Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#7441 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 13 luty 2016 - 21:05

Zabiegi fungicydowe

jako że nie był przedstawicielem z Bayera przedstawil to trochę inaczej od Ciebie jedno z lepszych rozwiazań

capalo t1

adexar t2

input + syrius t3

piszę to jako ciekawostkę

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 17:17
  •  

#7442 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 13 luty 2016 - 21:14

Zabiegi fungicydowe

jako że nie był przedstawicielem z Bayera przedstawil to trochę inaczej od Ciebie jedno z lepszych rozwiazań
capalo t1
adexar t2
input + syrius t3
piszę to jako ciekawostkę

Capalo na t1 może i lepszy ale Aviator+epoksynazol wydaje się lepszy myślę że Bayer tej kombinacji nie przyklaskuje bo epoksynazol to konkurencja

#7443 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 13 luty 2016 - 22:08

Zabiegi fungicydowe Wszedl Aviator na T1, następnie został zastąpiony Boogie, to teraz trzeba gdzieś wcisnąć Inputa, który nadal jest produkowany. Najlepiej na T3, napewno nie zaszkodzi :D Tylko po kiego wała ta spiroksamina na kłos...? Nadmienię przy okazji, ze z badań prowadzonych przez IOR Poznań mozna sie dowiedzieć, ze najwyższą skutecznością w zwalczaniu grzybów wywołujących łamliwość podstawy źdźbła wykazują s.a. takie jak biksafen, piraklostrobina, krezoksym metylu, prochloraz, epoksykonazol, tebukonazol i fenpropimorf..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7444 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 13 luty 2016 - 22:43

Zabiegi fungicydowe Spiroksamina przyspiesza i zwiększa pobieranie protiokonazolu tak piszę Bayer ale czy to prawda czy marteking ?

#7445 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 13 luty 2016 - 22:55

Zabiegi fungicydowe

to i ja zapytam o opinie - stanowiska po fasoli, późny siew, odmiany jantarka i toras

T1- Boogie 1-1,1 litra + yara miedź, mangan, cynk  <--- T1 pójdzie raczej przed skracaniem

T2 - Adexar 1,25 - 1,3 + yara cynk i miedź, ewentualnie dać troszke więcej epoksykonazolu

T3 - Tebu 1l

Nawożenie ok 150-160N, jak pozwoli pogoda to w czterech dawkach. Dawki fungicydów troche ucięte, ponieważ mam do wyboru tylko 5 i 10 litrowe pojemniki i tak mniej więcej wychodzi na każdy hektar.

#7446 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 13 luty 2016 - 23:19

Zabiegi fungicydowe Stara prawda " od myszy do cesarza". Rolnik ma "za darmo doplaty" to trzeba go doić na kazdym kroku.. Ciemny lud to kupi :D

#7447 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 14 luty 2016 - 00:57

Zabiegi fungicydowe

Corbrl 0.5 montatak 1 falcon 1
Trochę mogło lepiej trzymać na mączniaka powiedzmy ze trochę pomogło przed t1 miedz z odżywką
Ooevny rok może być ciężki strasznie mało wilgoci

suchy rok był to co moze ta ochrona nie podołac, jesli bedzie troche wilgoci to falcon na T2 to tragedia , i na pewno sie go daje 0.6 a nie 1l

#7448 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 14 luty 2016 - 03:27

Zabiegi fungicydowe

to i ja zapytam o opinie - stanowiska po fasoli, późny siew, odmiany jantarka i toras

T1- Boogie 1-1,1 litra + yara miedź, mangan, cynk <--- T1 pójdzie raczej przed skracaniem
T2 - Adexar 1,25 - 1,3 + yara cynk i miedź, ewentualnie dać troszke więcej epoksykonazolu
T3 - Tebu 1l

Nawożenie ok 150-160N, jak pozwoli pogoda to w czterech dawkach. Dawki fungicydów troche ucięte, ponieważ mam do wyboru tylko 5 i 10 litrowe pojemniki i tak mniej więcej wychodzi na każdy hektar.

Kolego ja raz robiłem takie kombinacje fungicyd bayera + odżywka i to zły pomysł co do zabiegu T3 za słaby a to na tym etapie możesz stracić najwięcej bo 40%plonu
Po fasoli T1 można zrobić słabszy bo presja łamliwość mniejsza największe znaczenie będzie miała 2 dawka azotu i myślę że z tymi 4 dawkami to przekombinujesz

#7449 Share WaldemarNowicki

WaldemarNowicki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 14 luty 2016 - 08:01

Zabiegi fungicydowe

suchy rok był to co moze ta ochrona nie podołac, jesli bedzie troche wilgoci to falcon na T2 to tragedia , i na pewno sie go daje 0.6 a nie 1l

Faktycznie źle wpisałem dawkę ale to tylko obniżyło koszt ochrony.
To czy dany środek podoła czy nie zależy od wielu czynników pogody odżywienia roślin obsady roślin przebiegu temperatury itd.
Co w takim razie polecacie na t1 i t2 w przypadku dwóch zabiegów

#7450 Share dociekliwa

dociekliwa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 14 luty 2016 - 09:16

Zabiegi fungicydowe

Ja w ubiegłym roku łączyłam Yaravita zboże z Adexar Plus i jeszcze Modus,efekt bardzo dobry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7451 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 14 luty 2016 - 10:08

Zabiegi fungicydowe

Ja w ubiegłym roku łączyłam Yaravita zboże z Adexar Plus i jeszcze Modus,efekt bardzo dobry.

Ja rozmawiałem z ekspertem firmy Bayer i on powiedział że w produktach takich jak Aviator Prosarto i tp ..... nie wolno łonczyc z nawozami a oddanie innych fungicyd jest możliwe ale bez przesady i nie wolno żadnych wspomagaczy tym bardziej na przylepianie

#7452 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 14 luty 2016 - 10:13

Zabiegi fungicydowe

z moddussem i łączeniem go z odżywkami czy mocznikiem trzeba być bardzo ostrożnym , w zeszłym roku potrafiły się cuda dziać , przebarwienia ,przypalenia ,fitotoksycznośći

Thug

#7453 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 14 luty 2016 - 10:28

Zabiegi fungicydowe

Pierwsza dawka 20 N przed ruszeniem wegetacji, druga w zależności od kondycji 40-60 N w marcu, trzecia na pierwsze kolanko 80 N, na kłos jeśli pozwoli pogoda czwarta dawka 34 N. 

Na stronie yara nie ma przeciwwskazań do mieszania tych odżywek z fungicydami.

Po fasoli mam jakieś 4,8 - 5 ha więc zechce kupić 5 litrów boogie, łamliwość tak jak wynika z forum to mniejszy problem po strączkowych i chce w ten sposób zabezpieczyć przede wszystkim liście. 

Adexar przy dawce 1,25 to koszt ok 160-170zł przy obecnych cenach, więc podobnie jak acanto+safir ( przy cenach jakie znalazłem )

T3 w zależności od presji - albo tebukonazol 2 dni po rozpoczęciu kwitnienia albo osiris w mniejszej dawce, ale zależy jaka będzie pogoda, cena 100-120 zł

czyli wychodzi 150+160+60=370zł więc jeszcze nie ma tragedii.

To co mam po pszenicach to dam capalo w pełnej dawce na T1, reszta to samo.

#7454 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 14 luty 2016 - 10:36

Zabiegi fungicydowe

Witam miło że o mnie pamientacie
T1 imput
T2 Aviator + epoksynozal
T3 imput+ tebukonazol
Myślę że to najlepsza ochrona można dodać coś na monczniaka na t1 do input jak jest taka potrzebna Jakie jest Wasze zadanie?

W T1 zamiast Inputa dałbym Capalo a w T3 Prosaro i ochrona git

T1- Boogie 1-1,1 litra + yara miedź, mangan, cynk  <--- T1 pójdzie raczej przed skracaniem

T3 - Tebu 1l

T1 i T2 jedziesz konkretne to i T3 już pasuje też lepsze zrobić - Prosaro, Osiris. Albo chociaż dołóż do Tebu eposkykonazol lub topsin.

Co do azotu - 3 dawki w zupełności wystarczą.

Co do odżywek - jeżeli chcesz zrobić T1 przed skracaniem i podać w nim odżwyki to jest to zły pomysł. Nie powinno się podawać mikroelementów na przełomie faz końca krzewienia i początku strzelania w źdźbło. Po drugie przy zabiegu T2 trzeba uważać na dawki miedzi - w tych fazach potrafi być toksyczna dla roślin.

Ja osobiście to zrobiłbym w ten sposób że pod po ruszeniu wegetacji jak ustabilizują się temperatury, jeszcze w fazie krzewienia podać te odżywki z T1, a drugi zabieg (odżywkami z T2) zrób po 1-szym kolanku

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#7455 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 14 luty 2016 - 10:36

Zabiegi fungicydowe

z moddussem i łączeniem go z odżywkami czy mocznikiem trzeba być bardzo ostrożnym , w zeszłym roku potrafiły się cuda dziać , przebarwienia ,przypalenia ,fitotoksycznośći

Racja .Protiokonazol i tebukonazol lubią przypalać i przebarwiać w mieszaninie z moddusem

#7456 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 14 luty 2016 - 10:52

Zabiegi fungicydowe

no dobra, pojadę odżywkami osobno, tylko chcąc zrobić jak najmniej przejazdów można połaczyć boogie z medaxem i ccc?

zgodnie z tym co wynika z ulotek, przy mieszaniu z triazolami należy nawet obniżyć dawki regulatorów

na razie tak teoretycznie, będę patrzył co dzieje się na polu i czy choroby się nie rzucają.

z miedzią na flagowy to tak delikatnie, do 40g, razem z cynkiem 80-100g i jeśli się nie zważy to do 50g boru, oczywiście wszystko z adexarem, może jeszcze na bogato siarczan potasu na zakwaszenie wody

troche ryzykownie, ale mam na uwadze fakt że wody już brakuje i w późniejszym czasie tez może brakować. W zeszłym roku w miejscowości mojej babci nie było wody w studniach aby zrobić jakikolwiek oprysk na wiosnę.

#7457 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 14 luty 2016 - 11:02

Zabiegi fungicydowe

medax z Capalo nie przypala. W mieszaninie z Boogie to nie słyszałem opini

#7458 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 14 luty 2016 - 11:52

Zabiegi fungicydowe

medax to inna historia dlatego przeszedłem całkiem na mmedaxa

Thug

#7459 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 14 luty 2016 - 11:56

Zabiegi fungicydowe Medax to gówno w porównaniu z Moddusem. Sprawdzone w polu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7460 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 14 luty 2016 - 11:59

Zabiegi fungicydowe

hehehe o czym piszesz chłopie medax uniwersalny , dużo bardziej bezpieczny nie potrzebuje nasłonecznienia i temp , mieszalny i nie żadne gówno bo regulacja na podobnym poziomie  cena praktycznie ta sama

Thug