Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#7661 Share bratpit

bratpit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 28 luty 2016 - 17:59

Zabiegi fungicydowe

właśnie przy deszczowej pogodzie trzeba omijać chlorotalonilu -substancja powierzchniowa szybko zmywana przez deszcz.

no to ja tu jestem z majorem89 bo Angolom w GB powinno zmywać w dwa dni , a eksperymenty pokazywane na  HGCA ze skutecznością powinny być bajkami dla dzieci :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 01:35
  •  

#7662 Share WaldemarNowicki

WaldemarNowicki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 28 luty 2016 - 18:07

Zabiegi fungicydowe T1 Ceando 1l plus Corbel 0.5l
T2 Zaftra 0.5l plus Menara 0.5l
T3 Tebu
Coś zmienić

#7663 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 28 luty 2016 - 18:27

Zabiegi fungicydowe

@losktos

Rozumiem, co do zeszył żniw to muszę przyznać zakończyliśmy t1 promax+tern premium t2 epoksy+azoksystrobina jednak było widać później fuzariozę i czerń kłosów, a wiadomo nie było dużo opadów. Postaram się dążyć do ochrony trój zabiegowej, jednak jak czas nie pozwoli to dalej będę kombinował z t2/t3 w jednym czasie. W podobnej cenie do revellera+epoksy w dawkach w/w w Twoim poście jest adexar plus tylko dawka 1,3l żeby zmieścić się w tym pułapie cenowym. Dzięki za pomoc :)

jak dla mnie dawka 1,3 adexaru za niska w ochronie 2-zabiegowej. W 3 zabiegach ok, ale przy dwóch stosowałbym nie mniej jak 1,5 l

witam do tej pory stosowałem fungicydy od bayera głównie univo pak i prosaro pak. teraz zastanawiam sie nad syngenta. czy na t1 tilt turbo 0,6 l/ha + unix 0,6 kg/ha i na t2/t3 menara o,4 l/ha + olympus 1,5 l/h to dobre rozwiazanie ? wychodzi drożej niż u bayera i pytanie czy to lepsze rozwiązanie ?

T1 od syngenty bedzie lepsze niż input aczkolwiek dawki troche za ubogie

T2/T3  fandango lepiej mi się podoba. Po pierwsze cena, po drugie zabieg nieco bardziej wyniszczający a w T2/T3 to korzystna cecha (menara działa słabo wyniszczajaco a olympus to typowe zabezpieczenie)

No i kolejny argument - w cenie tej ochrony z syngenty można złożyć w miare sensowne 3 zabiegi

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7664 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 28 luty 2016 - 19:39

Zabiegi fungicydowe

jak dla mnie dawka 1,3 adexaru za niska w ochronie 2-zabiegowej. W 3 zabiegach ok, ale przy dwóch stosowałbym nie mniej jak 1,5 l

T1 od syngenty bedzie lepsze niż input aczkolwiek dawki troche za ubogie

T2/T3  fandango lepiej mi się podoba. Po pierwsze cena, po drugie zabieg nieco bardziej wyniszczający a w T2/T3 to korzystna cecha (menara działa słabo wyniszczajaco a olympus to typowe zabezpieczenie)

No i kolejny argument - w cenie tej ochrony z syngenty można złożyć w miare sensowne 3 zabiegi

a może lepszym rozwiązaniem byl by pakiet z boogie xpro? A jakie dawki tilta i unixa byś proponował ?

#7665 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 28 luty 2016 - 20:01

Zabiegi fungicydowe

boogie + fandango zdecydowanie lepiej

co do tiltu i unixa - po 0,7-0,8

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#7666 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 788 postów

Napisany 28 luty 2016 - 20:47

Zabiegi fungicydowe

ale co lepsze porównają  dwa środki Tilt czy Duett ?

#7667 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 28 luty 2016 - 21:58

Zabiegi fungicydowe

Chodzi ci o Duett Star?  Powiem ci, że różnicy na dobrą sprawę między tymi dwoma produktami nie ma jeśli chodzi o typowy zabieg zapobiegawczy. Wiadomo epoksykonazol to o wiele lepszy triazol  niż propikonazol ale wprowadzane ilości substancji aktywnej niwelują te różnice. Poza tym w Tilicie wprowadzasz bombowo dawkę morfoliny i jeśli masz taką potrzebę interwencji na mączniaka wybrał bym Tilit. Za Duetem przemawia formulacja SE która deklasuje EC w efektywności działania. Dlatego też pozornie wprowadzamy  mniejsze ilości substancji aktywnych  które w efekcie działają  równie efektywnie. 

Edytowany przez major_89, 28 luty 2016 - 22:01.

#7668 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 29 luty 2016 - 10:05

Zabiegi fungicydowe

Co powiecie na taką ochrone w pszenicy ozimej:

T1 - Boogie XPro - 1,2l/ha

T2 - Adexar Plus - 1,2l/ha

T3 - Topsin 0,7l/ha + Tebu 0,7l/ha

#7669 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 29 luty 2016 - 19:44

Zabiegi fungicydowe

bardzo dobra ochrona, aczkolwiek T1 i T2 porządne wiec i T3 pasuje zrobic też z górnej półki (Osiris, Prosaro)

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#7670 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 29 luty 2016 - 19:47

Zabiegi fungicydowe

A według mnie po tak pożądnym początku wystarczy podczymać tebukonazolem ,chyba ż rejon o  dużej presji chorób

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7671 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 29 luty 2016 - 22:37

Zabiegi fungicydowe

bardzo dobra ochrona, aczkolwiek T1 i T2 porządne wiec i T3 pasuje zrobic też z górnej półki (Osiris, Prosaro)

najbardziej by tutaj pasował Prosaro bo adexar jak i osiris ma epoksykonazol. WIec albo t2 epo albo t3 epo a przy rejonach z wieksza presja fuzarium moze to być kluczowe aby sie nie podwajało.

#7672 Share konio1011

konio1011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 13:11

Zabiegi fungicydowe

Koledzy który wariant byłby najlepszy w pszenicy Arkadii prowadzonej intensywnie, gleba 3a/b , ok 200kg N

Wariant 1 :T1 0.5l fenpropidyna + 0.75l prochloraz + 0.75l epoksy

T2 Reveller 0.75l + 0.75l epoksy

T3 0.75l Tebu + ( 0.75l Topsin lub 0.75l epoksy ) lub 1.25l Osiris??

Wariant 2 ;T1 Capallo 1.5l

T2 Adexar Plus 1.25l

T3 Osiris 1.25l lub 0.75l Tebu + 0.75l epoksy

Wariant 3 :T1 Boogie 1.5l + ew dodatek 0,125l proquinazidu ze wzgledu na mączniaka

T2 Fandango 1l

T3 Osiris 1.25 l lub 0.75l Tebu + 0.75l epoksy

Mozna by zrobić T3 Prosaro 0.75l tylko nie wiem czy dostane go w 1l butelkach? Bo widze same 5l

Dodam że nie mogę zmienić dawek ze wzgledu na ilość hektarów Arkadii . 

#7673 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 13:22

Zabiegi fungicydowe

Głęboka kieszeń  :D. Kolego na dobrą sprawę przedstawione przez ciebie rozwiązania każda w pełni zapewni ochronę na wysokim poziomie. Tak wiec w tym przypadku zadecyduje wariant cenowy. 

#7674 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 17:23

Zabiegi fungicydowe

Koledzy który wariant byłby najlepszy w pszenicy Arkadii prowadzonej intensywnie, gleba 3a/b , ok 200kg N

Wariant 1 :T1 0.5l fenpropidyna + 0.75l prochloraz + 0.75l epoksy

T2 Reveller 0.75l + 0.75l epoksy

T3 0.75l Tebu + ( 0.75l Topsin lub 0.75l epoksy ) lub 1.25l Osiris??

Wariant 2 ;T1 Capallo 1.5l

T2 Adexar Plus 1.25l

T3 Osiris 1.25l lub 0.75l Tebu + 0.75l epoksy

Wariant 3 :T1 Boogie 1.5l + ew dodatek 0,125l proquinazidu ze wzgledu na mączniaka

T2 Fandango 1l

T3 Osiris 1.25 l lub 0.75l Tebu + 0.75l epoksy

Mozna by zrobić T3 Prosaro 0.75l tylko nie wiem czy dostane go w 1l butelkach? Bo widze same 5l

Dodam że nie mogę zmienić dawek ze wzgledu na ilość hektarów Arkadii . 

Nie uprawiałem tej odmiany ale według charakterystyki warto położyć nacisk na mączniaka i septoriozę. Z podanych opcji chyba wybierałbym wariant 2 (aczkolwiek róznice pomiedzy tymi zabiegami nie będą jakieś kolosalne) z tym że w T3 1,25 Osirisu to troche za słabo. Próbuj zastapić Prosarem lub mieszanki z tebu.

Ogólnie to z każdego wariantu raczej bedziesz zadowolony

najbardziej by tutaj pasował Prosaro bo adexar jak i osiris ma epoksykonazol. WIec albo t2 epo albo t3 epo a przy rejonach z wieksza presja fuzarium moze to być kluczowe aby sie nie podwajało.

epoks. nie wystepuje solo tak wiec nawet jeżeli bedzie w 2 zabiegach to nic się nie stanie. Aczkolwiek nie zmienia to faktu że pod katem fuzariozy najskuteczniejsze bedzie Prosaro

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#7675 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 18:21

Zabiegi fungicydowe

konio1011

Żaden z wariantów które napisałeś nie jest idealny jak na swoją cenę. Co do mączniaka to może lepiej dać ten dodatek Taliusa na T2 niż łączyć w T1 z Boogie.

#7676 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 01 marzec 2016 - 18:39

Zabiegi fungicydowe

każdy wariant ok tylko  na tą odmianę dołożyłbym proquinazidu  do t2 0.08-0,1 Tauliusa w szczególności w roku z większą presją

a to dlatego że mączniak potrafi w tej  odmianie wyłazić poza liść flagowy w intensywnej uprawie i skłaniałbym się do wariantu 2 ze wzgledu na adexar z sdhi w t2, i wiem że wart jest swojej ceny

do t1 nie ma sensu podawać bo  z tych schematów które podałeś  każdy działa i zabezp i interwencyjnie także zgadzam się z metraxem

a i i po takich t1 i t2 spokojnie można celować  tebukonazolem na t3

Edytowany przez thug, 01 marzec 2016 - 18:38.

Thug

#7677 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 20:18

Zabiegi fungicydowe

Dla tego istotne jest aby zdusić mączniaka przy zabiegu T1. Bo jeśli w tym czasie nie damy sobie z nim rady będzie z nim problem nawet w okresie kłoszenia.  Dla tego jak już robić morfoline to obniż jej dawkę do 0,3l.ha efekt wyniszczający i dorzuć zapobiegawczo Talius/Halny 0,15. 

Jeśli nie chcesz się bawić w nie wiadomo jakie  mieszaniny zainwestuj w cyflufenamid tylko że dawka 0,2 l/ha 

#7678 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 01 marzec 2016 - 20:26

Zabiegi fungicydowe

akurat w tych wariantach t1 które są podane mączniak będzie spokojnie zduszony

Thug

#7679 Share konio1011

konio1011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 21:50

Zabiegi fungicydowe Właśnie w tej odmianie chyba wybiore wariant 2 . Capalo wydaje mi sie ze lepiej spełni zwoja role niz boogi szczegolnie jesli chodzi o maczniaka tylko czy 1.25 Adexaru jest wystarczajaco i bedzie lepsze od 1l Fandango? Co do T3 raczej polece tebu + epoksy bo wedlug mnie jednak lepsze od Osirisu a i duzo tansze( chyba tebukonazol za bardzo nie ustepuje metkonazolowi a i epoksy zdecydowanie wiecej wprowadze) I jeszcze czy 3 razy epoksykonazol w tym wariancie to nie za duzo ?? No i tak jak mowicie dodam chyba Taliusa w T2. A macie jeszcze jakies inne propozycje w tym przedziale cenowym ok 450zl calosc? Jest to plantacja w ktorej chce osiagnac 8-10t wiec chyba nie bede szukal oszczednosci w ochronie chyba ze bedzie susza w sezonie to z pewnoscia zmienie strategie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7680 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 01 marzec 2016 - 22:42

Zabiegi fungicydowe Ile wychodzi pakiet boogie plus fandango? Chyba zdecyduje się w tym roku na takie rozwiązanie, pomyślę też nad czymś dobrym w pszenżycie i jęczmieniu hybrydowym