Polecane posty

lukasz222    2883

Stosował, ale w pszenżycie przy dość niskim nawożeniu N i raczej ekstensywnej uprawie. Praktycznie przez cały sezon wegetacyjny obyło się bez problemów. W pszenicy i w intensywnej uprawie na pewno nie postawiłbym na takie T1, co najwyżej to opcja na T3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

W etykiecie Topsinu łamliwość źdźbła, fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła, mączniak prawdziwy dawka 1,4 l/ha termin od strzelania w zdzbło do pierwszego kolanka.

Ktos STOSOWAŁ?

Niektórzy stosuja w T1  Yamato które ma tiofanat w składzie ale nikt poważny iświadomy nie jest z tego zadowolony. Jak masz pryskać Topsinem to lepiej daj 1l tebukonazolu/ha.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Dzięki za opinie Topsinu nie będzie w T1. pójdzie Capalo może w mniejszej dawce ale co dołożyć do 1l capalo może propiko 250 0,5l . Czy nie warto oszczędzać.

Mam doświadczenie z 2014 r przy dawce 1,5 Capalo nie było idealnie czysto w pszenicy.

A może na paru ha  (6) nie warto kombinować bo niewiele zaoszczędzę?

 

Topsinem zainteresowałem się czytając to:

http://forum.agrofoto.pl/topic/1093-fungicydy/?page=10

 

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Capalo przy prawidłowym płodozmianie może puścić septorioze.Dodaj 0.8 l gwarantu i 1.5 l Capalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Capalo przy prawidłowym płodozmianie może puścić septorioze.Dodaj 0.8 l gwarantu i 1.5 l Capalo

@slawek stosowałes moze boogie?jakies porównanie boogie-capelo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

boggie stosowałem i jest lepsze od capalo pod względem zwalczania septoriozy.Pszenica była siana po rzepaku

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

boggie stosowałem i jest lepsze od capalo pod względem zwalczania septoriozy.Pszenica była siana po rzepaku

a podstawe jakbys ocenił przy obu srodkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

Boogie jest uniwersalniejsze od Capallo na T1.

NIe wiesz czy w danym roku choroba podstawy rozwinie sie w kierunku łamliwości czy w kierunku fuzaryjnej zgorzeli bo to zależy od warunków pogodowych , a te patogeny konkurują ze sobą.

JAk w tym drugim Capallo padnie nawet full wypas 2 l z dopalaczem Ataku , a Boogie  niet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

a podstawe jakbys ocenił przy obu srodkach?

w obu przypadkach nie było problemu z chorobami podstawy.Przedplonem dla pszenicy był rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Może nie w temacie ale dodam swoje 3 grosze :) Plon plonem ale ja osobiście nie chciał bym jeść chlebka z pszenicy po 4 zabiegach fungicydowych do tego inne zbiegi i wychodzi cała tablica Mendelejewa. Jutro niedziela tak że w większości domów będzie rosołek z makaronem i teraz pomyślcie czy chcecie jeść go z makaronem z własnej pszenicy ? Smacznego :)

A ja wolę pszenicę nawet po 5 zbiegach niż po fuzariozie.

 

Ulmi masz racje.

A ziemniaki? ilez to chemi idzie w nie , oprysków z 10X :ph34r: i co? tez zdrowe?

Zdrowa zywność była 30 lat temu a nie teraz , stąd teraz ludzie chorują na nowotwory i inne choroby.

Owszem zabiegów jest cała masa (w sadach czasem powyżej 20) ale normy dla środków są mega okrojone. Na rynku występuje bardzo dużo środków z I klasą toksyczności (1 łyżeczka preparatu i umieramy w męczarniach), ale w roślinach czy glebie rozkładają się szybko. Praktycznie do końca tego roku zostaną zablokowane herbicydy które są wymywane do wód głębinowych.

Uwielbiam takich rolników, narzekają na ilość chemii w rolnictwie, a za chwile narzekają ze wycofali atrazynę która w niektórych przypadkach potrafiła zabić ryby w okolicznym stawie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Na T1 planujemy dać Duett Star 1L + Atak 0,75L, odmiany Agil i Hondia, stanowiska 1/4 po pszenicy reszta po rzepaku/owies czy zabieg ten jeżeli będą warunki temperaturowe wykonać zaraz na początku strzelania w źdźbło/ koniec krzewienia wraz z podaniem mikroelementów czy lepiej czekać do fazy 1-go kolanka i połączyć to z regulacja wzrostu. Wiem że od wielu zmiennych jest to zależne ale jak to u Was najczęściej bywa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Ja także mam porównanie Capalo z Boogie. Po Capalo mniej mączniaka niż po Boogie, które przepuściło dużo mączniaka, ale za to po Capalo więcej septoriozy niż po Boogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

w obu przypadkach nie było problemu z chorobami podstawy.Przedplonem dla pszenicy był rzepak

jeszcze mam pytanie w jakich dawkach stosowałes oba fungicydy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

A stosował ktoś może dla porównania ventur/track + property/flexity, obecnie track jest dostępny w agrii które mam pod nosem

Odnośnie wody do zabiegów jakie macie doświadczenie z wodą z stawu, jako że jest to bardzo miękka woda do ile można obniżyć dawki środków aby nie było spadku skuteczności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

A ja się zastanawiam co będzie lepsze na T1 capalo czy może ventur +halny,dodam że ostatnie 3 lata robiłem capalo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

A widzisz ja mam całkiem inne podejście do tematu. Z chorobami podsuszkowymi i mączniakiem VENTUR+ Halny poradzi sobie znacznie lepiej niż samo Capalo.

Pozostaje kwestia chorób liści, septorioza/ DTR ale w okresie zabiegu T1 występują one dość rzadko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Mam torasa na 5ha i 0,5ha hondii na rozmnożenie.

Toras na 2,7ha po fasoli, 2 ha po pszenicy, rędzina, reszta hondii też po fasoli

Mam możliwość zakupu paku univo 5l+5l za 1490zł.

 

Plan jest taki - 3,2ha  po fasoli - boogie 1,35 l/ha, z czego zostanie ok 0,6l na zabieg t2 w hondii ( czyli 1,2l na ha)
Na 2 ha po pszenicy zostanie zastosowany duet star 1l i atak 1l na ha. Na t 2 zostanie fandango po 1litrze

Średnia cena zabiegu wyniesie ok 330zł. 

Jakaś krytyka bądź porada? Opakowania pasują akurat, plon na niektórych polach może być nawet dobry, a te 2 ha po pszenicy niestety mogą być nienajlepsze, z racji zbyt głębokiego siewu oraz siania w duże grudy. Póki co 80N poszło i czekam do początku kwietnia z drugą dawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jak na pszenicę po pszenicy, lepszym rozwiązaniem w T1 wydaje się być Boogie zamiast Dueta z prochlorazem (chodzi o podstawę źdźbła). Też kupiłem taki zestaw na 4 ha Arktisa, ale po rzepaku. Boogie "pójdzie" w dawce tylko 1,25l. W pszenicy Memory dam chyba Capalo.. Ogólnie to trudno kupić Boogie 5l + Fandango 5l. Szczerze, to nie zależało mi na tym Fandango, ale samo Boogie byłoby jeszcze droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A stosował ktoś może dla porównania ventur/track + property/flexity, obecnie track jest dostępny w agrii które mam pod nosem

Odnośnie wody do zabiegów jakie macie doświadczenie z wodą z stawu, jako że jest to bardzo miękka woda do ile można obniżyć dawki środków aby nie było spadku skuteczności ?

Robiłeś analizę że mówisz że jest "miękka"? Bo czasem można się zdziwić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj