Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#741 Share areqo

areqo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:Wszystko po trochu

Napisany 09 maj 2012 - 19:37

Zabiegi fungicydowe czy mozna w pszenicy ozimej stosowac jeszcze topsin ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 15:36
  •  

#742 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 13 maj 2012 - 07:42

Zabiegi fungicydowe Panowie nie wyrabiam z czasem i mam pytanie czy mogę zastosować mocznik ok.15 kg/ha + siarczan magnezu + odżywki i fungicyd na mokre rośliny tzn, rano lub wieczorem gdy jest rosa?

#743 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 13 maj 2012 - 10:20

Zabiegi fungicydowe dralo5 -Tylko na suche rośliny.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Szukaj pierwszego kolanka! zobacz »

•  

#744 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 16 maj 2012 - 16:19

Zabiegi fungicydowe Chciałem dodać prochloraz do tebu w pszenżycie na T2,mam pytanie w czym ten prochloraz najtaniej i najłatwiej kupić,czy Atak 450SC jeszcze jest w handlu i czy to dobry wybór.Na t1 poszedł Duet 0,6l/ha.

#745 Share rolnikPawel

rolnikPawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 maj 2012 - 16:23

Zabiegi fungicydowe Cześć musiałem założyć nowe konto bo do wcześniejszego zapomniałem passów, ale mniejsza o to. Na razie uczę się i pomagam ojcu w naszym małym gospodarstwie. I mam pryskać na grzyba ponad 3 ha pszenicy. Kupiłem już tebu, tilta turbo i artee . Chciałem dodać coś do tego jakieś mikro, siarczan, mocznik. I po pierwsze nie wiem w jakich dawkach połączyć fungicydy, i po drugie co dodać do tego. Jak ktoś ma czas to niech pomoże. Z góry dzięki za odpowiedź. :(

#746 Share adrin6231

adrin6231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza sporty wodne samochody

Napisany 25 maj 2012 - 19:43

Zabiegi fungicydowe czesc po pierwsze trochę nie rozumiem chcesz dac artee tilt i tebu na raz a po co to za duzo i z drogo w tym stadium pszenic dałbym tylko artee jeśli predzej robiłeś jakies zabiegi w dawkach 5-7kg siarczanu 3-5l basfoliar 36extra i pół litra artei ewentualnie jeszcze o,5l tebu

#747 Share Daros

Daros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 maj 2012 - 20:02

Zabiegi fungicydowe Kiedy zastosować drugi (ostatni) zabieg fungicydowy na pszenicę ozimą? Na pierwszy poszedł dosyć późno ( drugie kolanko) Capalo 1.5l/ha. Na drugi planuję Duett Ultra, chyba że macie tańszą propozycję. Na razie liść flagowy trzyma się ładnie, bez objawów chorób

#748 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 25 maj 2012 - 20:07

Zabiegi fungicydowe Jesli jest zdrowo to po wykłoszeniu i bedzie oki. Ja dzis przyskałem pszenice falconem t2 niby flagowy zdrowy ale na podflagowym widac juz oznaki poczatków choroby wiec wolałem nie czekac bo i tak planuje t3 jak bedzie pogoda sprzyjajaca chorobom czyli wilgotno i ciepło co oznacza brak suszy a wiec i plon :) Z pszenzytami czekam na pełne wykłoszenie i tez polece falconem t2 bez t3

A co do prochlorazu to chyba mirage najtaniej wyjdzie. kupowałem na t1 do tilta ale juz nie pamietam ceny chyba 85zł litr

Edytowany przez bialy2005, 25 maj 2012 - 20:20.

#749 Share rolnikPawel

rolnikPawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 maj 2012 - 21:47

Zabiegi fungicydowe Wiesz co nie wiem jak u ciebie ale u mnie zboża się kłoszą, albo kończą się kłosić. A to że stosuje takie środki to nie moja wina ja chciałem kupić na razie capalo albo coś podobnego ale w hurtowni były żniżki 30 % i wszystko ludzie wykupili. A przed chwilą wróciłem z pola. Zastosowałem 0,3 l tebu + artea 0,3 l + 0,4 l tilta + bosfoliar aktiv 3l + siarczan magnezu 5 kg + mocznik 8 kg + nitrophoska 3 kg + super ram 0,2 l to wszystko razem opryskane końcówkami płaskostrumieniowymi 0,3 , ciśnienie 0,4 MPa , czyli wyszlo jakieś 300l/ha Miałem pryskać dwustrumieniowymi ale nie chcialo mi się głowic przezbrajać. :)

#750 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 25 maj 2012 - 21:52

Zabiegi fungicydowe Witam,
zamierzam opryskać pszenice jarą Falconem +odzywka (mocznik+siarczan+pierwiastki) i czy mogę do tego bez przeszkód dołożyć coś owadobójczego na skrzypionkę bo masa jej jest w pszenicy jarej i jęczmieniu jarym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 25 maj 2012 - 21:54

Zabiegi fungicydowe owadobojcze to raczej do wszystkiego mozna dawac :)

#752 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 25 maj 2012 - 22:08

Zabiegi fungicydowe Bialy2005 masz szczescie ze uwas ciepło i wilgotno umie przez czły maj do dzis spadlo tylko 16 litrow deszczy susza jak niewie prosic Boga o deszcz bo jeszcze z tydzen takiej pogody to na 5 klasie to mozna bedze jechac juz z gruberem
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#753 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 25 maj 2012 - 22:23

Zabiegi fungicydowe u mnie też susza,chyba nie będzie potrzeby robienia trzeciego zabiegu,

#754 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 26 maj 2012 - 10:18

Zabiegi fungicydowe u mnie przed chwila spadło troszke deszczu :) ale to moze 5 minut padało :) A co do suszy wydaje mi ise ze u nas nie jest super ale i nie jest zle choc ten oststni tydzien mocno dałsie we znaki z temperaturami i przesuszył zimie. u nas oststnio popadało konkretnie 1,5 tygodnia temu ale to była naprawde ulewa i wody co nie miara na łąkach juz mozna było pływac ale teraz juz nie ma po niej znaku. Prognozuja u nas opady za tydzin wiec nie powinno byc tragedii.

#755 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 30 maj 2012 - 20:21

Zabiegi fungicydowe Panowie mogę połączyć bumper na choroby grzybowe i fastac na skrzypionki???

#756 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 13:58

Zabiegi fungicydowe W czym strobiluryna wychodzi najtaniej?

#757 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 19:59

Zabiegi fungicydowe Acanto wychodzi najtaniej, ja dałem na T2 T3 acanto 0,4+ duett ulltra 0,4l/ha w pszenicy ozimej, jarą też tak pojade.

#758 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 20:18

Zabiegi fungicydowe Heh właśnie znalazłem Acanto najtaniej i myślałem że coś taniej wyjdzie, ale dzięki za odpowiedź :D

#759 Share emulegator

emulegator

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne technologie w rolnictwie, piłka nożna, gry komputerowe :)

Napisany 07 czerwiec 2012 - 20:12

Zabiegi fungicydowe jak jest z tą Arteą , polecacie ją zastosować na pszenicę na T1 , pszenica jest w fazie BBCH ok. 51 - 52 ??
Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share golab

golab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 11:53

Zabiegi fungicydowe Ogolnie Artea sama jest dosc słaba na kłos, tym bardziej ze ty bedziesz stosowal tylko 1 zabieg. Ja bym polecil cos domieszac do artey najlepiej jakas strobiluryne ewentualnie tebukonazol. Ja osobiscie na t1 dalem wiruoz, zas na t2 chce dac pakiet swing top i caramba i chyba jeszcze troche strobiluryny zeby byla dluzej zielona. W tatmtym roku na pszenzyto zastosowalem jeden zabieg na lisc flagowy i byla to mieszanina duetu i acanto, efekty byly bardzo dobre nie zauwazylem zadnych chorob. Ogolnie mozna dawac rozne kombinacje mozna pryskac samym falconem revelerem czy tworzyc wlasne mieszaniny.