Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#7201 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 20:13

Zabiegi fungicydowe Okolice Krakowa ale dokładnie nie napiszę bo nieznam Ciebie haha z tym przemroźeniem możesz mieć rację ale wtedy zasiejemy kukurydzę i może będzie więcej a nie marne 12 ton

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 19:32
  •  

#7202 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 20:44

Zabiegi fungicydowe

ja w ten rekord wierze, ale jaka była agrotechnika przy tym rekordzie a jaka u Ciebie... Poza tym klimat itd. też inny.
tylko ze dawka protiokonazolu w prosaro na T3 jest wystarczająca. Ty pisałeś że stosowałeś 0,5 inputu i 0,5 tebu. Jakby nie liczyć daje to 80 g protiokonazolu czyli zdecydowanie mniej niż w Prosaro (nawet przy dawce 0,8) to gdzie tu logika? Poza tym spiroksamina zbędna w T3.
Co obliczeń:
nigdy nie bedzie tak ze bedziesz miał na każdym kłosie 50 ziaren i nie każdo ziarenko będzie ważyć 45 g. Także matematyką tu się zbytnio nie opieraj. Poza tym co innego osiaganie plonów na dzialce 1 ha a co innego na 10 ha (że o klinach i innych nieforemnościach już nie wspomne) Od miedz rosliny są zawsze słabsze, dochodzą jakieś nakładki, itd itd..

skąd wziąłeś w ziemi 150 kg N? :blink:

T1 Capalo / Boogie
T2 Seguris / Adexar
T3 Prosaro
do wyboru

Jeśli chodzi o dawkę Prosarto konta Impit Masz rację ale jak przyrównać skłat do ceny Input wygrywa ceną i to pozwoli dolać cos i zrobić lepszą mieszankę co do spiroksyny nie mam pewności ale czy ona nie wydłuża działania protikonazolu ?
Co do obliczeń plonu myślę że byłem ostrożny przyjąłem średnia bo np dobra odmiana zasiana we wczesnym terminie np 10 wrzesień ma 60 ziaren w kłosie uważam że gorzej jest trafić z obsadą tak by roślina nie redukowała rozkrzewienia bo tylko wtedy można uzyskać max plon co do kosztów tak myślę ale to moja teoria
150N to połonczenie resztek z mineralizaci + lepsze wykorzystanie N przez podanie Siarki,aplikacje fungicydową i regulatory np modus sprzyjający rok brak wypukiwania N równowaga składników i wiele innych zmiennych nie da się tego dokładnie policzyć ale rozsądek badanie na zawartość N i jest jeszcze coś ważnego pszenica ma mieć głębokie korzenie słucha jesień i wiosna w tym pomaga nawóz pod orke

#7203 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 21:24

Zabiegi fungicydowe

ogarnij swoje posty. Cytujesz posty i piszesz post pod swoim postem.Skąd wiesz ze akurat w glebie masz 150 kg czystego azotu.Siejąc pszenicę Tobak w dawce 70 kg na ha która jest odmianą populacyjną i zalecana norma wysiewu wynosi około 170 kg moim zdaniem jest dawką zaniżoną.Przecież to nie odmiana mieszańcowa gdzie jeszcze można zasiać to 70 kg

Edytowany przez slawek2209, 10 styczeń 2016 - 21:30.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7204 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 21:36

Zabiegi fungicydowe

0,5 Input + 0,5 tebu zawiera 80g protiokonazolu i 125g tebukonazolu. 0,64l Prosaro +0,16l Tebu zawiera  dokładnie tyle samo. Jakim cudem wyszło ci taniej .z Inputem skoro zapłaciłeś za niepotrzebna spiroksaminę? 

To czy pszenica zredukuje rozkrzewienia czy nie , nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Kluczowa jest obsada kłosów/m2.

Licząc teoretycznie tak jak ty to robisz można osiągnąć pewnie i wiecej bo np 800 kłosów/m2 60 ziaren w kłosie i 50g mtz i masz 24 tony!

150 N dostepnego z mineralizacji wyszło ci z badań czy tez teoretycznie? 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#7205 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 22:02

Zabiegi fungicydowe

0,5 Input + 0,5 tebu zawiera 80g protiokonazolu i 125g tebukonazolu. 0,64l Prosaro +0,16l Tebu zawiera dokładnie tyle samo. Jakim cudem wyszło ci taniej .z Inputem skoro zapłaciłeś za niepotrzebna spiroksaminę?
To czy pszenica zredukuje rozkrzewienia czy nie , nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Kluczowa jest obsada kłosów/m2.
Licząc teoretycznie tak jak ty to robisz można osiągnąć pewnie i wiecej bo np 800 kłosów/m2 60 ziaren w kłosie i 50g mtz i masz 24 tony!
150 N dostepnego z mineralizacji wyszło ci z badań czy tez teoretycznie?

Spiroksaina nie jest bez znaczenia pomijając jej wpływ na choroby grzybowe stymuluje rośliny do wzrostu lepsze nalewanie ziarna (50 mtz)
lepsze wykorzystywanie N
Nie potrzebna redukcja rozkrzewien =mniejszy plon bo azot i energia utracona
Nie liczę 800 kłosów bo wtedy będzie 30 ziaren w kłosie i dodatkowo się powali i na ochronę więcej wydam nie liczonc zmarnowanego N myśl rozsądnie a wystarczy Ci 104N i nie będziesz potrzebował badań

#7206 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 10 styczeń 2016 - 22:06

Zabiegi fungicydowe

ja pomyślałem i myślę szkoda klawiatury

Thug

#7207 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3216 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 22:17

Zabiegi fungicydowe

@Zodiaks podstawowe pytanie czy masz deszczownie?? 

#7208 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 22:39

Zabiegi fungicydowe

@Zodiaks podstawowe pytanie czy masz deszczownie??

Nie mam deszczowni tamten rok był suchy ale nie było tragedi brak opadów czasami jest lepszy nisz ich nadmiar

ja pomyślałem i myślę szkoda klawiatury

Myślałem że forum takie jak to jest po to by rozmawiać i wymieniać się spostrzeżeniami?
Oh nie chcę Wam narzucać swojego zadania bo mogę się mylić jak każdy ☺

#7209 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 22:42

Zabiegi fungicydowe

Chętnie cytuje w takich sytuacjach mojego znajomego  - jak ktoś zachowuje się jak poj....ny, mówi jak poj....ny, pisze jak poj...ny to znaczy to że jest po prostu poj....ny. Załóż temat "Moja rzeczywistość alternatywna" albo "Mój sen" to się tam sprawdzisz.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#7210 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 23:01

Zabiegi fungicydowe

Chętnie cytuje w takich sytuacjach mojego znajomego - jak ktoś zachowuje się jak poj....ny, mówi jak poj....ny, pisze jak poj...ny to znaczy to że jest po prostu poj....ny. Załóż temat "Moja rzeczywistość alternatywna" albo "Mój sen" to się tam sprawdzisz.

Tego nie komentuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7211 Share krzychu1833

krzychu1833

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 08:31

Zabiegi fungicydowe

jeszcze kilka lat temu ludzie się śmieli z kogoś kto powiedział że osiągnął 8t/ha, teraz śmieją się z takich co mówią o 10-12 tonach, to normalne. Niektórzy zatrzymali się z plonami z lat 90-tych a technika w rolnictwie i technologie nawożenia ciągle idą do przodu.

#7212 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 08:55

Zabiegi fungicydowe

ale kolega chce mieć 12 ton stosując 300 kg saletry , stąd niedowierzanie , chyba że stosuje gnojowice , pomiot  albo obornik , i nawożenie jest zbilansowane . 

po 300 kg saletry w super roku uwierzę w 7 t ale nie 12 . 

no i do tego dochodzą dziwne mieszaniny fungicydów , 

dla 11 ton gleba musi być w idealnym stanie jeszcze jak to jest 3 klasa

#7213 Share krzychu1833

krzychu1833

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 09:08

Zabiegi fungicydowe

Tych fungi nie komentuje. Ale szczerze wam powiem że w minionym roku po zastosowaniu 130kgN miałem 11t/ha pszenicy. Klasa ziemi 1 czarnoziem, 2,60 % próchnicy, przedplon najlepszy jaki mogę mieć - ziemniaki bardzo wczesne wykopane już w czerwcu więc nie wyciągnęły składników, ziemia odpoczęła. Odmiana która tak zaszalała to artist siew 130kg/ha 30 września, położyło 60 % pole 4ha

#7214 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 10:03

Zabiegi fungicydowe

Panowie u mnie są dobre ziemie ale 12-14t/ha to można w marzeniach osiągnąć lub raz na x lat te 12t, ale nie 14. u mnie plony pod 10t w tym roku i to nie na każdym polu, ale pszenica konsumpcyjna , a nie paszowa. wierze w lepsze plony ale w sprzyjające lata i po zachodniej stronie polski. A i jeszcze u mnie nasienna firma miała 9t na arkadii i to było najwięcej u nich i raczej wszystko robią na tiptop. to tak samo jak buraki dają 80t przy nawożeniu 300polifoski. widzę że co niektórzy fantazjują.

#7215 Share krzychu1833

krzychu1833

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 10:17

Zabiegi fungicydowe

U mnie tylko konsumpcja, w arkadii 9 ton super wynik lecz nie najwyższy fajna odmiana

#7216 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1065 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 10:26

Zabiegi fungicydowe

umnie rekord to 8, moze 8,5t w 2014 roku na jednym polu, najlepszy rolnik we wsi nigdy nie miał wiecej jak 9t na tych polach czyli IIIkl

Rolnik z powołania :-)

#7217 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3216 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 10:59

Zabiegi fungicydowe

Mozesz mieć 1,2 czy 3 klasa, jeśli nie masz wody plonu nie zbudujesz. 

Taki przykład na sobie. Dzierżawa 3 klasa, zasobnośc w P bardzo niska, K niska, pH prawie 7, Mg bardzo wysokie. Uprawa Raps, odmiana Visby, plon 5.36t/ha średnia z działki 4.3ha. Wody nie brakowało. 

#7218 Share krzychu1833

krzychu1833

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 11:19

Zabiegi fungicydowe

Mozesz mieć 1,2 czy 3 klasa, jeśli nie masz wody plonu nie zbudujesz. 

Taki przykład na sobie. Dzierżawa 3 klasa, zasobnośc w P bardzo niska, K niska, pH prawie 7, Mg bardzo wysokie. Uprawa Raps, odmiana Visby, plon 5.36t/ha średnia z działki 4.3ha. Wody nie brakowało. 

Ale nawóz chyba jakiś dałeś i to nie mało :P potrzeby wodne rzepaku a pszenicy to ogromna różnica, pszenica to roślina stepowa wręcz nie lubi dużej ilości opadów, w mokrym roku 2014 średnią plonu z 40ha miałem 7,5 tony a w 2015 suchym roku średnia z tego samego areału zimówki 9 ton/ha

#7219 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 11 styczeń 2016 - 11:31

Zabiegi fungicydowe

Wcześniej gdzieś pytałem i nie dostałem odpowiedzi więc zapytam jeszcze raz.

Czy wyciskanie jak najwyższego plony daje wysokie zyski? Nie chodzi mi o obrót pieniędzmi czy przerzucanie ton ziarna czy satysfakcje że ja mam a sąsiad nie. Ale czy np z 10t pszenicy zostanie więcej niż z 7t? 

Wiem że u każdego jest inaczej. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7220 Share krzychu1833

krzychu1833

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów