Polecane posty

pszycha1    8

Moim zdaniem jechać jak nie będzie nagle padać. Koledzy, Seguris Opti - dobra opcja na pszenicę? Coś czuję że jak się w końcu ociepli to może być wielkie grzybobranie w tym roku przez te deszcze i wolę w nie szykować większy kaliber w tym roku.

na jaki plon celujesz bo może być drogo z taką ochroną wysoka półka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelo18    0

Z taką kombinacją nie wiem. U siebie mieszam go z tiltem i nigdy nie było żadnych problemów. Na pewno nie robiłbym mieszania regulator+fungi+odżywki, ale to dlatego że moim zdaniem im więcej substancji tym mniej przewidywalne działania jakichkolwiek środków.

Skłaniam się ku oddzielnym zabiegom ale taaa pogoda. Gdyby chociaż pare dni było słonecznie to by nie było problemu. Zrobił bym oddzielne zabiegi.

Jakie macie panowie opinie o moddusie stosowanym w późniejszych fazach tzn. 2 i 3 kolanko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

na jaki plon celujesz bo może być drogo z taką ochroną wysoka półka

 

Optymistycznie 8t. Wysoka, ale potem nie planuję już robić T3 w takiej kombinacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Optymistycznie 8t. Wysoka, ale potem nie planuję już robić T3 w takiej kombinacji. 

 

robiąc taką kombinację grzechem bedzie nie zrobić T3 skoro i tak juz ładuje się tyle kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Mówisz? To jeszcze przemyślę pewnie sprawę. Będzie czas. :) A w takiej kombinacji co warto dać na T3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Zależy od roku, bywały lata suche że samo tebu jako taki efekt dawało, teraz trzeba mieszać z czymś tebukonazol w zależności od efektów jakie chcemy osiągnać. Można dać Osiris wszystko zalezy od budżetu, zawsze możesz dać coś tańszego na liscia i zostanie Ci więcej na T3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Mówisz? To jeszcze przemyślę pewnie sprawę. Będzie czas. :) A w takiej kombinacji co warto dać na T3?

tebukonazol z czymś np. epoksykonazol, prochloraz - zależy od pogody i kasy ale przy 8t/ha to można tą 100 dołożyć na T3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik8888    6

co polecacie na jeczmien jary i pszenice jara na T1?

może być tilt 0,8 + atak 0,8?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Panowie, długo jeszcze będziecie się zastanawiać z tym T1 ? Za chwilę będziecie mieć tak jak ci, którzy jeszcze nie odchwaszczali...! Rozbroiło mnie stwierdzenie, że Moddusa nie należy mieszać z fungicydami... zdumiewające.. Słuchajcie "sprzedawców", to do lipca będziecie czekać z zabiegiem T1 i regulatorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

kazik a w jakiej fazie chcesz kropić na juz na grzyba? tez sie własnie zastanawiam tylko niewiem kiedy zrobić oprysk zapobiegawczo znaczy sie jak będzie jaka wysota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

po raz pierwszy w życiu widziałem aby na piachu ziemia klasy VI stała woda (łubin siany pod koniec marca)

południe mazowieckiego, na lepszych ziemiach woda, o odchwaszczaniu jarych można zapomnieć

gdybym czekał z ozimymi na lepsze warunki na odchwaszczanie i T1 to bym się nie doczekał,

może i działanie zabiegów będzie słabsze ale lepsze niż brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik8888    6

kazik a w jakiej fazie chcesz kropić na juz na grzyba? tez sie własnie zastanawiam tylko niewiem kiedy zrobić oprysk zapobiegawczo znaczy sie jak będzie jaka wysota

T1 od pocztku strzelania w zdzblo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelo18    0

Panowie, długo jeszcze będziecie się zastanawiać z tym T1 ? Za chwilę będziecie mieć tak jak ci, którzy jeszcze nie odchwaszczali...! Rozbroiło mnie stwierdzenie, że Moddusa nie należy mieszać z fungicydami... zdumiewające.. Słuchajcie "sprzedawców", to do lipca będziecie czekać z zabiegiem T1 i regulatorami.

Czyli mówisz żeby jechać śmiało! Mam zamiar zastosować: 0,35 moddus , 0,6 safir , 0,5 kosa, 0,3 Andros. Nic się nie stanie jak zastosuję taką mieszankę? Na razie chorób  nie widać . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484

Parę lat temu zastosowałem mieszaninie Modusa+t1+odzywki i były przypalenia , dlatego wole objechać 2x razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelo18    0

Parę lat temu zastosowałem mieszaninie Modusa+t1+odzywki i były przypalenia , dlatego wole objechać 2x razy

Jak by wiosna była normalna to można oddzielnie robić zabiegi. Wiosnę mamy taką jaką mamy więc chyba zaryzykuje wszystko w jednym zabiegu jak się pogoda poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/71108-moddus-jak-podwy%C5%BCszy%C4%87-plon-poprzez-stosowanie-regulatora-wzrostu-zb%C3%B3%C5%BC-podsumowanie-webinarium/

 

Tutaj są odpowiedzi na mieszanie Moddusa:

Stosowanie Moddus z wieloskładnikowymi nawozami dolistnymi czy siarczanem magnezu jest powszechną praktyką rolniczą. Zabiegi łączenia Moddus z roztworem mocznika podawanym dolistnie pozostawiam tylko najlepszym specjalistom, gdyż stosowanie tego nawozu powinno być szczególnie finezyjne. Ogólnie nie miesza się Moddus z RSM ze względu na fakt, że w momencie strzelania w źdźbło nawóz ten powinien być podany w formie rozlewowej, a nie oprysku.

Łączne stosowanie Moddus z fungicydami najlepiej zostało przebadane z preparattem Tilt Turbo i Unix. Mieszanina świetnie się uzupełnia gdyż Moddus zastosowany razem z Unixem dodatkowo podnosi jakość zabezpieczenia przed negatywnymi skutkami występowania chorób podstawy źdźbła.

 

 
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484

Obecnie dziś miałem lecieć t1 ale rano rosa a od 11 leje ;/, i tak czytam i czytam i myślę czy jednak nie połączyć wirtuoz 1l + moddus  0.3(ew jeszcze siarczan) a odzywka osobno bo to mniej ważne, co o tym sadzicie? , bo w sumie zawsze osobno robiłem ale fakt pogoda lipna, wczoraj pszenice siane listopadem dopiero odchwaszczone ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18
Napisano (edytowany)

Ja jadę grzybówka (3 środki) + ccc + yaravita i wszystko jest ok bez siarczanu magnezu i mocznika bo to daje posypowo


Ja jadę grzybówka (3 środki) + ccc + yaravita i wszystko jest ok bez siarczanu magnezu i mocznika bo to daje posypowo

tylko ,że azot pod postacią saletry

Edytowano przez slawek80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile czasu przed deszczem trzeba pryskać by środek podziałał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484
Napisano (edytowany)

Chyba koło 2h, zależy też od tego jaka była pogoda przed deszczem xD ja pryskałem na chwasty i po 20 min był deszcz ale póki co all zdycha , ale grzybówki chyba potrzebują więcej czasu

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy71    2
Napisano (edytowany)

Raczej bliżej 6-8 godzin, zależy od środka, ale oczywiście najfajniej jakby nie padało po zabiegu :D

Generalnie nie polecam odżywek/mocznika z regulatorem bo to właśnie może powodować przypalenia.

Edytowano przez Pierwszy71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

8 godzin to nawet Chwastoxy nie potrzebowały na wchłonięcie w roślinę.. Wszystko zależy od formulacji, nośników, adiuwantów. Jednym środkom wystarczy godzina w optymalnych warunkach, a inne potrzebują 3-4 godź. W niższej temp. jeszcze dłużej, tak że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile czasu potrzeba do efektywnego pobrania s.a. przez roślinę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Panowie (i panie ;) )takie pytanko: zrobiłem oprysk Tilt turbo w dawce 0,9l/ha + atak450ec 0,65l/ha + 2,5kg/ha micro dr Green + 4kg/ha siarczanu magnezu  i po godzinie od zabiegu przyszedł deszcz taki średnio intensywny, będzie coś z tego zabiegu czy powtórkę szykować?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32
Napisano (edytowany)

Panowie pryskalem dwa tygodnie temu tilt plus mirage plus ccc.na połowie pola dolne liście pszenzyta zrobiły się żółte. Druga połowa jest ok. Jak może być tego przyczyna?

Edytowano przez Romanzio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie (i panie ;) )takie pytanko: zrobiłem oprysk Tilt turbo w dawce 0,9l/ha + atak450ec 0,65l/ha + 2,5kg/ha micro dr Green + 4kg/ha siarczanu magnezu  i po godzinie od zabiegu przyszedł deszcz taki średnio intensywny, będzie coś z tego zabiegu czy powtórkę szykować?

 

Coś tam może chwyciło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj