczmień - martens + soprano

pszenica jara wg mnie za bogato. W T1 wystarczył by sam Duet Star, jak już masz inputa to może być sam input 1 l. Na T2/T3 wystarczy samo fandango 1 l. Oczywiście mozesz stosować to co zaproponowałeś ale moim zdaniem nie ma sensu przepłacać

Pytanko do specjalistów tematu. Wiem, że temat wałkowany milion razy ale jednoznacznie odpowiedzi nie wyczytałem. Pszenżyto Dinaro, bardzo podatne na mączniaka, czym najlepiej zabezpieczyć? Opcje do wyboru: Tilt, Duett, Lotus lub może jeszcze coś innego w podobnych pieniądzach. Do któregoś z tych środków na pewno pójdzie 0,8l  Atak. 

Tak na marginesie w zeszłym roku miałem Lotus ale jak już mączniak był i szału to on nie zrobił, w tym roku chciałbym zastosować zapobiegawczo

W tilcie masz tą samą morfolinę co w lotusie. Jak stosowałeś lotus i nie podziałał to dziwne. Może za niska dawka poszła? W duecie star morfolina nieco słabsza ale z kolei silniejszy triazol. Na wariant zapobiegawczy śmiało może być duet + atak. Na bardziej interwencyjny tilt z atakiem

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#7890 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 28 marzec 2016 - 13:34

Zabiegi fungicydowe

Dzięki @Losktos, zawsze można na Ciebie liczyć. Po prostu Lotus go nie zniszczył ale też presja choroby też się nie zwiększała. Duett nigdy nie stosowałem ale chyba zrobię porównanie 50/50% i zobaczymy który wariant jest lepszy. Jednak po raz kolejny sprawdza się powiedzonko- profilaktyka lepsza niż leczenie. Napisz mi jeszcze co sam będziesz stosował na T1 w pszenicy 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7891 Share mieto35

mieto35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 13:36

Zabiegi fungicydowe

Witam, co byście polecili na zabieg  T0 na pszenżyto w którym są objawy mączniaka,  bo na zabieg T1 to trochę za wcześnie .

#7892 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 16:05

Zabiegi fungicydowe

Jest jakiś zamiennik Duett Star?  bo nie mogę dostać

#7893 Share WaldemarNowicki

WaldemarNowicki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 16:26

Zabiegi fungicydowe

Jest jakiś zamiennik Duett Star? bo nie mogę dostać

Tango Star

#7894 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 19:01

Zabiegi fungicydowe

Dzięki @Losktos, zawsze można na Ciebie liczyć. Po prostu Lotus go nie zniszczył ale też presja choroby też się nie zwiększała. Duett nigdy nie stosowałem ale chyba zrobię porównanie 50/50% i zobaczymy który wariant jest lepszy. Jednak po raz kolejny sprawdza się powiedzonko- profilaktyka lepsza niż leczenie. Napisz mi jeszcze co sam będziesz stosował na T1 w pszenicy 

boskalid + epoksykonazol + fenpropimorf

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#7895 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 21:03

Zabiegi fungicydowe

Ile Ventura na ha planujesz, litr czy wiecej? W ubiegłym roku robiłem 1l Ventur +0,3l Property ale zastanawiam się czy nie zrobić 0,8 Ventur + 0,25 l epoksy lub 0,8l Ventur +0,5 Gwarant. Property oczywiście zostaje bez zmian.  

#7896 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 08:52

Zabiegi fungicydowe

Tzn ja będę dawał Tracka'a, w sumie to samo co ventur. 1 l track + 0,4 limero

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#7897 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 19:30

Zabiegi fungicydowe

Ile Agrii ceni Tracka? Procam podał mi cenę na poziomie 116 Pln/l

#7898 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 19:55

Zabiegi fungicydowe

czy na zyto tez stosujemy fungi? jesli tak to czy mieszanka Bumper Super 1 l + Lotus 0,4 bedzie tu odpowiednia?

Edytowany przez qba333, 29 marzec 2016 - 19:58.

#7899 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 29 marzec 2016 - 20:32

Zabiegi fungicydowe

napiszcie Pany czy rzeczywiście boskalid robi robotę z  z chorobami podsuszkowymi , bo na przyszły rok trzebaby coś zmienić w substancjach a nie do końca jestem przekonany co do boskalidu

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7900 Share matisz

matisz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 20:53

Zabiegi fungicydowe

Witam ja mam pytanie z innej beczki?? W jaki sposob przygotowujecie wode do zabiegów agrotechnicznych , tzn to ze najlepiej zeby miala temp otoczenia to wiem ale czy w jakis sposob zakwaszacie wode do oprysków?? Przyszło mi to na mysl po tym jak rozmawiałem wczoraj ze znajomym przedstawicielem pewnej firmy produkujacej nawozy dolistne i mowił ze nawozy dolistne w mieszaninie ze zwykła woda "kranówka" pomimo duzej dawki maja mala przyswajalnosc?? No i poradził mi ze najtanszym sposobem zakwaszenia wody do optymalnego ph jest dodanie kwasku cytrynowego ok 500g na 1000l wody. 

Co o tym myslicie??